Zdradzanie fabuły/szczegółów filmów; uzasadnianie opinii

Wszystko odnośnie filmów: edycja, nowości, opinie, recenzje. Bez linków do pirackich filmów!

<<

MATchlesS

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1724

Rejestracja: 5 lip 2007, 12:25

Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: MATchlesS » 30 sty 2008, 12:58

Zdradzanie fabuły/szczegółów filmów; uzasadnianie opinii

Informacja ta jest poświęcona tak zwanych spoilerom. Spoiler to nic innego jak (czasem nieumyślne i przypadkowe) zdradzanie fabuły lub istotnych szczegółów filmu. Co w tym niepokojącego? Otóż większość osób przed obejrzeniem danego filmu nie chce wiedzieć jak owa produkcja skończyła się, bowiem po prostu zmniejsza to przyjemność oglądania filmu. To samo tyczy się gier - co to za przyjemność śledzenie fabuły gry, skoro wiesz jak ona się skończy?
Przeglądając tematy w tym dziale widział kilka razy jak Użytkownicy spoilerują, myślę, że taka informacja bardzo przyda się na przyszłość.
Oczywiście nie będziemy tego karać, ale z ludzkiej przyjemności jeśli będziemy pisać spoilera to warto napisać go mniejszą czcionką albo wyraźnie zaznaczyć, że w treści naszego postu on się pojawia.
Więcej na ten temat:

Kod: Zaznacz cały

http://pl.wikipedia.org/wiki/Spoiler_(media)
___________________________________________________________________________


Kolejna sprawa to sposób uzasadniania swej opinii, na temat filmów.

Z góry uprzedzam - posty typu:
- "Film jest do (_!_)"
- "Film jest zaje*****" (przed chwilą wykasowałem takiego posta...)
- "Polecam również"
i tym podobne będą bezwzględnie kasowane :!:

Osoby, które nagminnie będą wyrażać w ten sposób swą opinię mogą otrzymać ostrzeżenie.
Nikt nie wymaga rozbudowanych, wielozdaniowych relacji po obejrzeniu filmu - wystarczy jedno sensowne zdanie, w którym napiszesz, co Ci się podobało lub co było po prostu kiepskie, np:
- "Film jest bardzo dobry, gdyż ma całkiem wciągającą fabułę"
- "Moim zdaniem film jest słaby, ponieważ efekty specjalne są słabo zrealizowane".
Ostatnio zmieniony 3 maja 2008, 21:39 przez MATchlesS, łącznie zmieniany 8 razy.


MATchlesS = MTS = Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. :-]
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chcę. :-]
PC: AMD Athlon 64 X2 5200+ | 4 GB RAM | GeForce 9600 (512 MB; EVGA) | 250 GB Seagate | Creative SBS 240 | LCD LG 17''