Nowy dział z Cheatami do Gier

Uwagi, propozycje i komentarze dotyczące naszego Vortalu.

Czas głosowania minął 16 sty 2008, 16:17

Kto jest za Nowym Działem z cheatami do gier?

Jestem Za
5
31%
Jestem Przeciw
11
69%
 
Liczba głosów : 16
<<

solskier1994

Post autor: solskier1994 » 11 sty 2008, 16:17

Nowy dział z Cheatami do Gier

Ja mam propozycje żeby zrobić nowy dział z cheatami do gier np: kody, trainery, spolszczenia, poradniki itp.


<<

Iwan

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2561

Rejestracja: 5 paź 2006, 19:22

Post autor: Iwan » 11 sty 2008, 16:39

Re: Nowy dział z Cheatami do Gier

Jestem przeciw. Jeśli ktoś szuka kodów czy poradnika zakłada temat w dziale "problemy z grami". Jakoś nie widzę strasznej nawałnicy takich tematów, więc dział zbędny :)
<<

MATchlesS

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1724

Rejestracja: 5 lip 2007, 12:25

Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: MATchlesS » 11 sty 2008, 17:57

Re: Nowy dział z Cheatami do Gier

Co do kodów, to przeczytaj "Małą dygresję" tutaj:

Kod: Zaznacz cały

http://www.portal24h.pl/gry/kody_do_gier_-_tajne_cheaty_tipsy.html
Jeśli chodzi o poradniki, to byłoby warto zrobić taki dział, ale tylko wtedy jeśli opierałby się na tej samej zasadzie jak Recenzje gier - chętni piszą i wysyłają do dodania na stronę. Problem w tym, że tych chętnych raczej nie ma i nie będzie...
Nie wiem co ma na myśli pisząc "cheaty: (...) spolszczenia..." :?:
Cheaty = kody, ewentualnie trainer'y. Od kiedy spolszczenia to cheaty?
Przed napisaniem pomyśl albo zdobądź odpowiednią wiedzę.
Ostatnio zmieniony 11 sty 2008, 18:00 przez MATchlesS, łącznie zmieniany 1 raz.
MATchlesS = MTS = Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. :-]
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chcę. :-]
PC: AMD Athlon 64 X2 5200+ | 4 GB RAM | GeForce 9600 (512 MB; EVGA) | 250 GB Seagate | Creative SBS 240 | LCD LG 17''
<<

Robertinho

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1226

Rejestracja: 12 gru 2006, 21:37

Skype: bercik.93

Lokalizacja: Radostowice

Post autor: Robertinho » 11 sty 2008, 18:43

Re: Nowy dział z Cheatami do Gier

Tak jak Iwan i Matchless (chyba xD) jestem przeciw. A powodem tego jest to, że nie wiem kiedy ostatnio widziałem temat gdzie ktoś szukał kodów itp. do gier.

Co do wysyłania poradników na stronę to zależy od Maćka czy chce aby jego portal zdobył nową funkcję poradników do gier. Dla mnie starczyło by wtedy kiedy były by one na forum. Można by było zrobić taki coś jak Archiwum podobnego w dziale Problemy z Grami. Ktoś by poprosił o poradnik i gdy go dostanie to Moderatorzy przerzucali by go do tego właśnie archiwum zmieniając nazwę tematu z ,,[Szukam] Poradnik do gry Januszowa Przygoda" na ,,[Poradnik] Januszowa Przygoda". Byłby tam tylko link do tego poradnika i nic by się tam nie pisało. Gdyby link nie działał to by się pisało do tego co podał link na PM.

PS. Przepraszam za tyle ,,by" ,,byłoby" itp ale nie wiedziałem jak to ominąć.
<<

Iwan

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2561

Rejestracja: 5 paź 2006, 19:22

Post autor: Iwan » 11 sty 2008, 19:02

Re: Nowy dział z Cheatami do Gier

MATchlesS, chyba nie czytałeś tematu nt. poradników w dziale dla modów. A ty Robertinho czytałeś chyba mało uważnie :P Maciek nie może sobie pozwolić na tworzenie zbiorów z poradnikami do gier (chodzi o te płatne z GOLa, a one stanowią 90% zapodawanych solucji) gdyż strona ma zbyt wysoki PageRank w Google. Już raz był telefon w tej sprawie... :]
A więc, co do kodów to sprawa rozwiązana, kwestia poradników wyjaśniona. Dział nie ma najmniejszych szans na powstanie. Zamykam.

Czytałem wszystkie tematy o poradnikach we wspomnianym dziale. Pewnie źle zrozumiałeś moje słowa - miałem myśli, że Użytkownicy pisaliby swoje poradniki i wysyłali je Maćkowi. Nie miałem myśli wysyłania mu poradników z Gry - Online, a wydaję mi się, że to miałeś nam myśli...
Ostatnio zmieniony 11 sty 2008, 20:40 przez Iwan, łącznie zmieniany 3 razy.
<<

jack ryan

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 341

Rejestracja: 1 maja 2006, 13:32

Lokalizacja: IŁAWA

Post autor: jack ryan » 12 sty 2008, 18:57

Re: Nowy dział z Cheatami do Gier

Jestem za zawsze jakieś urozmaicenie na stronce, dostęp do cheatów i trainerów na porządnej polskiej i co bardzo ważne bezpiecznej od wirusów i innego dziadostwa stronie. Co do poradników zgadzam się z przedmówcami, niestety najlepszymi wg mnie poradnikami są te z Gol-a a właściciele praw do poradników nie pozwolą aby ktoś robił im konkurencję za pomocą ich materiałów i to jeszcze za darmo. Podsumowując cheaty i trainery jestem na tak, co do poradników nie, chyba że czytelnicy portalu sami tworzyli by poradniki i solucje, które byłyby dostępne na stronie z zastrzeżeniem tylko dla zarejestrowanych członków portalu (trzeba doceniać pracę wykonaną choć w taki sposób aby osoby przypadkowe nie chcące być członkami społecznośći Portal 24h nie mogły korzystać z ich pracy). Jeśli ktoś ma inne zdanie zamieniam się w słuch.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2008, 18:58 przez jack ryan, łącznie zmieniany 1 raz.
<<

Iwan

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2561

Rejestracja: 5 paź 2006, 19:22

Post autor: Iwan » 13 sty 2008, 09:16

Re: Nowy dział z Cheatami do Gier

Ano to MATchlesS przepraszam. Masz rację, źle cie zrozumiałem. Ale i tak to raczej nie wypali... komu się będzie chciało pisać poradniki? Żeby jeszcze coś z tego było, ale zero dochodu ;)
<<

Robertinho

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1226

Rejestracja: 12 gru 2006, 21:37

Skype: bercik.93

Lokalizacja: Radostowice

Post autor: Robertinho » 13 sty 2008, 10:02

Re: Nowy dział z Cheatami do Gier

Iwan pisze:ale zero dochodu ;)
Materialista. :P Jakby Janusz się dowiedział... :luka:

A tak na serio to na temat tych poradników to jest wielka różnica pomiędzy nimi a recenzjami. Gdy piszą recenzję to przedstawiają swoje odczucia na temat gry i na koniec jak już wiedzą o niej prawie, że wszystko to robią taką recenzję. Z poradnikami to by było trochę gorzej bo każdy krok co by robiła ta osoba musiałaby zapisywać. A tu się może okazać, że jest jeszcze jakiś sposób lepszy na przejście tej a tej misji. Byłoby moim zdaniem dużo błędów w takich poradnikach. Ci z GOL to już można powiedzieć profesionaliści. Chociaż jakby Ci co by mieli robić te poradniki pisali je tak dobrze jak recenzje gier pisanych przez naszych użytkowników to by były dobre. :)
<<

MATchlesS

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1724

Rejestracja: 5 lip 2007, 12:25

Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: MATchlesS » 13 sty 2008, 10:16

Re: Nowy dział z Cheatami do Gier

Robertinho pisze:Tak jak Iwan i Matchless (chyba xD) jestem przeciw.
Tak - jestem przeciw.
Iwan pisze:komu się będzie chciało pisać poradniki? Żeby jeszcze coś z tego było, ale zero dochodu
Ja ewentualnie mógłbym pokusić się na napisanie kilku poradników. Trza wspomnieć, że poradnik nie musi być tekstem, w którym jest podane przejście gry krok po kroku. Czasem wystarczy opisać porady, które byłyby pomocne przy przechodzeniu gry. Na przykład poradnik o gry Pro Evolution Soccer 6 - opisanie ciekawych trików, porady taktyczne itp...
MATchlesS = MTS = Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. :-]
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chcę. :-]
PC: AMD Athlon 64 X2 5200+ | 4 GB RAM | GeForce 9600 (512 MB; EVGA) | 250 GB Seagate | Creative SBS 240 | LCD LG 17''
<<

bartekmp

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1841

Rejestracja: 14 maja 2006, 18:52

Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bartekmp » 13 sty 2008, 11:01

Re: Nowy dział z Cheatami do Gier

MATchlesS pisze:Ja ewentualnie mógłbym pokusić się na napisanie kilku poradników. [...] Na przykład poradnik o gry Pro Evolution Soccer 6 - opisanie ciekawych trików, porady taktyczne itp...
Pokuś się o poradnik do Loki :D Taka solucja, to przynajmniej 300 stron i miesiąc pisania. Jestem pewny, że jeśli już byś zaczął pisać tą solucję do Loki, to byś nawet połowy nie napisał, bo:
1. Nic za to byś nie dostał.
2. Zabrałoby ci to tyle czasu, co na przestudiowanie juji-tsu [dżódżi-tsó] (czy jakoś tak), a i nie masz pewności, że komuś to pomoże, bo czy chciałoby ci się sprawdzać każdy krok w tym poradniku?

A solucja do PES6 nie jest już taka wymagająca. Max. 10 stron, bo PESik nie ma fabuły (chyba logiczne) i nie ma co tam opisywać, najwyżej o jakie puchary można grać, triki (jak już wspomniałeś) i parę innych rzeczy.

PS. Może zrobilibyśmy jakąś forumową gierkę zręcznościową? Ja mógłbym machnąć jakieś tekstury i postaci i fabułę wymyślić, ale ktoś by to musiał napisać, co?
Semper in altum
<<

MATchlesS

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1724

Rejestracja: 5 lip 2007, 12:25

Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca

Post autor: MATchlesS » 13 sty 2008, 11:17

Re: Nowy dział z Cheatami do Gier

bartekmp pisze: A solucja do PES6 nie jest już taka wymagająca. Max. 10 stron, bo PESik nie ma fabuły (chyba logiczne) i nie ma co tam opisywać, najwyżej o jakie puchary można grać, triki (jak już wspomniałeś) i parę innych rzeczy.
I właśnie dlatego poradnik do takiej gry byłby najlepszy. Wiadomo, że nikt z nas nie napisze szczegółowego poradnika do gry RPG. Nie chodzi mi o poradniki opisujące każdego przeciwnika w FPS'ie albo każdy mecz w karierze w Fifi'e. Na przykład poradnik do gry strategicznej - nie trzeba opisywać każdej misji, wystarczy porządnie opisać porady, odpowiednie taktyki w starciach (na przykład Company of Heroes). IMO to wystarczy dla niektórych gatunków gier.
1. Nic za to byś nie dostał.
To działa jak pisanie recenzji dla Portalu 24h. Piszę, bo lubię, a że mogę to w jakiś opublikować - czego chcieć więcej.
2. (...) nie masz pewności, że komuś to pomoże, bo czy chciałoby ci się sprawdzać każdy krok w tym poradniku?
Wydaję mi się, że pod tym względem poradniki są lepsze od recenzji. Pisząc recenzje jest małą szansa, że ktoś przeczyta - spojrzy na ocenę, plusy, minusy i wszystko. A poradniki są bardzo często szukane i mam wrażenie, że one są częściej czytane niż recenzje...
MATchlesS = MTS = Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości. :-]
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chcę. :-]
PC: AMD Athlon 64 X2 5200+ | 4 GB RAM | GeForce 9600 (512 MB; EVGA) | 250 GB Seagate | Creative SBS 240 | LCD LG 17''
<<

bartekmp

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1841

Rejestracja: 14 maja 2006, 18:52

Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bartekmp » 13 sty 2008, 15:55

Re: Nowy dział z Cheatami do Gier

MATchlesS, czyli powodzenia :D.
Semper in altum
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 13 sty 2008, 16:14

Re: Nowy dział z Cheatami do Gier

solskier1994 pisze:żeby zrobić nowy dział
Popieram! Jestem za tym, żeby taki dział się sam zrobił i robił (aktualizował) czały czas... :hyhy:
Ostatnio zmieniony 13 sty 2008, 16:15 przez Maciek, łącznie zmieniany 1 raz.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

DDragon

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 692

Rejestracja: 6 sie 2007, 13:05

Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DDragon » 24 sty 2008, 15:47

Re: Nowy dział z Cheatami do Gier

a właśnie. każdy pisze że byłobyfajnie żeby taki dział powstał. i owszem. ale niestety nie powstanie tak sam z siebie bo my chcemy. "KTOŚ" musi stworzyć taki dział od podstaw. a to nie za bardzo jest takie rozrywkowe- no nie tak bardzo jak pisanie poradników chyba :P ale z drugiej strony to Portal24h.pl na pewno by mógł tylko zyskać na takim przedsięwzięciu :padam:
Czasem słońce, czasem deszcz... niestety zawsze piach prosto w oczy...
<<

Tom

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 820

Rejestracja: 19 gru 2005, 16:36

Post autor: Tom » 24 sty 2008, 19:18

Re: Nowy dział z Cheatami do Gier

Wg. mnie kiepski pomysł. Na stronie głównej portalu masz już o tym a tak poza tym wystarczy wpisac w google nazwe gry + kody i juz po sprawie
Tutaj miała być jakaś mądra sentencja, ale Tom'owi się nie chciało...
<<

daniellll

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 328

Rejestracja: 27 sty 2008, 09:32

Lokalizacja: Z przed monitora

Post autor: daniellll » 3 mar 2008, 19:01

Re: Nowy dział z Cheatami do Gier

Jestem za NIE!!! Pomoże w tym Nasz najlepszy Przyjaciel

Kod: Zaznacz cały

www.google.pl
Windows XP=300ZŁPakiet Ofice=200ZŁ
Zdziwienie policji ze masz oryginalne oprogramowanie=Bezcenne
2x2,4ghz 4x1GB ram GeForce 8800GTS 320 MB
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 3 mar 2008, 19:51

Re: Nowy dział z Cheatami do Gier

Co do cheatów, to nie wydaje mi się to dobrym pomysłem biorąc pod uwagę ilość vortali o tej tematyce. Co do poradników, to myślę, że dobrym pomysłem byłoby tworzyć własne, bądź tłumaczyć z innych języków na nasze. Zawsze jak szukałem jakiegoś poradnika, to praktycznie niemożliwym było znaleźć po polsku za darmo (większoć była z GOLa), a na zagranicznych stronach można je znaleźć było bez problemu, ale niestety po angielsku. W prawdzie mi to nie przeszkadzało, z angolem radzę sobie bez większych problemów, ale dla większości młodych graczy bądź nie znających języka może to być przeszkoda nie do pokonania.

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

Dragon2006

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 726

Rejestracja: 14 lut 2006, 16:03

Lokalizacja: Grodków

Post autor: Dragon2006 » 18 mar 2008, 23:12

Re: Nowy dział z Cheatami do Gier

Cheaty.. :P

Moje zdanie jest krótkie: NIE. Czity stosuje się przeważnie w pirackich grach, np. w wypadku CSa. Na pirackim CSie pograsz z "czitami", na oryginale też pograsz, ale nie zbyt długo ;) W ten sposób rozszerzy się piractwo.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2008, 23:13 przez Dragon2006, łącznie zmieniany 1 raz.
Procesor Intel Core Quad Q6600 4x2.40 GHz
GeForce 9500GT, 1024 MB;4096 MB DDR2.
HDD 500 GB.
Monitor LCD 21", głośniki JVC + Creative 2.1
Neo 6mb
<<

DDragon

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 692

Rejestracja: 6 sie 2007, 13:05

Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DDragon » 19 mar 2008, 01:32

Re: Nowy dział z Cheatami do Gier

Dragon2006 pisze:Czity stosuje się przeważnie w pirackich grach, np. w wypadku CSa.

że co?? podałeś jedną grę w której czitów nie powinno się używać i to ma wszystko załatwić?? sory ale wiele gier już przeszdłem. każdą pierwszy raz bez czita :!: i to była super zabawa ale prawie wszystkie przeszedłem po raz drugi i wpisywałem wtedy wszystkie możliwe, znalezione przeze mnie czity i odkrywałem grę na nowo :!: nowe możliwości, stroje, bronie itp... a utworzenie działu z kodami nie byłoby złe dla portal24h bo 1) można byłoby znaleźć je tutaj 2) mniejsza szansa na jakiego vira by była
Czasem słońce, czasem deszcz... niestety zawsze piach prosto w oczy...
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 19 mar 2008, 18:41

Re: Nowy dział z Cheatami do Gier

CheatBook-DataBase 2008
Program zawiera kody do 14200 gier
Szukasz sposobu na wieczne życie, potrzebujesz jakiejś doskonałej broni na wrogów, interesuje Cię szybkie zdobycie dużej sumy pieniędzy czy poprawa umiejętności? Jeżeli tak, to koniecznie musisz obejrzeć bazę programu CheatBook, która zawiera tysiące odpowiedzi na pytanie, jak stać się nieśmiertelnym, silnym czy bogatym w jednej z kilku tysięcy gier.

Pobierz:
http://www.portal24h.pl/component/optio ... fo/id,894/
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"