Pisesz Y zamiast Z? Rozwiązujemy problem z klawiaturą!

Gotowe rozwiązania/porady, którymi chcielibyście się podzielić z innymi :ok: W tym dziale nie zadajemy pytań.

<<

globus

Post autor: globus » 22 paź 2008, 19:42

Pisesz Y zamiast Z? Rozwiązujemy problem z klawiaturą!

Często spotykamy się z problemem że gdy wciskamy Z wyskakuje nam Y. Chciałem powiedzieć Wam co należy zrobić, aby w sekundę uporać się z problemem bez zbędnego resetowania komputera. Otóż gdy owy problem pojawi sie wciśnijmy naraz lewy SHIFT i lewy CTRL. I tak możemy sobie przestawiać np. Jeśli chcemy aby na miejscu Z było Y to tak samo.

Dziękuje za uwagę :)
Ostatnio zmieniony 22 paź 2008, 20:03 przez globus, łącznie zmieniany 1 raz.


<<

Delacroix

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 903

Rejestracja: 25 wrz 2005, 21:39

Skype: bruno.glening

Lokalizacja: Tu i tam...

Post autor: Delacroix » 22 paź 2008, 20:14

Re: [Windows] zamiast Z piszemy Y - co zrobić ?

Można też wejść w "Usługi tekstowe i języki" (XP), bądź odpowiadający im fragment Panelu Sterowania w innych edycjach Windows i usunąć permanentnie Polski (214) z dostępnych układów klawiatury. Wtedy ten problem w ogóle się nie pojawi.
Moderatorzy są jak hemoroidy. Przez większość czasu siedzą w ukryciu, ale jak już wylezą, to jest tylko płacz i zgrzytanie zębów.
<<

Śledziks

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 854

Rejestracja: 12 cze 2006, 13:14

Post autor: Śledziks » 22 paź 2008, 20:17

Re: [Windows] zamiast Z piszemy Y - co zrobić ?

Ja tam po prostu klikam na pasku zadań na ikonkę klawiatury i przestawiam na język polski (programisty).
Obrazek
<<

Fisher

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 502

Rejestracja: 20 paź 2008, 16:26

Post autor: Fisher » 23 paź 2008, 00:59

Re: [Windows] zamiast Z piszemy Y - co zrobić ?

Czasami jak klikamy (bynajmniej u mnie się to zdarza) na pasku menu w ikonkę małej klawiatury i zaznaczam na Polski, to klikam jeszcze raz i jest Polski (214). Kilka razy muszę klikać, aby było na Polski. Kiedyś tak robiłem. Od pewnego czasu wystarczy raz wcisnąć (jak napisał globus) Ctrl+Shift :)
<<

Iudex

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 491

Rejestracja: 8 lis 2005, 20:54

Post autor: Iudex » 26 paź 2008, 12:29

Re: [Windows] zamiast Z piszemy Y - co zrobić ?

Ja zawsze przy instalacji Windowsa usuwam z listy Polski (214) i to najlepsze rozwiązanie.
Można to także zrobić tak jak powiedział Delacroix.