[Problem] Przeglądanie dysków w win XP

Wszystko co związane z systemami operacyjnymi - problemy, uwagi, opinie.

<<

pawell

Awatar użytkownika

Topic author

Średnio zaawansowany

Posty: 84

Rejestracja: 28 gru 2005, 11:37

Lokalizacja: znikąd

Post autor: pawell » 29 gru 2008, 23:26

[Problem] Przeglądanie dysków w win XP

Mam dziwny problem, od jakiegoś czasu gdy chcę otworzyć np. dysk C wyskakuje mi tabelka z wyborem programu do otwarcia dysku. Co robić?

Obrazek


<<

drynda

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 724

Rejestracja: 16 kwie 2006, 18:41

Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Post autor: drynda » 30 gru 2008, 08:39

Re: [Problem] Przeglądanie dysków w win XP

Wiem, że na 99% pomoże format, bo też tak miałem. Możesz wejść na dysk. Kiedy wyskoczy to okco, to wybierz przeglądaj i C:\WINDOWS\explorer.exe
Obrazek
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 30 gru 2008, 09:55

Re: [Problem] Przeglądanie dysków w win XP

pawell pisze:Wiem, że na 99% pomoże format, bo też tak miałem.
Wiem też że na 99% na przebite koło pomoże kupno nowego samochodu ale czy to mądre rozwiązanie? :mur:

Problem najprawdopodobniej spowodował wirus którego najpierw musisz usunąć dobrym programem antywirusowym np. Eset NOD lub Kaspersky a później dopiero zajmij się naprawianiem tego problemu.
Ostatnio zmieniony 30 gru 2008, 09:57 przez Maciek, łącznie zmieniany 1 raz.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

zriel

Awatar użytkownika

Zaawansowany

Posty: 104

Rejestracja: 13 wrz 2008, 16:42

Skype: Michał Baranowicz

Lokalizacja: Wrocław

Post autor: zriel » 18 lut 2009, 11:45

Re: [Problem] Przeglądanie dysków w win XP

Dokładnie tak jak Maciek pisze,miałem ten sam problem jak korzystałem jeszcze z XP.Uszkodzenie spowodował wirus, jedyny sposób żeby otworzyć dysk to wybrać na dysku polecenie "eksploruj" w menu mój komputer. Niestety to paskudztwo które tak uszkadza system roznosi się po wszystkich partycjach więc wszystkie trzeba formatować,a nawet umieszcza się na płytach w czasie archiwizacji danych przed formatem. Dobra rada na przyszłość żeby tego uniknąć : wyłącz autoodtwarzanie dla wszystkich nośników,także dla dysków przenośnych oraz skanuj pendrive'a lub dysk przenośny za każdym razem jak wracasz z nim z kafejki internetowej lub od kolegi. Ten syf imieszcza się w pliku autorun.inf na nośnikach wymiennych lub dyskach przenośnych więc wyłączenie autoodtwarzaniai skanowanie chroni przed zarażeniem. Ja teraz mam Vistę więc UAC mnie chroni :)