Brak internetu

Wszystko co związane z Internetem.

<<

Pawello

Nowy

Posty: 4

Rejestracja: 10 maja 2009, 14:12

Post autor: Pawello » 10 maja 2009, 14:18

Brak internetu

Witam wszystkich forumowiczów. Mam mały problem z internetem. Otóz mam internet w sieci lan. Na dachu mam antenę z której idzie kabel i wpada bezpośrednio do komputera. Kupiłem sobie nowy komputer i przekładam kabel a internetu nima. Co zrobić żeby był? Nie chodzi mi o dzielenie łącza tylko o podłączenie jednego pc do sieci. Proszę o szybką odp.


<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 10 maja 2009, 14:54

Re: Brak internetu

Za mało danych żeby precyzyjnie odpowiedzieć.
Ogolnie: Skonfigurować połączenie sieciowe takimi samymi danymi jak w starym komputerze :] IP, DNS, MAC....
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

welll1

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 519

Rejestracja: 22 kwie 2006, 14:44

Post autor: welll1 » 10 maja 2009, 15:03

Re: Brak internetu

Raczej nie ma nowego adresu MAC na serwerze dla tego nie masz neta. Musisz zgłosić się do swojego dostawcy i powiedzieć mu że masz nowy komputer, a co za tym idzie nową kartę sieciową i nowy adres MAC. On dopisze Twój adres i powinno śmigać.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 10 maja 2009, 15:52

Re: Brak internetu

To zalezy jak ma skonfigurowany net, ale możemy jeszcze więcej pogdybać bo szczegółów nie znamy.

A adresu MAC nie musi nowego zgłaszać, wystarczy że adres MAC nowej karty sieciowej zmieni na ten ze starej :P
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Pawello

Nowy

Posty: 4

Rejestracja: 10 maja 2009, 14:12

Post autor: Pawello » 10 maja 2009, 16:05

Odp.: Brak internetu

No właśnie w tym problem ze nie mam karty sieciowej :P Podłączenie mam takie jak telefony stacionalne mają tylko ze to nie jest internet na telefon tylko bezprzewodowy.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 10 maja 2009, 16:35

Re: Brak internetu

Pawello, łączysz się kablem, ale masz internet bezprzewodowy. To już wszystko rozumiem, odpowiedź na Twój problem znajdziesz tutaj:

Kod: Zaznacz cały

http://rtfm.bsdzine.org/#precyzja
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Pawello

Nowy

Posty: 4

Rejestracja: 10 maja 2009, 14:12

Post autor: Pawello » 10 maja 2009, 16:48

Odp.: Brak internetu

Maćku to nie tak :P Komputer jest bezpośredio podłączony do kabla(takie jak tel. stacionalne) który kończy się anteną na dachu. Antena moja wysyła sygnał do anteny która jest na innym bloku czyli bezprzewodowo. Po podłączeniu kabla do drugiego komputera wartości (ip, itd) są inne. Czyżby coś w cmd było do zrobienia?
<<

Kamillos

Awatar użytkownika

Zaawansowany

Posty: 129

Rejestracja: 7 lip 2007, 16:17

Post autor: Kamillos » 10 maja 2009, 18:22

Re: Brak internetu

To jeszcze zalezy co do MAC'u!
Jesli to jest siec ktora ktos zrobil może i wlaczyl filtrowanie adresow.
Ja mam jak kolega tzn. radiowke i po zmianie plyty (sieciowka zintegr.) Nie bylo ABSOLUTNIE zadnych problemow.
Wystarczylo tylko wpisac DNS'y i IP jak dawniej mialem i poszlo bez cudowania z MAC'iem.
Ej :) Jeszcze jak cos bym zadzwonil do providera powiedzial ze mam nowy PC itd itp blah blah I oni najlepiej beda wiedziec co zrobic bo to w koncu jest ich siec i oni ja zabezpieczali i to oni beda wiedziec co masz zrobi. :):):):):):):)
<<

Pawello

Nowy

Posty: 4

Rejestracja: 10 maja 2009, 14:12

Post autor: Pawello » 12 maja 2009, 18:34

Odp.: Brak internetu

temat do zamknięcia. Zadzwoniłem do operatora w celu podania mac'a nowej karty sieciowej teraz zostało tylko czekać kiedy serwisant się ruszy :mur: Dzięki za pomoc