zapowiedź nowego systemu od Google

Wszystko co związane z systemami operacyjnymi - problemy, uwagi, opinie.

<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Topic author

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 8 lip 2009, 19:38

zapowiedź nowego systemu od Google

google ma zamiar stworzyć nowy system operacyjny stanowiący konkurencję dla Windowsa, czyli ciąg dalszy wojny Google vs MS. Jak sądzicie, czy pomysł wypali?

Kod: Zaznacz cały

http://www.tvn24.pl/-1,1608701,0,1,nowy--lepszy-system-googla,wiadomosc.html


Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

bartekmp

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1841

Rejestracja: 14 maja 2006, 18:52

Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bartekmp » 8 lip 2009, 20:26

Re: Nowy system od Google

Kod: Zaznacz cały

http://osnews.pl/google-chrome-os/
Po prostu Android na PC-ty. Żadna rewelacja, rynku też nie zdobędzie (bo przecież oparty na Linuksie, którym nikt się nie przejmuje).
Semper in altum
<<

Robertinho

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1226

Rejestracja: 12 gru 2006, 21:37

Skype: bercik.93

Lokalizacja: Radostowice

Post autor: Robertinho » 8 lip 2009, 20:26

Re: Nowy system od Google

Zapowiada się ciekawie.

Jednak moim zdaniem nawet jak system okaże się dobrym ,,zjawiskiem" to Windows i tak będzie miał przewagę nad nim. Powód? Przyzwyczajenie. Jeżeli nowy system będzie miał inny rodzaj poruszania się itp. , to trzeba będzie się go ,,uczyć". Tak samo jak jest z Linuksem (tak Maćku, wiem, że Ubuntu jest bardzo łatwe w obsłudze, wystarczy znać parę komend) - przesiadka na nowy system - nowa zasada działania w pewnym stopniu (komendy itp.). Dużo ludzi pozostanie przy ,,okienku" bo się do niego przyzwyczaili.

Jeżeli system będzie miał zastosowanie tylko dla Internetu to Microsoft znów górą bo nawet biznesmen lubi zagrać czasami w Call of Duty czy Fifę.

W przypadku gdy Chrom będzie naprawdę ,,lekkim" i dostosowanym specjalnie do Internetu systemem to zyska na pewno wiele fanów. W tym pewnie i mnie. W gry gram rzadko więc pewnie zrobię tak jak w przypadku prób zadomowienia się z Ubuntu - stworzę 2 partycje na 2 systemy. Windows tylko do grania (godzina, może trochę więcej) i Chrome do szybkiego załatwiania pozostałych czynności - w tym internetu.

Jednak przeczuwam, że to po prostu nie wypali. ;)
<<

Ignac

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 316

Rejestracja: 15 lip 2008, 23:13

Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Ignac » 9 lip 2009, 10:35

Re: Nowy system od Google

Poczekamy, zobaczymy. Zgodzę się z Robertinho, że Windows na dobre zadomowił się w większości komputerów, więc raczej nie pokona Microsoftu. Ludzie przyzwyczaili się już do Windowsa więc niektórym ciężko byłoby się "przestawić" na linuksowy Chrome. Ja na pewno nie skorzystam z Chrome'a, bo zapewne miałbym spore problemy z jego obsługą jeśli ma on być na wzór Linuksa (bo Linuksa nie umiałbym obsługiwać). Jednakowoż, Googlowa przeglądarka Chrome okazała się IMO bardzo dobrym produktem, więc i system operacyjny może być dobry.
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Topic author

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 9 lip 2009, 10:43

Re: Nowy system od Google

Przestańcie generalizować i mówić, że nie potrafilibyście obsługiwać linuksa! każde distro jest inne, ma inne opcje, środowiska graficzne itp. Ja od półtora roku używam Ubuntu i umiem go raczej obsługiwać, ale jakby mi ktoś dał gentoo, slacka czy jakiegoś innego redhata, to też nie wiem czy dałbym sobie radę. A czemu nie wiem? bo nie miałem z nimi styczności i nie wiem, jak się prezentują

chrome OS bedzie jedynie oparty na jadrze Linuksowym, nie wiadomo, jakie narzędzia mu zaimplementują twórcy, ani jakiego środowiska graficznego użyją. A może stworzą całkowicie nowe?

Ja uważam, że Chrome ma szanse na sukces ze względu na linuksową otwartość kodu, stabilność oraz przez to, że zabiera się za niego wielka, znana firma, która raz, że nie potrzebuje promocji, a dwa, że jest nastawiona na zawojowanie rynku.

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 9 lip 2009, 15:18

Re: Nowy system od Google

bartekmp pisze:Po prostu Android na PC-ty
To nie Android, bo on działa tylko i wyłącznie na na procesorach amr, a ten nowy system ma mieć jądro Linuksa ubrane w aplikacje googla i będzie działał oczywiście na desktopowych prockach. Dobra wiadomość, że kolejna duża firma przyczyni się do dalszego rozwoju Linuksa. Ciekawe jakie środowisko? KDE, Gnome, zrobione od podstaw przez googla - wątpie, bo za dużo roboty przy tym!
MS już dawno przespał erę netbooków i innych lekkich urządzeń przenośnych, potrzebujących lekkich systemów. W tej chwili MS posiada tylko jeden system, który byłby w stanie sprawnie działać na takich komputerach - Windows XP, ale problem jest w tym, że MS wycofuje się z dystrybucji XP :rotfl: I w najbliższym czasie MS nie będzie miał żadnego lekkiego systemu na te urządzenia, Windows 7 jest/będzie i tak zbyt ociężały żeby uruchamiać na nim jakieś aplikacje. I tu jest właśnie szansa dla innych systemów, które bardzo łatwo można przystosować do działania na dosłownie każdym urządzeniu.

Robertinho, skończ waść wstydu oszczędź, przenieś się do innego, odpowiedniejszego tematu, jak chcesz trollować.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Iudex

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 491

Rejestracja: 8 lis 2005, 20:54

Post autor: Iudex » 9 lip 2009, 17:06

Re: Nowy system od Google

Co do tematu to IMO ludzie i tak nie przejdą, bo będą musieli uczyć się komend, a panuje lenistwo, co oznacza klęskę. (ale pograć i tak w nic nie będzie można - no jak google da to może w pasjansa)

//Admin
Z trollem się nie dyskutuje, nie karm trolla.

@up
Napisałem o Tobie :D:D:D hahahahahhhha :mur:
Ostatnio zmieniony 10 lip 2009, 15:00 przez Iudex, łącznie zmieniany 1 raz.
<<

bartekmp

Awatar użytkownika

Mega Hiper Ultra Prof. Świata

Posty: 1841

Rejestracja: 14 maja 2006, 18:52

Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: bartekmp » 9 lip 2009, 17:25

Re: Nowy system od Google

Maciek pisze:To nie Android, bo on działa tylko i wyłącznie na na procesorach amr
ARM, ale to nieprawda, bo na x86 też można uruchomić ;)
Semper in altum
<<

zezol

Awatar użytkownika

Zaawansowany

Posty: 100

Rejestracja: 17 lut 2006, 15:59

Lokalizacja: Boguchwała

Post autor: zezol » 10 lip 2009, 01:36

Re: Nowy system od Google

bartekmp, ta, z LiveCD :).
Tutaj screeny jak to wygląda, a strona projektu i download tutaj: http://code.google.com/p/live-android/
BTW, mi jak na razie Android wystarczy na G1 ;).

A wacając do tematu...
Wydaje mi się, że to może być coś ciekawego jeśli chodzi o netbooki. Bo tam, gdzie system (przeważnie XPek) mógłby zamulać lub sprawiać innego rodzaju problemy, taki system - lekki, otwarty i nie zasobożerny - mógłby zrobić nie lada przełom w rodzinie netbooków (lub może nawet innych urządzeń?).
No, ale to zależy od efekty końcowego i jak ludzie podejdą do tego. Bo przecież Chrome OS oparty będzie na jądrze Linu<font color=red><b>ks</b></font>a, tak więc "to nie Winda", bo pomyślcie ile ludzi jest przyzwyczajonych do Windowsa? Cała kwestia tkwi w przyzwyczajeniach ludzi i to, czy będą chcieli przejść na coś nowego. Mhm, sukces Chrome OS może też zależeć w prawdzie od reklamy i podejścia producentów netbooków, bo nie od parady jest powiedzenie "reklama czyni cuda". No ale co do producentów, to Google już przygotowywuję współpracę z nimi.
<<

Dragon2006

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 726

Rejestracja: 14 lut 2006, 16:03

Lokalizacja: Grodków

Post autor: Dragon2006 » 14 lip 2009, 19:21

Re: zapowiedź nowego systemu od Google

Może coś z tego będzie ;] W każdym razie.. MS i jego monopolistyczne praktyki.. pozostaną w większości domów ;) To już jak chleb - wepchniesz człowiekowi coś na miejsce chleba ? Ciężko ;]

Ale bardzo dobrze, niech powstaje coraz więcej konkurencji dla Microsoftu.. czy małe, czy większe, im mniej monopolu tym lepiej.
<<

Ant

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1234

Rejestracja: 4 maja 2007, 15:19

Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: Ant » 22 lip 2009, 14:42

Re: zapowiedź nowego systemu od Google

Jeżeli ten system od Google (wiadomo może już jaka będzie nazwa?), będzie obsługiwał gry pod Windows'a, to Microsoft na 100% zrobi coś takiego, że gra będzie się uruchamiać tylko pod Systemy Windows.
Ale też plus bo od Google będzie darmówka, ludzie nie będą już kupować Windows'ów, pieniążki pójdą na gry, i kiedy Microsoft będzie się utrzymywał już tylko z gier i Xbox'a, i nastaną lepsze czasy dla graczy!
:!: Koniec z tyranią Windows'a i bug'ami nie wiadomo skąd! :!:
Już nie będzie potrzebny format co kadencję!
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Topic author

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 22 lip 2009, 15:26

Re: zapowiedź nowego systemu od Google

Ant pisze:Jeżeli ten system od Google (wiadomo może już jaka będzie nazwa?)
jak to było już kilkakrotnie w temacie wspomniane "Chrome OS".
Ant pisze:będzie obsługiwał gry pod Windows'a,
Nie będzie. Co najwyżej będzie je emulował, tak jak linuks.
Ostatnio zmieniony 22 lip 2009, 16:56 przez Maciek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiłem literówkę w nazwie systemu ;)

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin