PS3 - Jakość w SD

Gry i sprzęt (Xbox 360, PS3, Wii itp.)

<<

Ant

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Prof. Świata

Posty: 1234

Rejestracja: 4 maja 2007, 15:19

Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: Ant » 24 sie 2009, 18:07

PS3 - Jakość w SD

Jak zapewne wiemy, 1 września wychodzi PS3 SLIM, czyli mniejsza, energooszczędniejsza, lżejsza, ale przede wszystkim, tańsza wersja konsoli.
Na stan dzisiejszy cena PS3 Fat (nówka ze sklepu internetowego) to niecałe 1200zł (A ceny gier sięgają nawet 45zł!). A jak wyjdzie Slim, to cena minimalna może być nawet i 900zł! (No dobra, 1000zł)
Czyli bardzo możliwe iż jeszcze w tym roku uda mi się kupić PS3. (W końcu zagram w Motorstorma... :mur: )
Ale... Przypuszczam iż jest jakiś użytkownik który już ma PS3, i tu moje pytanie:
Jakie cechy można spotkać grając w gry na telewizorze SD?
Z tego co udało mi się wyniuchać to to, że mogą się zdarzyć jakieś napisy, których się nie da przeczytać (jeżeli tak, to jakie? Są to ważne czy chodzi np. o billboardy itp.), i to, że zwyczajnie mniej widać na ekranie (przykładowo pamperki ustawione w szeregu na ekranie, w SD są widoczne 2.5 pamperków, a w HD 4).
Czy są jeszcze jakieś szczegóły dotyczące grania na PS3 z tv SD? Utrudni to granie?


<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 24 sie 2009, 18:41

Re: PS3 - Jakość w SD

co do ceny, to Sony ma w planach obniżenie cen PS3 do okoła 900-1000pln w najbliższych miesiącach (2-3), bo słabo się sprzedaje. Nic dziwnego, w końcu xbox jest tańszy i da się go przerobić. Mój kolega miał PS3, nie pocieszył się nią zbyt długo, bo mu się coś zepsuło. Coś za 700 PLN. Na szczęście było to po trzech miechach, więc miał gwarancje. Niedawno ją sprzedał. Co do telewizora, to Ci nie powiem, bo jak kupował konsolę, to od razu kupił sobie odpowiedni TV. Nie sądzę, żeby były jakieś problemy z graniem na SD, po prostu grafika będzie gorsza. No i rzeczywiście, wtedy jakieś malutkie napisy (typu all rights reserved) mogą być lekko zamazane. Chyba że masz jakiś stary ten TV, to wtedy w ogóle szkoda kasy na konsolę, jeśli masz grać na jakimś starym Unimorze (ze mną już od około 15-stu lat :)).

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

Ant

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Prof. Świata

Posty: 1234

Rejestracja: 4 maja 2007, 15:19

Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: Ant » 24 sie 2009, 20:24

Re: PS3 - Jakość w SD

mad_prince pisze:No i rzeczywiście, wtedy jakieś malutkie napisy (typu all rights reserved) mogą być lekko zamazane.
Na PS2 też. :)
mad_prince pisze:Chyba że masz jakiś stary ten TV, to wtedy w ogóle szkoda kasy na konsolę, jeśli masz grać na jakimś starym Unimorze
Unimora to nawet nie znam, Samsung'a mam, ale nie ma nawet 10 lat, nawet wątpię czy 5 lat ma (lecz prawdopodobne).
A z ekranem od kompa to jak jest? Da się podłączyć PS3 do monitora LCD bez tego kabla HDMI (że też go trzeba osobno kupować :wstyd: )?
Monitor mam spory bo rozdziałkę maks. ma 2048xXXXX, nawet tej rozdziałki nie używam bo są wtedy w grach za małe litery. :)
<<

drynda

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 724

Rejestracja: 16 kwie 2006, 18:41

Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Post autor: drynda » 25 sie 2009, 10:32

Re: PS3 - Jakość w SD

Ant pisze:Monitor mam spory bo rozdziałkę maks. ma 2048xXXXX, nawet tej rozdziałki nie używam bo są wtedy w grach za małe litery.
Nie patrz na maks. rozdziałkę, tylko na natywą twojego monitora -.-, ale kombinujesz... Ja to nawet bym nie kupywał PS3 bez ponad 30 calowego telewizora LCD (Plazma ssie) z HD. Jak na taki telewizor, to już raczej Xbox, w ogóle PS3 mi się niezbyt podoba. Kijowe pady, np. na X'ie PES9 chodzi szybciej (testowane), a ten twój Motorstorm nie jest taki mega super extra. U nas w mieście w lipcu powstał Game-Center, gdzie można grać (5zł za godzinę, ale to od konsoli.. czyt. można we dwójkę) na X'ie (Mają skate GoW1,2, PES-y, Fife i kilka innych tytułów) oraz na PS3 (między innymi Motorstorm, PES, Def Jam Icon, itd.). Znajdź coś takiego.
Obrazek
<<

Ant

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Prof. Świata

Posty: 1234

Rejestracja: 4 maja 2007, 15:19

Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: Ant » 25 sie 2009, 11:17

Re: PS3 - Jakość w SD

No i widzisz, mi się PS3 podoba i zamierzam na nim grać nawet na SD.
drynda pisze:Nie patrz na maks. rozdziałkę, tylko na natywą twojego monitora -.-, ale kombinujesz...
Jedno i to samo.
drynda pisze:Kijowe pady, np. na X'ie PES9 chodzi szybciej (testowane), a ten twój Motorstorm nie jest taki mega super extra.
A co mnie obchodzą dane techniczne konsoli? Co mnie obchodzi że na X'sie masz lepsze gry? Nie sądzisz że to kwestia gustu?
Równie dobrze mogę ci zasugerować że większość gier na X'sie to minigry z Xbox Live Marketplace.
<<

drynda

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 724

Rejestracja: 16 kwie 2006, 18:41

Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Post autor: drynda » 25 sie 2009, 11:48

Re: PS3 - Jakość w SD

Ant pisze:nawet tej rozdziałki nie używam bo są wtedy w grach za małe litery.
drynda pisze:tylko na natywą twojego monitora
Ant pisze:Jedno i to samo.
Obrazek
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 25 sie 2009, 12:30

Odp.: PS3 - Jakość w SD

Moje doświadczenia opieram na używaniu x360 na zwykłym tv sd 29cali i na Plazmię hd Panasonica 42cali. Ps3 niczym pod tym względem nie będzie się różnił. Z daleka nie da się grać na zwykłym tv bo nic nie widać, tylko z bliska coś widać ale wtedy bolą oczy że względu na te stara technologie sd bardzo niska rozdzielczość sd. Nie widać też w ogóle lub są niewyraźne niektóre napisy ważne w grze lub niektóre elementy interfejsu, zależnie od danej gry. Niektórzy twierdzą że grafika jest wtedy tylko trochę lepsza niż na ps2. Ogólnie gra na tv sd na obecnych konsolach jest możliwa ale mogę polecic ją tylko i wyłącznie desperatom!

No i dopiero przesiadka na płazme 42" pokazało piękno grafiki gier konsolowych w całej okazałosci! Najlepszą odległość dla tego tv to ok. 2,5-3m Dlaczego wybrałem plazme a nie przereklamowany lcd? Bo plazma kopie tyłek lcd jakościa wyświetlanego obrazu (czarny, intensywność barw, katy widzenia, brak smuzenia) i na dodatek jest tania w porównaniu do takiej samej wielkości lcd. Dyskusja na temat lcd i plazm była prowadzona już w innym temacie, tak samo jak nad wyższością x360 nad ps3.

W twoim wypadku dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie monitora komputerowego który natywnie obsługiwałby rozdzielczość minimum 720px w pionie a więc rozdzielczość hd (a więc większość monitorów). Jeżeli ps3 nie posiada na wyposażeniu kabla do podłączenia to zawsze go można dokupić za kilkadziesiąt zł, więc to żaden problem.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

stachu

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1294

Rejestracja: 6 maja 2007, 11:05

Lokalizacja: Gliwice

Post autor: stachu » 25 sie 2009, 13:29

Re: PS3 - Jakość w SD

Maciek pisze:obecnych konsolach jest możliwa ale mogę polecic ją tylko i wyłącznie desperatom!
To ty chyba jesteś tylko desperatem. Gram na x'ie na 29' samsungu i jest bardzo dobrze. Problemy miałem tylko w 2 grach z przeczytaniem tekstu. A mianowicie w nowym call of juarez w tabelce na mutli oraz w fifie na multi gdzie w rogu masz punkty zdobyte dotychczas. :)

Ant jedna uwaga. Jeśli lubisz często sobie pograć online to zapamiętaj słowa, że PS3 nie jest do tego. Lagi, bugi, czity to tam normalka.

Maciek LCD wyświetla lepszą grafikę na konsolach niż jakaś plazma. Sprawdzone nie tylko przezemnie ale przez kilkudziesięciu jeszcze moich znajomych. Po drugie powiedz mi czemu firmy takie jak IGN czy też gry online grają na LCD?
Obrazek
<<

Ant

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Prof. Świata

Posty: 1234

Rejestracja: 4 maja 2007, 15:19

Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: Ant » 25 sie 2009, 14:02

Re: PS3 - Jakość w SD

Maciek pisze:Jeżeli ps3 nie posiada na wyposażeniu kabla do podłączenia to zawsze go można dokupić za kilkadziesiąt zł, więc to żaden problem.
Ok, rozumiem, ale czy da się podłączyć PS3 bez tego kabla HDMI (rrozumiem że da się go kupić w zwykłym sklepie elektronicznym) do monitora? Będzie jakość jak na SD, czy może w ogóle nie będzie nic widać?
taki zwykły monitor i HDMI do grania... :/
<<

Ant

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Prof. Świata

Posty: 1234

Rejestracja: 4 maja 2007, 15:19

Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: Ant » 25 sie 2009, 20:35

Re: PS3 - Jakość w SD

Eee... Noo... Przecież to monitor, kabel HDMI by grać HD na monitorze... :zalamany:
No cóż, przynajmniej będzie lepiej niż na telewizorze.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 26 sie 2009, 09:34

Re: PS3 - Jakość w SD

stachu, jeżeli twierdzisz że obraz z konsoli na tv sd jest bardzo dobry. To obraz na tv HD można określić tylko słowami: przecudny, przewspaniąły, niesamowity, bo tak ogromną różnica jakościowa ich dzieli.

I JESZCZE UWAGA MODERATORSKA: jeżeli masz jakieś swoje przemyślenia odnośnie tematu plazma vs lcd lub x360 vs ps3 i znajdziesz jakieś ARGUMENTY którymi chciałbyś się z nami podzielić to są do tego odpowiednie tematy. I nie powołuj się na kolegów/gusta/swoje zdanie bez argumentów, bo jest to żałosne.

Ant, jeżeli Twój monitor ma wejście hd i do konsoli nie będzie dołączonego kabla HD to możesz go kupić już nawet w hipermarkecie. Kosz to ok 20-30zł zależnie od długości. Otrzymasz jakość obrazu taką że powaliłaby zdesperowanego stacha, jeżeli tylko oderwałby wzrok od swojego tv SD ;)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Ant

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Prof. Świata

Posty: 1234

Rejestracja: 4 maja 2007, 15:19

Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: Ant » 26 sie 2009, 14:09

Re: PS3 - Jakość w SD

Dobra, rozumiem że muszę sobie kupić ten kabel do tego. Lecz jest jeszcze szansa na tv HD, starszy coraz częściej ogląda za telewizorem HD (zazdrość, tak, najpierw sobie kupił wujek, potem drugi wujek, teraz mu smutno że my jeszcze na SD ciagniemy :rotfl: ), trzeba zobaczyć z czasem, cena PS3 Slim w polsce jeszcze nie stabilna, bo jeszcze nie ma.
Dziękuję za pomoce, moje informacje się powiększyły, ale tematu nie zamykam, może ktoś jeszcze ma coś do powiedzenia.
:ok:
Szkoda jednak że PS3 Slim nie bedzie odpalał gier z PS2, bo aby grać w nowe gry na PS2 to muszę najpierw nową memorkę kupić. :zalamany: A PS3 savy ma na HDD.