[problem] brak możliwości odinstalowania NOD32

Gdy szukasz lub masz problem z jakimś programem.

<<

Robertinho

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Prof. Świata

Posty: 1226

Rejestracja: 12 gru 2006, 21:37

Skype: bercik.93

Lokalizacja: Radostowice

Post autor: Robertinho » 21 lis 2009, 17:10

[problem] brak możliwości odinstalowania NOD32

Kilka dni temu dostałem Pendrive gdzie gratis dodali klucz do Kaspersky Internet Security na 90 dni. Jako, że nie lubię jak się takie rzeczy marnują to postanowiłem sprawdzić jak Kaspersky się sprawuje.

Oczywiście przed instalacją musiałem usunąć aktualnego antywirusa - NOD32.

Przechodzę do Dodaj/Usuń programy i szukam aplikacji. Po chwili wyszło na to, że jej tam nie ma. Znalazłem za to w Menu Start - Wszystkie programy narzędzie usuwania.

Włączyłem narzędzie i wyskoczył mi błąd:

Obrazek

Postanowiłem usunąć NOD'a ręcznie. Odhaczyłem go w uruchamianiu z komputerem i uruchomiłem ponownie system. NOD wyłączony, więc mogę usuwać. Przechodzę do folderu z programem, zaznaczam i daję Usuń. Wyskakuje mi, że plik jest aktualnie używany. Nie mogłem usunąć żadnego.

Użyłem programu Unlocker, który umożliwia przenoszenie, usuwanie programów, które odmawiają takich operacji bo są używane itp. . Jednak nie dał on rady tego zrobić pokazując błąd:

Obrazek

Zatwierdzenie próby usunięcia po uruchomieniu ponownym komputera nie pomaga(wykonałem tą operację wraz z restartem systemu).

Ma ktoś jakieś pomysły jak usunąć ten program?

Windows XP SP3
AMD Athlon 2400+
Radeon 9600
1GB RAM


<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 22 lis 2009, 02:13

Re: [Problem]Brak możliwości odinstalowania NOD32.

Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Robertinho

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Prof. Świata

Posty: 1226

Rejestracja: 12 gru 2006, 21:37

Skype: bercik.93

Lokalizacja: Radostowice

Post autor: Robertinho » 22 lis 2009, 12:20

Re: [Problem]Brak możliwości odinstalowania NOD32.

Korzystając z porady wyżej napotkałem parę problemów:

1. Nie znalazłem klucza HKEY_CURRENT_USER\Software\ESET
2. Nie znalazłem klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\egui (ten klucz chyba odpowiada za uruchamianie przy starcie systemu NOD'a, ja wyłączyłem to w msconfig)
3. Gdy zaznaczam opcję ,,Pokaż ukryte plik i foldery", zatwierdzam i wychodzę to nie widzę tych plików. Po ponownym wejściu do narzędzi jest znów zaznaczone na ukryte. Próbowałem kilka razy zmieniać i dalej wraca na starą pozycje. Wybrałem też opcje by zastosowało do wszystkich folderów - nic to nie dało.

Mimo tego spróbowałem usunąć te pliki - efekt taki sam jak na początku.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 22 lis 2009, 13:51

Re: [Problem]Brak możliwości odinstalowania NOD32.

1. Wydaje Ci się że wyłączyłeś ESET i już się nie uruchamia na starcie. Wyłączyłeś jedynie pokazywanie GUI programu. ESET jak i inne antywirusy uruchamia się poprzez usługę systemową.

2. Masz problem z instalatorem systemu Windows:

Kod: Zaznacz cały

http://www.google.pl/search?q=%22ta+akcja+jest+prawid%C5%82owa+tylko+dla+produkt%C3%B3w+kt%C3%B3re+s%C4%85+zainstalowane%22+instalator+windows
3. Zainstaluj wszystkie poprawki z Windows Update.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Robertinho

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Prof. Świata

Posty: 1226

Rejestracja: 12 gru 2006, 21:37

Skype: bercik.93

Lokalizacja: Radostowice

Post autor: Robertinho » 22 lis 2009, 19:51

Re: [problem] brak możliwości odinstalowania NOD32

Przed włączeniem aktualizacji zauważyłem, że Unlocker najwidoczniej poradził sobie z plikami po ponownym uruchomieniu komputera i po usunięciu kluczy rejestru. Został mi tylko plik ekrn.exe , którego znów nie dało się usunąć. W procesach go próbowałem wyłączyć i usunąć ale nic to nie dało. Zaznaczyłem opcję w Unlockerze by usunął ten plik przy następnym uruchomieniu systemu.

Zainstalowałem aktualizacje, uruchomiłem system ponownie i ostatni plik znikł. Wysprzątałem system (rejestr, zbędne pliki itp.) Easy Cleanerem, CCleanerem, Odkurzaczem.

Przy próbie instalacji Kaspersky znów pokazywał, że NOD32 jest dalej zainstalowany. Wpadłem na pomysł by znowu zainstalować program i odinstalować go już z poprawkami z Windows Update. Tak też zrobiłem. Tym razem antywirus prawidłowo się odinstalował.

Po tej operacji uruchomiłem ponownie komputer i zainstalowałem bez problemów Kaspersky.

Dzięki Maciek za pomoc.