[Problem] Kubuntu 9.10 - nie mogę uruchomić OpenOffice 3.2.0

Gdy szukasz lub masz problem z jakimś programem.

<<

szpon

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Prof. Świata

Posty: 1308

Rejestracja: 2 lut 2006, 22:46

Skype: szpon5576

Post autor: szpon » 19 lut 2010, 07:40

[Problem] Kubuntu 9.10 - nie mogę uruchomić OpenOffice 3.2.0

Witam serdecznie. Pobrałem z oficjalnej strony autora aplikację OpenOffice w wersji 3.2.0, wybrałem format DEB. Po pobraniu odinstalowałem całkowicie starą wersję, po prostu zaznaczyłem wszystkie pakiety openoffice 3.1 w Synapticu. Ok, chciałem wgrać 3.2.0, więc wypakowałem ją z tego formatu DEB (deb się nie wypakowuje, ale w tym programie tak trzeba). Uruchomiłem terminal, wszedłem przez niego do wypakowanego folderu i następnie do znajdującego się w nim katalogu DEBS. Wydałem polecenie sudo dpkg -i *.deb. Instalacja przebiegła pomyślnie, żadnych błędów w konsoli. Ale po jej zakończeniu OpenOffice nigdzie nie widać, tak jakby go nie było. W Synapticu są widoczne jego programy (Writer, Base i inne), że są zainstalowane a więc powinno być dobrze. Jednak w pasku narzędzi (Windows to Start :P) w ogóle go nie ma. Nie mogę również zainstalować oddzielnie aplikacji deb z folderu DesktopIntegration, ponieważ pojawia się error.

Edit:
Problem rozwiązany. Powodem było nie odinstalowanie wszystkich wymaganych pakietów. Zamiast Synaptica użyłem KPackageKit, wpisałem openoffice, pogrupowałem sobie widok w pakietach i zaznaczyłem wszystkie zainstalowane do usunięcia. A potem wystarczyło tylko zainstalować OpenOffice 3.2 tak jak opisałem wyżej :).