[Avast! 5.0.545]Nie można zaktualizować

Gdy szukasz lub masz problem z jakimś programem.

<<

Tom

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor Świata

Posty: 820

Rejestracja: 19 gru 2005, 16:36

Post autor: Tom » 9 maja 2010, 18:51

[Avast! 5.0.545]Nie można zaktualizować

Witam, mam dziwny problem z Avastem, darmową wersją. Mianowicie nie można zaktualizować ani programu ani bazy wirusów. Reinstalowałem go (usunięcie za pomocą ich programu i wszystkiego z rejestru windowsa z nazwą Avast) jednak nadal to nie pomaga. Wykonałem skanowanie podczas rozruchu. Wykrył i chyba usunął wirusa Win32:HotKeysHook. Co zrobić, aby znowu chciał pobierać aktualizacje?
Zauważyłem jedną rzecz. W firewallu Avast usiłuje się łaczyć z adresem ip: 209.62.2.74 na porcie 80, a w programie po nieudanej próbie wyświetla się informacja, że nie może połączyć się z ip: 174.120.185.170 na porcie 80. Po wyłączeniu firewalla nadal nie aktualizuję się Avast :(
Ktoś miał takie cyrki i wie jak je rozwiązać?

EDIT@
Co dziwne gdy wezmę przez dodaj/usuń programy aktualizację program aktualizuję się :o


Tutaj miała być jakaś mądra sentencja, ale Tom'owi się nie chciało...
<<

Rafal560

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 284

Rejestracja: 13 lut 2006, 14:41

Lokalizacja: Orneta

Post autor: Rafal560 » 14 maja 2010, 00:38

Re: [Avast! 5.0.545]Nie można zaktualizować

Miałem coś podobnego, baza wirusów i sam program nie aktualizowały się, po pobraniu nowszej wersji avast nie chciał się zainstalować, nie chciał sie też odinstalować. Odpaliłem kompa w trybie awaryjnym i dopiero w tedy udało mi się go odinstalować, w między czasie zrobiłem skan CCleacner'em i pousuwałem wszystko co po nim zostało. Po ponownym uruchomieniu i zainstalowaniu avasta problem już nie występował. ;)
<<

Tom

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor Świata

Posty: 820

Rejestracja: 19 gru 2005, 16:36

Post autor: Tom » 14 maja 2010, 16:16

Re: [Avast! 5.0.545]Nie można zaktualizować

Zrobiłem tak jak Ty napisałeś i nadal nie poszło, w sumie nie zdziwiłem się :)
Dopiero co skończyłem format i... nadal nie idzie :zdziwko: Nie mam pojęcia co to może być :help:
Tutaj miała być jakaś mądra sentencja, ale Tom'owi się nie chciało...
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 15 maja 2010, 08:49

Re: [Avast! 5.0.545]Nie można zaktualizować

"Format" żeby naprawić problem związany z jednym programem?! Gratuluje! :padam: Tylko w świecie windowsa takie paranoje... :rotfl:
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"