Czym odzyskać dane ze sformatowanego / uszkodzonego dysku

Gotowe rozwiązania/porady, którymi chcielibyście się podzielić z innymi :ok: W tym dziale nie zadajemy pytań.

<<

misiu36100

Post autor: misiu36100 » 22 lis 2007, 16:08

Czym odzyskać dane ze sformatowanego / uszkodzonego dysku

Witam problem ogromny przez pomyłkę został sformatowany dysk d straciłem wszystkie ważne dane czym to teraz odzyskać jaki program to zrobi .Proszę o pomoc i opis jak to zrobić inaczej katastrofa muszę mieć te dane. :zalamany: :zalamany: :zalamany: :zalamany:
Ostatnio zmieniony 8 sty 2008, 20:23 przez misiu36100, łącznie zmieniany 1 raz.


<<

misiu36100

Post autor: misiu36100 » 22 lis 2007, 20:20

Re: Czym odzyskać dane ze sformatowanego / uszkodzonego dysku

Nie mogę nic zrobić z dyskiem bo system zaplanował scandisc jak to wywalić bo nie idzie sformatować ani zrobić defragmentacje a nawed nie mogę zapisać tam odzyskanych plików z dysku d.
<<

gr5

Post autor: gr5 » 22 lis 2007, 20:51

Re: Czym odzyskać dane ze sformatowanego / uszkodzonego dysku

jack ryan pisze:Niestety nic się już nie da zrobić - format to kasacja, chyba że stać cię na laboratoryjne odzyskiwanie danych ale to podobno kosztuje majątek.
Dane na sformatowanym dysku istnieją dalej choć są nieosiągalne. Format bowiem nie usuwa danych fizycznie tylko kasuje mapę dostępu do plików (FAT / NTFS) - zaznaczając, że ten obszar został już zwolniony do innych celów (zapis nowych danych). Dlatego zaraz po sformatowaniu dysku jest możliwe odtworzenie danych, dopóki nie zostały one jeszcze zamazane nowymi zbiorami. Niektóre dane np. o skasowanym zbiorze giną bezpowrotnie jak np. jego pełna nazwa. Zawsze gubiony jest pierwszy znak w nazwie zbioru. Pod warunkiem że dysk nie był używany po formacie do nowych zapisów możesz użyć programów do od-formatowania. Jest szansa że się powiedzie.
Polecam Ontrack EasyRecovery lub GetDataBack.
<<

Iwan

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2561

Rejestracja: 5 paź 2006, 19:22

Post autor: Iwan » 22 lis 2007, 20:55

Re: Czym odzyskać dane ze sformatowanego / uszkodzonego dysku

jack ryan, nie pisz jak się nie znasz :P Jeśli nie nadpisałeś danych na tym dysku (nie instalowałeś na nim nowych programów, gier) to najprawdopodobniej uda się odzyskać 100% danych. Polecam płatny program (ale od czego są w.....) EasyRecovery Proffesional . Użyj go a na pewno odzyskasz dużo danych, które były na tym dysku.
Z darmowych programów najskuteczniejszy jest PC Inspector File Recovery 4.0

Kod: Zaznacz cały

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=379&t=94
ale w porównaniu do komercyjnych aplikacji to to dno :]
<<

Lucas McFly

Awatar użytkownika

VIP

Posty: 290

Rejestracja: 19 paź 2005, 21:06

Post autor: Lucas McFly » 22 lis 2007, 20:58

Re: Czym odzyskać dane ze sformatowanego / uszkodzonego dysku

Mozna odzyskac - ale muisz uzyc innego komputera i zainstalowac oprogramowanie http://www.pcinspector.de/Sites/file_re ... language=1 ewentualnie platny easy recovery PRO
<<

misiu36100

Post autor: misiu36100 » 22 lis 2007, 21:02

Re: Czym odzyskać dane ze sformatowanego / uszkodzonego dysku

Niczego na tym dysku nie zapisywałem po formacie. Mam program EasyRecovery odszukał wszystkie dane 61 Gb .W czym problem mam wolny dysk F i tam chce zapisać te odzyskane dane ale system ma zaplanowany w stosunku do tego dysku ścandisc i nie mogę nic tam zapisać .Jak wywalić ten scandisc bo on blokuje mi formatowanie tego dysku itd.
<<

DDragon

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 692

Rejestracja: 6 sie 2007, 13:05

Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DDragon » 25 cze 2010, 12:10

Re: Czym odzyskać dane ze sformatowanego / uszkodzonego dysku

żeby nie robić jeszcze raz takiego samego tematu.
problem polega na tym że kumpel miał 1 partycję. sformatował dysk (pełne, nie szybkie) i podzielił go na 3 partycje przez windowsowski program przy instalacji windowsa XP Pro. czy jest możliwość odzyskania chociaż części danych z takiego dysku? chodzi głównie o zdjęcia.
Czasem słońce, czasem deszcz... niestety zawsze piach prosto w oczy...
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 25 cze 2010, 15:03

Re: Czym odzyskać dane ze sformatowanego / uszkodzonego dysku

DDragon, tak istnieje szansa, ale pewności nie ma. Wypróbuj programy które zostały już polecone:
Polecam Ontrack EasyRecovery lub GetDataBack.
Jeżeli nie dadzą rady to pożegnaj się ze zdjęciami. Chyba, że dane które utraciłeś są bardzo wartościowe, na tyle wartościowe że jesteś w stanie zapłacić za odzyskanie ich kilkaset lub kilka tysięcy zł, wtedy takie firmy jak m.in. Ontrack oferują usługi odzyskiwania danych.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"