Nasza-klasa przeobraża się w NK

Wszystko co związane z Internetem.

<<

Ignac

Awatar użytkownika

Topic author

Wysoko zaawansowany

Posty: 316

Rejestracja: 15 lip 2008, 23:13

Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Ignac » 24 cze 2010, 22:43

Nasza-klasa przeobraża się w NK

No i stało się. Nasza-klasa postanowiła mocniej poeksperymentować z portalem, strzelając sobie tym samym w stopę, proponując nowy regulamin użytkownikom. Niżej jeden z fragmentów:
Nowy regulamin NK pisze:(...) wyrażam zgodę na nieodpłatne przetwarzanie i wykorzystanie przez spółkę „Nasza Klasa Sp. z o.o.”, z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. gen. J. Bema 2 (dalej również: „Spółka”) mojego zdjęcia głównego (w tym wizerunku) umieszczonego w ramach portalu prowadzonego pod adresem nk.pl (dalej również: „Serwis”) wraz z imieniem, nazwiskiem lub pseudonimem w celu umożliwienia prawidłowego i pełnego funkcjonowania świadczonych przez Spółkę usług lub funkcjonalności, jak również w celach reklamowych Spółki i jej kontrahentów, w ramach Serwisu lub poza Serwisem, w szczególności realizując cel społecznościowy.
Tu macie poruszoną i opisaną całą sprawę --> KLIK!

Nawet jeśli nie zaakceptowaliście niektórych zasad, wasze konto z tego właśnie powodu będzie usunięte po 30 dniach.

Jeśli zdecydowaliście się usunąć konto z NK, oto co powinniście zrobić:

1. Po pierwsze napiszcie do nich o usunięcie danych osobowych (to co zwykle usuwacie to tylko profil) --> KLIK! (wchodzicie, gdy jesteście zalogowani) i w treść wpisujecie prośbę o usunięcie danych osobowych z serwisu:
Proszę o usunięcie moich danych osobowych z serwisu.
[link do profilu]
Do 30 dni od wysłania im wiadomości dane powinny zostać usunięte

2. A teraz usuwacie konto --> Usunięcie konta NK

To wasza decyzja co robić z kontem. Większość z was nie jest już dzieckiem i chyba wie jaką wartość mają dane osobowe.

Tak czy siak - dyskusję o sprawie czas zacząć.


<<

szpon

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1308

Rejestracja: 2 lut 2006, 22:46

Skype: szpon5576

Post autor: szpon » 24 cze 2010, 23:36

Re: Nasza-klasa przeobraża się w NK

Właśnie wszedłem w swój profil (Edytuj), Zaawansowane, Zgody i odznaczyłem te na które się nie zgadzam i kliknąłem Potwierdzam. Pojawiła się informacja:
Jeśli cofniesz akceptację zgody, NK nie będzie mogła dłużej świadczyć Ci usługi Serwisu oraz usług w ramach Serwisu. Cofnięcie zgody jest równoznaczne z rozwiązaniem umowy z ważnych powodów i w efekcie z usunięciem Konta.
A mam takie pytanie: jeśli zmieniłbym dane osobowe w swoim profilu i usunął zdjęcia, to mogę czuć się bezpieczny? (nie boję się o usunięcie kona). Chodzi mi o to, czy nawet jak zmienię np teraz dane, to oni i tak mają gdzieś zapisane te które miałem przedtem (czyli prawdziwe) i będą wiedzieli, że zmieniłem?
<<

Ignac

Awatar użytkownika

Topic author

Wysoko zaawansowany

Posty: 316

Rejestracja: 15 lip 2008, 23:13

Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Ignac » 24 cze 2010, 23:41

Nasza-klasa przeobraża się w NK

Sądzę, że tak. Na pewno mają to wszystko gdzieś tam wpisane, po to napisałem o tym, żeby wysłać prośbę o usunięcie danych z serwisu (chociaż i tu nie mamy pewności co do tego, czy oni to usuną, ale cóż..) Generalnie wolałem nie ryzykować, napisałem prośbę o usunięcie danych z serwisu, wywaliłem konto i z bani. Po co ryzykować, dla jednego konta na jakimś serwisie społecznościowym? Poza tym, facebook FTW ;)
<<

szpon

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1308

Rejestracja: 2 lut 2006, 22:46

Skype: szpon5576

Post autor: szpon » 24 cze 2010, 23:52

Re: Nasza-klasa przeobraża się w NK

A jeszcze jedno mnie zastanawia. Jeśli usunąłbym zdjęcia ze swojego profilu, to już chyba nie mogą i nie mają prawa ich wykorzystać?
Czy jednak mają?, bo ja je usunąłem, ale oni mydlą mi oczy regulaminem, to jak to wtedy będzie.

Ale warto dodać, że jak się usunie zdjęcia z profilu to one i tak są na serwerze NK. Czy mógłbym napisać do nich żądanie o całkowite wykasowanie moich zdjęć. Wtedy by chyba nie mogli przetwarzać ich tak jak napisali w zasadach?
<<

Ignac

Awatar użytkownika

Topic author

Wysoko zaawansowany

Posty: 316

Rejestracja: 15 lip 2008, 23:13

Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Ignac » 25 cze 2010, 00:12

Re: Nasza-klasa przeobraża się w NK

Wydaje mi się, że mogą się zasłaniać tym, że pierwszy raz zaakceptowałeś regulamin, blablabla. Ale chyba można pisać o całkowite usunięcie danych z serwisu (w końcu to twoje dane i masz prawo domagać się by znajdowały się/nie znajdowały się gdziekolwiek tylko chcesz). Poczekajmy, aż przyjdzie ktoś, kto ma szersze pojęcie o tych sprawach. Mamy na forum prawnika? :D

Mnie przeraża tylko, jak ogromna rzesza ludzi nie wie co zaakceptowała.. A później będą afery różne..
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 25 cze 2010, 00:20

Re: Nasza-klasa przeobraża się w NK

Chodzi mi o to, czy nawet jak zmienię np teraz dane, to oni i tak mają gdzieś zapisane te które miałem przedtem (czyli prawdziwe) i będą wiedzieli, że zmieniłem?
Sądzę, że tak.
Sądzę, że nie. Rzuć monetą! Orzeł na TAK, reszka na NIE lub odwrotnie. Otrzymasz bardzo prawdopodobną odpowiedź.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

szpon

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1308

Rejestracja: 2 lut 2006, 22:46

Skype: szpon5576

Post autor: szpon » 25 cze 2010, 00:38

Re: Nasza-klasa przeobraża się w NK

Dlatego zadałem pytanie, ale uważam, że tutaj nikt mi na to nie odpowie. W ogóle raczej nikt 100% prawidłowej odpowiedzi na to nie udzieli, oprócz pracowników NK.

Również usunę konto.
<<

Tom

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 820

Rejestracja: 19 gru 2005, 16:36

Post autor: Tom » 25 cze 2010, 14:40

Re: Nasza-klasa przeobraża się w NK

Gdzieś czytałem potwierdzenie od przedstawiciela NK (teraz to nie Nasza-Klasa), ze nie będą wykorzystywać tych zdjęć w żadnych reklamach, jednak ten zapis w moim rozumieniu pozwala im na to i nie mogę nic powiedzieć :dobani: Gdyby nie to, że jest to teraz w zasadzie jedyny kontakt ze starą klasą, z którą właśnie się rozstaję nie zastanawiałbym się i usunął swoje konto i dane z serwisu. Jak na razie nie zaakceptowałem regulaminu, poczekam ten miesiąc i spróbuję podjąć decyzję. Przerażające jest to, że masa ludzi nie czyta tego, co oni tam napisali, a potem będzie płacz, że dostają reklamy na e-maila od NK, czy też, że wykorzystali ich zdjęcie.
Tutaj miała być jakaś mądra sentencja, ale Tom'owi się nie chciało...
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 25 cze 2010, 14:58

Re: Nasza-klasa przeobraża się w NK

ze nie będą wykorzystywać tych zdjęć w żadnych reklamach, jednak ten zapis w moim rozumieniu pozwala im na to
Tak pozwala im na to, jeżeli zaakceptowałeś nowy regulamin.

Nasza-dziwna-szkapa próbuje wprowadzać gry, czyli próbuje upodobnić się do facebooka, ale niestety oryginał będzie zawsze tylko jeden. Po co więc mieć konto na naszej klasie skoro można mieć w serwisie międzynarodowym? Takie budzące wątpliwości zapiski w regulaminie tylko przyspieszą migracje użytkowników z naszej-szkapy do facebooka, a to oczywiście źle wróży przyszłości tego niegdyś polskiego serwisu.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Ant

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1234

Rejestracja: 4 maja 2007, 15:19

Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: Ant » 25 cze 2010, 16:53

Re: Nasza-klasa przeobraża się w NK

Mnie tam akurat zastanawia jak można na taki serwer wrzucić takie dane osobowe jak miejsce zamieszkania (dokładne, nie tylko miejscowość), numer telefonu, komunikatorów i co tam jeszcze jest.
[ciaaaach!]
Ostatnio zmieniony 26 cze 2010, 11:14 przez Maciek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: nie bawmy się w takie plotki, utrzymujmy chociaż jakiś minimalny poziom wypowiedzi
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 25 cze 2010, 19:58

Re: Nasza-klasa przeobraża się w NK

mnie zastanawia, po co ludzie bojący się o swoje dane osobowe zakładają w ogóle konta na serwisach społecznościowych. Przecież to nawet nie trzeba się włamywać ani nic, wystarczy wejść na profil. Poza tym mam wrażenie, że to już było (w sensie taki zapis w regulaminie)... wydaje mi się, że wiele serwisów społecznościowych ma taki zapis (bądź podobny sprowadzający się do tego samego)

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 26 cze 2010, 11:18

Re: Nasza-klasa przeobraża się w NK

po co ludzie bojący się o swoje dane osobowe zakładają w ogóle konta na serwisach społecznościowych
Serwis społecznościowy jest po to aby upubliczniać dane o sobie, więc osoby które boją się o swoje dane osobowe nie zakładają kont w tego typu serwisach. Chyba, że są deb.ilami (de.bil wg słownika wyrazów obcych: człowiek ograniczony umysłowo)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Ignac

Awatar użytkownika

Topic author

Wysoko zaawansowany

Posty: 316

Rejestracja: 15 lip 2008, 23:13

Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Ignac » 26 cze 2010, 11:49

Re: Nasza-klasa przeobraża się w NK

No np. mi nie chodziło o te dane osobowe, bo wiadomo, że już są one w profilu. Chodziło mi głównie o to, żeby nie zostało gdzieś wykorzystane moje zdjęcie or sth.
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 26 cze 2010, 16:28

Re: Nasza-klasa przeobraża się w NK

To po prostu nie zamieszczaj tam zdjęć, daj jedno główne albo wcale i już. FB też ma takie prawa jak teraz wprowadziła nk.pl, tylko nienapisane wprost i wszyscy są happy:)

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

szpon

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1308

Rejestracja: 2 lut 2006, 22:46

Skype: szpon5576

Post autor: szpon » 26 cze 2010, 17:07

Re: Nasza-klasa przeobraża się w NK

mad_prince pisze:FB też ma takie prawa jak teraz wprowadziła nk.pl, tylko nienapisane wprost i wszyscy są happy:)
Ja akurat nie mam tam konta, ale tak sobie teraz pomyślałem. To w jaki sposób mają je napisane? czy mądry człowiek znajdzie je, odczyta i będzie wiedział czym ryzykuje? A może administratorzy bardzo utrudnili ich odnalezienie i odczytanie? Jeśli to drugie, w takim razie Facebook nie ma takich praw jak NK, ponieważ człowiek powinien przynajmniej w miarę łatwo móc znaleźć na danej stronie tego typu regulamin, zasady zachowania poufności itp. Co z tego, że "są" tam wypisane, ale jeśli Facebook wykorzysta coś z danych użytkownika w celach marketingowych, to dana osoba może ich pozwać za to, że absolutnie nie mogła znaleźć gdzie o tym jest wyjaśnione.
Oczywiście jak wspomniałem wyżej, na początku zadałem pytania. A więc ja się zapytałem czy Facebook tak ma, czy nie, proszę o odpowiedź i wyjaśnienie.
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 26 cze 2010, 18:33

Re: Nasza-klasa przeobraża się w NK

cytując regulamin tego forum
"nieznajomość regulaminu nie zwalnia z jego przestrzegania".

tutaj masz artykuł na ten sam temat, co ten topic, wspomniano również o FB

Kod: Zaznacz cały

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8067042,To_juz_nie_jest_Nasza_klasa.html

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

Tom

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 820

Rejestracja: 19 gru 2005, 16:36

Post autor: Tom » 26 cze 2010, 21:43

Re: Nasza-klasa przeobraża się w NK

Może i Facebook ma podobne zapisy do tych z NK, ale trzeba też zauważyć jakim stylem są napisane te zapiski. Napisali "W celach marketingowych", zrozumiałbym, gdyby tam zaraz sprecyzowali, że wyświetlą moje zdjęcie jak to było w przypadku z kartką kredytową (reklamę, którą widziałem tylko JA SAM) czy w wyniku jakiejś tam gry. Teraz zapewniają, że nasze zdjęcia nie pojawią się na bilbordach, ale wiadomo czy nie zmienią zdania jak jakaś firma zaproponuje im odpowiednią sumę? Na dobrą sprawę szansa na wykorzystanie mojego zdjęcia jest znikoma, ale jest, niestety. Na Facebooku mogę się nie zgodzić i po prostu mam wyłączone te kilka gier czy funkcji, a tu? Coś jak GG. Napchają śmieci, które dla wielu osób są bezużyteczne przez co serwis traci na intuicyjności.
Tutaj miała być jakaś mądra sentencja, ale Tom'owi się nie chciało...
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 28 cze 2010, 10:47

Re: Nasza-klasa przeobraża się w NK

Okiem prawnika:

Kod: Zaznacz cały

http://di.com.pl/news/32274,0,Opinie_NaszaKlasapl_=%3E_nkpl_=_nasza_wlasnosc.html
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Ignac

Awatar użytkownika

Topic author

Wysoko zaawansowany

Posty: 316

Rejestracja: 15 lip 2008, 23:13

Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Ignac » 28 cze 2010, 16:26

Nasza-klasa przeobraża się w NK

ignacq133 pisze:Tu macie poruszoną i opisaną całą sprawę --> KLIK!
Maciek pisze:Okiem prawnika:

Kod: Zaznacz cały

http://di.com.pl/news/32274,0,Opinie_NaszaKlasapl_=%3E_nkpl_=_nasza_wlasnosc.html
To te same teksty :)