Windows 7 64 bit - wolny Internet

Wszystko co związane z Internetem.

<<

Dragon2006

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor

Posty: 726

Rejestracja: 14 lut 2006, 16:03

Lokalizacja: Grodków

Post autor: Dragon2006 » 5 sie 2010, 06:00

Windows 7 64 bit - wolny Internet

Cześć ;)
Mam w domu Neo 6mb. Chodzi super. Na swoim PC mam Windows 7 64 bit. W sobotę zdecydowałem się na formata (musiałem zmienić rozmiar partycji). Wgrałem tego samego, Windowsa 7 Ultimate 64 bit. I od tej chwili mam problemy z jakością połączenia internetowego. Wszystko chodzi powoli, strony otwierają się jakby "do połowy" ^^ Sam download, np rapidshare.com, chodzi dobrze, nawet 700kb/s....
Chroni mnie Kaspersky Internet Security 2010, tak samo jak zresztą wcześniej. Router mam z NETGERA'a, podłączony do kompa kablem sieciowym.

A o filmikach na YT czy innych tube'ach mogę pomarzyć... Kolejny przykład: oglądam właśnie mecz w necie, na swoim PCcie, gdy odpaliłem iraqgoals.tv, obraz stał praktycznie w miejscu, co jakiś czas przeskakiwała jedna klatka... odpaliłem to samo u mamy na laptopie (ten sam net, tyle, że przez wifi, no i Windows Vista) i chodzi jak złoto... W czym więc problem? Wina musi leżeć albo w kompie (w co wątpię, bo przed formatem była igiełka), albo w systemie.

Z góry dzięki !


<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 5 sie 2010, 08:04

Re: Windows 7 64 bit - wolny Internet

Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Dragon2006

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor

Posty: 726

Rejestracja: 14 lut 2006, 16:03

Lokalizacja: Grodków

Post autor: Dragon2006 » 5 sie 2010, 11:42

Re: Windows 7 64 bit - wolny Internet

Obrazek

A sterowniki w sensie do czego?

EDIT:
Do tego logi OTL graits:

http://www.bestprofil.pl/OTL_logi.txt (na moim FTP, klikać spokojnie).
<<

Fisher

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 502

Rejestracja: 20 paź 2008, 16:26

Post autor: Fisher » 5 sie 2010, 15:12

Re: Windows 7 64 bit - wolny Internet

Dla porównania dam swoje, bo również mam Neo 6mb.

Obrazek

Jak widać znacznie lepiej jest u mnie. Nie znam się, ale może to jest spowodowane 7 64bit?

A sterowniki w sensie do modemów. Bo chyba o to chodziło Maćkowi.

Co do ściągania- u mnie max. było 731 kb/s :D
<<

Dragon2006

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor

Posty: 726

Rejestracja: 14 lut 2006, 16:03

Lokalizacja: Grodków

Post autor: Dragon2006 » 5 sie 2010, 21:29

Re: Windows 7 64 bit - wolny Internet

Wgrałem jeszcze najnowsze sterowniki do karty sieciowej Realteka, niby YT itd. się trochę poprawiło, bo już przynajmniej filmik z tej najniższej jakości mogę obejrzeć, ale speedtest:
Obrazek

To jest jakaś masakra...
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 5 sie 2010, 21:33

Re: Windows 7 64 bit - wolny Internet

A na innym kompie na tym samym kablu? Tak samo?
if yes:
call tpsa support
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Dragon2006

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor

Posty: 726

Rejestracja: 14 lut 2006, 16:03

Lokalizacja: Grodków

Post autor: Dragon2006 » 5 sie 2010, 21:45

Re: Windows 7 64 bit - wolny Internet

Hmm, na laptopie, przy połączeniu wifi (ruter pół metra od laptopa), prędkość downloadu wyniosła ok 1.5 MB, natomiast na tym samym kablu, co PC - 0.5, więc tak samo jak na PC. Dziwne ! Dzwonię do TP.
<<

Dragon2006

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor

Posty: 726

Rejestracja: 14 lut 2006, 16:03

Lokalizacja: Grodków

Post autor: Dragon2006 » 6 sie 2010, 00:12

Windows 7 64 bit - wolny Internet

Hahaha, nie uwierzycie, jak szybko działa tepsa!
Obrazek

Oczywiście tutaj coś się zbugowało :D Ale przyjęli zgłoszenie, już jest lepiej, wszystkie testy pokazują mi jak wyżej :D Naprawdę, szybko działają :D

EDIT:
Opowiem Wam historię :)
Od początku mojej przygody z Internetem bawię się z pomocą Neostrady :] Zaczęło się od 512, potem 1MB, 2MB, aż wreszcie od miesiąca - 6 MB. Przez cały ten miesiąc net śmigał jak złoto. Ale od poprzedniego weekendu zaczęło się psuć, tak jak opisałem wszystko w tym temacie. Zadzwoniłem więc wczoraj do tepsy, "przepchali rury" i coś jakby ruszyło, jednak Pan 'Supporter' wolał przyjąć moje zgłoszenie i dziś, o 8.30, przysłani zostali technicy. Tym razem prawdziwi profesjonaliści ! Podłączyli swojego wiernego S@gema pod moją linię, i okazało się, że połączenie jest niestabilne. Po wykonaniu telefonu do tepsy stwierdzili, że linia telefoniczna jest za długa, jest tu za wiele szumów, i nie ma szans na 6mb, co najwyżej dwa. Stanęło na tym, ze aby swobodnie korzystać z neta, muszę zmniejszyć prędkość do 2 MB, płacąc oczywiście koszty 6.

Ciekawi mnie tylko, jak to możliwe, że przez miesiąc wszystko było okej? Ba, nawet teraz jest super! Śmiga jak dobree 6MB (aktualny download z serwera rapidshare.com wynosi 735kb/s) ! Kabel się wydłużył? Możliwe, przecież mamy lato, kable się wydłużają w upały... W takim razie w zimie będzie chodził jak 20 MB ! Żyć nie umierać! Ha !
Dzięki wszystkim za zainteresowanie kolejnym zagmatwanym tematem z serii "NEOSTRADA".
Pozdrawiam, można zamykać.
<<

szalmar

Post autor: szalmar » 16 wrz 2010, 09:13

Re: Windows 7 64 bit - wolny Internet

Witajcie.
Dragon, Twoja sytuacja nie jest mi obca.
wlasciwie pewnie nie jest obca nikomu z mojego osiedla, może nawet z mojego miasta, a może nawet dla prawie wszystkich uzytkownikow neostrady.
mialem kiedys w tepsie 2mb. chodzilo 0,5... ale jak to mozliwe, ze przeciez przez 2 miesiace smigalo 2 bez zarzutów? wytlumaczenie z tepsy byla takie samo jak u Ciebie, że linie sa za długie od centrali, joł, smiech na sali. zerwaliśmy umowe z tepsą, następnie skontaktowaliśmy się z netią. nie mieli kabli by sie podlaczyc do nas, ale zrobili uwolnienie łącza od tepsy(przypominam ze odleglosc do centrali dalej się nie zmienia) podlaczyli nam 4mb. I wiesz co? o dziwo przez rok caly czas jest 4 mb... w dodatku NA TYCH SAMYCH LINIACH! :mur: Jaki z tego wniosek? TPSA w kulki sobie leci. oni podlaczaja pod centrale nowych klientow zeby byli zadowoleni, a potem wszedzie linie są za długie ;d
Mało?
Netia podłączyla mi 8MB. hmm, czyżby na tych samych liniach? TAK! a to psikus! Przeciez tepsa powiedziala, ze wiecej jak 1mb nie pojdzie! :rotfl:
Co lepsze! chodzi 8MB! (no, 7,5 bo to bardzo stare kable) :)

Pozdrawiam i życze wytrwalości w użeraniu sie z Neozdradą, u mnie ten proces trwal grubo ponad rok.
<<

Dragon2006

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor

Posty: 726

Rejestracja: 14 lut 2006, 16:03

Lokalizacja: Grodków

Post autor: Dragon2006 » 16 wrz 2010, 14:14

Re: Windows 7 64 bit - wolny Internet

Chyba założę stronę, antyneostrada.pl. W formie forum, i będziemy opisywać tam swoje historie związane z tepsą ;) Myślę, że po roku nazbierałoby się tego tyle, że można by założyć fundację, tak jak koniecpzpn.pl :D
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 16 wrz 2010, 16:57

Re: Windows 7 64 bit - wolny Internet

ja od dwóch tygodni mam 6 Mb od netii na łączach TP. Przez pierwsze 10 dni nie miałem jak sprawdzić neta, bo mam zalanego lapka. Po tym czasie udało mi się z sąsiadem sklecić jakieś złomka i zacząłem robić testy na speedtestach. Byłem bardzo rozczarowany, pokazywało mi około 2 Mb, w porywach 3. Tłumaczyłem sobie to starym sprzętem i tym, że lecę na modemie a nie routerze i systemie win 98 (tak, wiem, głupoty gadam, ale wolałem się powstrzymać z ochrzanem aż dostanę mój "normalny" sprzęt). Od dwóch dni stał się cud, speedtesty pokazują ponad 6 Mb, rekord to 6,5
Obrazek
może po interwencji Dragona TePSA przedmuchała wszystkie rurki?:)

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

Dragon2006

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor

Posty: 726

Rejestracja: 14 lut 2006, 16:03

Lokalizacja: Grodków

Post autor: Dragon2006 » 16 wrz 2010, 17:08

Re: Windows 7 64 bit - wolny Internet

Możliwe :)
U mnie cały czas, odkąd załatwiłem swoją sprawę, speedtesty pokazują od 10-60 mb :D :
Obrazek

Więc jest dobrze, aż za dobrze ;) Download chodzi ok 750 kb/s, więc jak na 6mb wyciska full :)