Czas wyszukiwania dla wyszukiwarek internetowych - mierzenie

Wszystko co związane z Internetem.

<<

tudziu

Awatar użytkownika

Topic author

Nowy

Posty: 4

Rejestracja: 4 lis 2010, 16:31

Post autor: tudziu » 4 lis 2010, 16:33

Czas wyszukiwania dla wyszukiwarek internetowych - mierzenie

Potrzebuję w miarę szybkiej odpowiedzi dot. mierzenia czasu szybkości wyszukiwania informacji w wyszukiwarkach internetowych. Istnieje do tego jakaś komenda/program?

W wyszukiwarce google czas się pokazuje.
Obrazek

Gdzie informację o czasie znajdę w wyszukiwarkach:
yahoo.com
szukacz.pl
netsprint.pl?

Przeszukałem ustawienia przeglądarek, nic nie znalazłem. Jeśli ktoś mógłby mi pomóc to będę wdzięczny - potrzebuje tego na zaliczenie ćwiczeń z TI. Z góry dziękuję :)


KLIKNIJ i przenieś się w świat Rycerzy, pomóż mi rozwijać moją postać i przyłącz się do gry :)
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 4 lis 2010, 18:04

Re: Czas wyszukiwania dla wyszukiwarek internetowych - mierz

Chcesz zaliczyć "ćwiczenia z IT", a mylisz przeglądarkę z wyszukiwarką? :padam:
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

tudziu

Awatar użytkownika

Topic author

Nowy

Posty: 4

Rejestracja: 4 lis 2010, 16:31

Post autor: tudziu » 4 lis 2010, 18:41

Czas wyszukiwania dla wyszukiwarek internetowych - mierzenie

mierzenia czasu szybkości wyszukiwania informacji w wyszukiwarkach internetowych.
Przeszukałem ustawienia przeglądarek
O to chodzi? Po prostu machnąłem się w pisowni :)
KLIKNIJ i przenieś się w świat Rycerzy, pomóż mi rozwijać moją postać i przyłącz się do gry :)
<<

tudziu

Awatar użytkownika

Topic author

Nowy

Posty: 4

Rejestracja: 4 lis 2010, 16:31

Post autor: tudziu » 16 lis 2010, 18:05

Re: Czas wyszukiwania dla wyszukiwarek internetowych - mierz

Znalazłem sposób! Należy użyć jednego z plug-inów do Firefoxa, np. Speed Page albo Head Hummer. Mam nadzieję, że komuś się przyda :)

Temat do zamknięcia.
KLIKNIJ i przenieś się w świat Rycerzy, pomóż mi rozwijać moją postać i przyłącz się do gry :)
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 16 lis 2010, 20:19

Re: Czas wyszukiwania dla wyszukiwarek internetowych - mierz

Po twojej ostatniej wypowiedzi już wiem, że nie odróżniasz dwóch istotnych faktów, które SĄ podstawą Twoich "badań". Jeżeli masz kumatego nauczyciela na pewno nie dostaniesz zaliczenia "z IT" za takie głupoty, ale jeżeli masz id.iotę...

O co chodzi? Mylisz czas generowania strony przez serwer (widoczny na 1 Twoim zdjęciu) z czasem pobrania strony przez Twoje łącze i przeglądarkę (mierzy je wspomniane przez Ciebie rozszerzenie "Speed page" do Firefoxa.) Są to dwie KOMPLETNIE różne rzeczy.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

tudziu

Awatar użytkownika

Topic author

Nowy

Posty: 4

Rejestracja: 4 lis 2010, 16:31

Post autor: tudziu » 21 lis 2010, 22:53

Czas wyszukiwania dla wyszukiwarek internetowych - mierzenie

Po twojej ostatniej wypowiedzi już wiem, że nie odróżniasz dwóch istotnych faktów, które SĄ podstawą Twoich "badań". Jeżeli masz kumatego nauczyciela na pewno nie dostaniesz zaliczenia "z IT" za takie głupoty, ale jeżeli masz id.iotę...

O co chodzi? Mylisz czas generowania strony przez serwer (widoczny na 1 Twoim zdjęciu) z czasem pobrania strony przez Twoje łącze i przeglądarkę (mierzy jewspomniane przez Ciebie rozszerzenie "Speed page" do Firefoxa.) Są to dwie KOMPLETNIE różne rzeczy
Czyli mój ćwiczeniowiec to idiota bo podał mi ten sposób (sam byłem do niego niepewny) :P
Maćku, nie czuję się zbyt komfortowo, bo odczuwam Twoją niechęć do mnie w twoich wypowiedziach. Każdy ma prawo do błędu. Wolałbym jednak konkretną pomoc niż krytykowanie moich działań i słów. Człowiek uczy się na swoich błędach przez całe życie. Pozdrawiam!
KLIKNIJ i przenieś się w świat Rycerzy, pomóż mi rozwijać moją postać i przyłącz się do gry :)
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 22 lis 2010, 17:16

Re: Czas wyszukiwania dla wyszukiwarek internetowych - mierz

Sorry, ale nie da Ci się pomóc w teście, którego OD POCZĄTKU metodologia, założenia są złe. Aby Ci pomóc trzeba zmienić kompletnie test.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"