Obraz na monitorze przez jakieś 2 minuty miga i przestaje

Wybór nowego sprzętu, problemy sprzętowe.

<<

szpon

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Prof. Świata

Posty: 1308

Rejestracja: 2 lut 2006, 22:46

Skype: szpon5576

Post autor: szpon » 11 lis 2010, 10:36

Obraz na monitorze przez jakieś 2 minuty miga i przestaje

Witam serdecznie, mam taki problem. Otóż przy włączaniu komputera obraz na monitorze bardzo szybko mi miga i trwa to jakieś niecałe 2 minuty. Po prostu co chwilkę obraz miga coraz wolniej a gdy już system się załaduje i odczekam jeszcze jakieś parę sekund, to obraz przestaje migać. No i wszystko wraca do normy, włączam sobie np. Fifę 11 na najwyższych ustawieniach graficznych i gra działa idealnie jak przed tym błędem, żadnych nieprawidłowości. Jak wspomniałem przedtem, że obraz przestał migać po włączeniu systemu po paru sekundach, to ten problem nie powtarza się aż do restartu. Wiem to stąd, ponieważ mam komputer włączony przeważnie 6 godzin i obraz cały czas w porządku.
Dopiero gdy wyłączę komputer i potem włączę, to właśnie jest taki problem.

Edit:
O coś odkryłem. Przed chwilką zrobiłem restart komputera no i obraz nie migał. Mam ustawione hasło na biosie i do rozruchu systemu. Zatem gdy zapytało o hasło, to wyłączyłem sam monitor, poczekałem 5 minut, włączyłem z powrotem i również obraz nie migał.

Hmm, czyżby obraz migał tylko wtedy kiedy wyłączę całkowicie komputer i monitor i potem włączę. Albo jak wyłączę całkowicie i dodatkowo odczekam dłuższy czas i dopiero potem włączę.
Śmieszna sprawa :P.

Czego to może być przyczyna, karty graficznej czy monitora i jak to spróbować chociaż naprawić? W międzyczasie wezmę od kolegi monitor i podłączę do swojego komputera i sprawdzę jak się sprawy mają.
No, ale tak już teraz opisałem problem i prosiłbym o odpowiedź.


<<

szpon

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Prof. Świata

Posty: 1308

Rejestracja: 2 lut 2006, 22:46

Skype: szpon5576

Post autor: szpon » 11 lis 2010, 17:52

Re: Obraz na monitorze przez jakieś 2 minuty miga i przestaj

Jednak jest to wina monitora, nawet nie muszę pożyczać od kolegi i sprawdzać. Otóż dlatego, że wyłączyłem komputer i monitor na jakieś 6,5 godzin. No i po tym czasie odpaliłem tylko monitor i po chwili mi się pojawia na nim te małe komunikaty, że jest włączony i jakby gotowy, czyli napis Analog a potem Digital.
No i te komunikaty już zaczynają szybko migać, a tak nie było i nie powinno być. A kiedy odpaliłem komputer, to oczywiście dalszy obraz również miga. I to miganie jak wspomniałem, ustaje po jakichś 2 minutach.

Jakieś rady macie, bo już straciłem na niego gwarancje :(. Ale to tak samo z siebie się zrobiło. Wszystko było dobrze, mam ten monitor od września 2007. Kupiłem go nowy w sklepie, a nie używany.