[Problem] Comodo Internet Security blokuje dużo połączeń sys

Gdy szukasz lub masz problem z jakimś programem.

<<

szpon

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Prof. Świata

Posty: 1308

Rejestracja: 2 lut 2006, 22:46

Skype: szpon5576

Post autor: szpon » 5 gru 2010, 21:48

[Problem] Comodo Internet Security blokuje dużo połączeń sys

Witam serdecznie. Właśnie skończyła mi się roczna licencja na Norton Internet Security, ależ ten czas leci. Troszkę do mnie dotarło i po prostu postanowiłem, że nie warto tracić pieniędzy na płatne antywirusy, kiedy po prostu korzysta się z komputera w domu. Tak więc wgrałem sobie Comodo Internet Security, widziałem, że jest zachwalany przez Maćka na P24h (oczywiście nie tylko przez tego pana) i wiem dlaczego. Najlepszy z darmowych antywirusów i na dodatek jako jedyny z darmowych posiada pakiet Internet Security.

Antywirus sprawuje się świetnie. Jednak chyba przez czysty przypadek kliknąłem nie to co trzeba i nie wiem jak to odwrócić.
Otóż Comodo IE ma Firewalla domyślnie ustawionego na tryb bezpieczny, i mi to odpowiada. No i kiedy pojawi się nowe połączenie przychodzące lub wychodzące, to on daje o tym znać i trzeba zezwolić lub odrzucić. I właśnie program poinformował mnie, że jest nowe połączenie, o ile dobrze pamiętam, to systemowe. Nie pamiętam czy protokół był TCP czy UDP.
I chodzi o to, że tam była opcja Anuluj. No i ja kliknąłem ją z racji tego bo chciałem sprawdzić, czy znowu poprosi mnie o to.

Jednak przez moje niedopatrzenie była tam chyba zaznaczona opcja Zapamiętaj tą decyzję. I to chyba był błąd, że kliknąłem Anuluj, powinienem dać Zezwól. No i teraz w Firewallu mam takie coś:
Obrazek
Firewall zablokował 2236 połączeń.
No, ale jest ich tam bardzo, bardzo dużo i są to systemowe. Właśnie myślę, że to mogło stać się przez to, że wtedy dałem zapamiętaj decyzję na Anuluj (Odmów).
I ta liczba wciąż rośnie i to w dużym tempie, w tym momencie już jest 2362.

Dobra, a tutaj są te zdarzenia które zablokował:
Obrazek

Bardzo proszę o pomoc. Wyjaśnijcie czy to tak ma być. A jeśli rzeczywiście źle wtedy kliknąłem, to jak odblokować te zdarzenia. Szukałem w programie i jakoś nie widzę opcji dotyczącej ich, tak pewnie nie potrafię szukać :zawstydzony:


<<

szpon

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Prof. Świata

Posty: 1308

Rejestracja: 2 lut 2006, 22:46

Skype: szpon5576

Post autor: szpon » 6 gru 2010, 15:26

Re: [Problem] Comodo Internet Security blokuje dużo połączeń

Dobra, przeinstalowałem antywirusa i tym razem skonfigurowałem go poprawnie. Tak wiem, to nie rozwiązanie a jedynie obejście problemu. No, ale cóż poradzić, nie chcę z tym dłużej zwlekać, bo antywirus to szczególnie ważny dla nas program :)