NETGEAR DGN2000 - dwa komputery na kablu

Wszystko co związane z Internetem.

<<

Dragon2006

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor

Posty: 726

Rejestracja: 14 lut 2006, 16:03

Lokalizacja: Grodków

Post autor: Dragon2006 » 15 gru 2010, 18:22

NETGEAR DGN2000 - dwa komputery na kablu

Witam wszystkich ;)

Od dość dawna posiadam router Wireless-N ADSL2+ Modem Router DGN2000 firmy Netgear. Zawsze miałem następujące podłączenie:
-mój PC podłączony do routera kablem
-reszta (tj. 3 laptopy) łączyły się przez WiFi.

Dziś jednak postanowiłem podłączyć pod router jeden z laptopów (stoi u mnie nad biurkiem na stałe) również kablem do routera.

Router posiada 4 wyjścia na kabel sieciowy oznaczone kolejno 1,2,3,4. Zawsze używany był tylko numer 1. Teraz drugi komputer podłączyłem pod dwójkę. Komputer podłączony do 2 normalnie łączy się, wykrywa połączenie (są daje wejściowe/wyjściowe) i widać go w administracji routera, ale nie ma połączenia internetowego. To samo dzieje się, gdy podłączę pod wyjście 2 lub 3. Czyli Internet mam tylko na wyjściu numer 1. Pozostałe 3 działają, bo komputery do nich podłączane widoczne są w routerze oraz w sieci, ale nie ma na nich Internetu.
Oba kable działają na 100%, bo oba podłączone pod wyjście 1 dają dostęp do neta.

Czy to wada routera?
Szukałem już w konfiguracji 192.168.0.1 opcji odpowiadającej za uaktywnienie Internetu na tych wyjściach czy coś w tym stylu, jednak nie mogę nic podobnego znaleźć.

Z góry dzięki :)


<<

Iwan

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2561

Rejestracja: 5 paź 2006, 19:22

Post autor: Iwan » 15 gru 2010, 18:51

Re: NETGEAR DGN2000 - dwa komputery na kablu

A jak drugi komputer (laptop) podłączysz pod pierwsze wejście to działa Internet? Wydaje mi się, że to problem po stronie konfiguracji komputera i/lub routera. Odezwij się do mnie na GG, spróbujemy coś pokombinować :)
<<

Dragon2006

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor

Posty: 726

Rejestracja: 14 lut 2006, 16:03

Lokalizacja: Grodków

Post autor: Dragon2006 » 15 gru 2010, 21:12

Re: NETGEAR DGN2000 - dwa komputery na kablu

Tak, działa.

W tej chwili dziwna sprawa:
laptop jest podłączony pod 1 i świeci się na routerze 1 na zielono i tam jest sieć, włączyłem PC (na nim teraz siedzę), jest podłączony pod 2, która na routerze świeci się na czerwono, tak jakby coś było nie tak, a Internet jest... dziwne.

EDIT:
Wczoraj po tym wszystkim, co napisałem powyżej, padła całkiem Neostrada (z przyczyn zewnętrznych) i już nic tego wieczora nie robiłem
Dziś jest to samo co było. Myślałem też, że może coś jest nie tak w konfiguracji ...
Mam IP i DNS Automatyczne. Ale to przecież nie wina konfiguracji laptopa, bo na laptopie Internet działa, gdy jest pod 1.
Poniżej jeszcze screeny z inponfig /all, oba z laptopa:

1. Screen po podłączeniu kabla z wyjścia numer 1, tego działającego:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9b5 ... 879d7.html

2. Screen po podłączaniu kabla nr 2, na którym nie działa Internet:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c47 ... 5a2bd.html

btw są takie same.... Jednak na 2 nie działa sieć.

EDIT:
Haha, to są jakieś jaja :) Teraz znów dwójka pali się na czerwono, ale net jest na obu komputerach ^