GeForce 9500GT - Win7 i starsze gry

Wybór nowego sprzętu, problemy sprzętowe.

<<

Dragon2006

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor

Posty: 726

Rejestracja: 14 lut 2006, 16:03

Lokalizacja: Grodków

Post autor: Dragon2006 » 11 sty 2011, 22:10

GeForce 9500GT - Win7 i starsze gry

Cześć ;)

Mam grafikę Nvidii - GeForce 9500GT 1GB. Od jakiegoś roku "jadę" na Windzie 7 - ostatnio formatowałem dysk, wgrałem najnowsze sterowniki do grafiki ze strony Nvidii. Od tego czasu mam problem z wyświetlaniem starszych gier: dla przykładu strategie z serii (czy raczej z podobnego wieku) co Age of Empires III, Empire Earth czy Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie (1 i 2) odpalają się z czarnymi paskami z boków ekranu...
Mam także problem z np. Counter-Strike 1.6 - gra w ogóle nie chce hulać w OpenGL. Przy próbie skonfigurowania jej w końcu całkiem się zepsuła, przy włączaniu wywalało jakiś error, musiałem wywalić i od nowa ściągam przez Steam.

Jest to dość denerwujące, grać w klasyki z czarnymi paskami na bokach monitora ;) A wiem, że nie jest to problem kompatybilności z Win7, bo grałem w to samo na LANie z kuzynem - też ma ten sam system, z tym, że jakąś inną grafikę (również GeForce'a) i jemu działało. Zresztą ja przed formatem nie miałem podobnych problemów. Próbowałem również skasować sterowniki Nvidii, bo przecież w gruncie rzeczy Siódemka radzi sobie bez dodatkowego oprogramowania (tak właśnie działało kuzynowi, bez sterów Nvidii), ale nic to nie dało.

Jakieś rady ;)?
Z góry dzięki ;]