Windows niewymagający aktywacji.

Wszystko co związane z systemami operacyjnymi - problemy, uwagi, opinie.

<<

orlano

Nowy

Posty: 1

Rejestracja: 12 sty 2011, 13:55

Post autor: orlano » 12 sty 2011, 13:57

Windows niewymagający aktywacji.

Mam pytanie. Zakupiłem jakieś półtorej roku temu laptopa Fujitsu Siemens z Windowsem Vista. Jak się okazało nie wymagał żadnej aktywacji, rejestracji ani innych cudów na kiju. Instalowałem go na dwóch innych kompach znajomych i również nie krzyczało nic. I nie krzyczy po dziś dzień. Teraz chciałbym pograć sobie w sporo starszych gier, większość pod Vistą śmigają ale kilka nie daje rady (Jedi Knight 1, Gorky 17). Chętnie bym zmienił system na XP. Moje pytanie czy XP do Fujitsu Siemensa (taka szara płyta) albo kogoś innego też NIE WYMAGA aktywacji? Na Allegro już za 30 zł można coś kupić. Miałem kiedyś oryginalnego XPka kupionego w sklepie za około 400 zł i bydle wymagało aktywacji przez internet (lub telefon). Nie chcę tego.


<<

Dobrus

Wysoko zaawansowany

Posty: 339

Rejestracja: 19 lis 2005, 19:25

Post autor: Dobrus » 18 sty 2011, 02:13

Re: Windows niewymagający aktywacji.

Windows XP w wersji Professional nie wymaga aktywacji, natomiast w Home Edition trzeba było aktywować przez internet lub telefon. Na czym instalujesz chyba nie robi różnicy.
<<

Delacroix

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 903

Rejestracja: 25 wrz 2005, 21:39

Skype: bruno.glening

Lokalizacja: Tu i tam...

Post autor: Delacroix » 22 sty 2011, 01:09

Re: Windows niewymagający aktywacji.

Poprawka: Professional wymaga aktywacji, chyba że używasz klucza VLK lub Corporate.
Moderatorzy są jak hemoroidy. Przez większość czasu siedzą w ukryciu, ale jak już wylezą, to jest tylko płacz i zgrzytanie zębów.