Ostatni konkurs Malysza

O wszystkich dyscyplinach sportowych oraz o tym, co szczególnie kręci facetów - o Motoryzacji!

<<

bartek2903

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor

Posty: 651

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:25

Post autor: bartek2903 » 20 mar 2011, 14:06

Ostatni konkurs Malysza

Mam takie pytanie. Otoz niestety przegapilem ostatni konkurs w Planicy i nie widzialem skokow ale przeczytalem na Onecie ze najlepsi oddali slabe skoki skoki. Na tymze portalu powiedziane jest tylko ze zepsuli swoj skok dzieki czemu Malysz ostatecznie zajal 3-cie miejsce w generalce kosztem Koflera. W komentarzach natomiast pisza o tym ze Kofler Ammann i Morgernstern oddali slabe skoki alby Malysz znalazl sie jak najwyzej. Osobiscie uwazam ze tak bylo bowiem ciezko mi uwierzyc zeby wszyscy trzej zepsuli swoe skoki niezamierzenie. Dla mnie jest to naprawde wielki gest z ich strony pokazujacy jak czysto sportowa rywalizacja i jak dobre stosunki panuja pomiedzy zawodnikami, ktorzy gotowi sa oddac tak wiele dla uczczenia czyjejs wielkiej kariery. Jakie sa wasze opinie?


<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 20 mar 2011, 16:45

Odp: Ostatni konkurs Malysza

Zapewne komentujący mają wgląd "w głowy" skoczków i wiedzą coś więcej. Ale nie wydaje mi się to że mają taki wgląd, gdyż większość komentarzy* na onecie/wp/interii,tvn24 to komentarze przedstawiające poziom de.bili, a ich czytanie może wywołać chorobę psychiczną. Więc nie przywiązywałbym żadnej uwagi do bzdur jakie tam sobie ludzie wypisują.


*niektóre serwisy te nędzne systemy komentarzy nawet nazywają "forum"
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Ignac

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 316

Rejestracja: 15 lip 2008, 23:13

Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Ignac » 20 mar 2011, 17:03

Odp: Ostatni konkurs Malysza

To jakaś totalna bzdura. Małysz skoczył świetnie, oddał skok na trzecią odległość, przy bardzo zmiennych warunkach. Wiał bardzo mocny wiatr (dlatego właśnie odwołano drugą serię konkursu), który zmieniał się z minuty na minutę. Jednemu wiało pod narty, drugiemu w plecy. Małyszowi trafiły się znakomite warunki (bo odjęto mu aż 13.5 pkt), i skoczył 215 m. Oni mieli po prostu gorsze warunki. A gadka, że oni zepsuli skoki, by Małysz mógł zająć miejsce na podium to zwykłe pieprzenie. Małysz jest w znakomitej formie i udowadniał to w poprzednich konkursach, czy nie byłby w stanie zająć 3-ciego miejsca bez oddawania walki przez przeciwników?

Poza tym, kim są Ammann, Morgenstern i Kofler? Zwykłymi skoczkami. Czy oni wygrywają każdy konkurs? Nie, jak każdemu skoczkowi zdarzają im się słabsze skoki, bo i trudno skoczyć dobrze przy trudnych warunkach. Więc takie komentarze według mnie są po prostu kupą bzdur.
<<

cliffofstockyards

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 202

Rejestracja: 20 mar 2011, 01:08

Lokalizacja: Kielce

Post autor: cliffofstockyards » 21 mar 2011, 15:32

Odp: Ostatni konkurs Malysza

Sam też nie oglądałem tego konkursu ale może być tak jak napisał pan powyżej, bo kiedyś słyszałem że lepiej mieć dobry wiatr i punkty odjęte za niego, niż mieć dodane punkty a słaby wiatr.
Wiceprezes PZPN o trenerze Majewskim: Youtube