Opera 10/11 - premiera najszybszej przeglądarki

Gdy szukasz lub masz problem z jakimś programem.

<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 6 wrz 2010, 15:50

Re: Opera 10.5x/10.6x - premiera najszybszej przeglądarki

No podświetlenie w źródle strony to tragedia, zepsuli to już dosyć dawno i nie można się doprosić aby z powrotem wrócił jakiś bardziej kontrastowy kolor, a chyba nie ma opcji zmiany tego.

TIP:
Można ustawić w:
Preferencje>Zaawansowane>Programy
aby kod źródłowy danej strony wyświetlał się w aplikacji bardziej przeznaczonej do edycji kodu html np. Notepad2
Ostatnio zmieniony 6 wrz 2010, 19:20 przez Maciek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: dopisany TIP :)


Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Robertinho

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1226

Rejestracja: 12 gru 2006, 21:37

Skype: bercik.93

Lokalizacja: Radostowice

Post autor: Robertinho » 18 lis 2010, 17:55

Re: Opera 10.5x/10.6x - premiera najszybszej przeglądarki

Dzisiaj postanowiłem ponownie zainstalować Operę. Chrome czasami robi sceny i może wrócę do mojej wcześniejszej przeglądarki.

Po instalacji, dodaniu zakładek, zapisaniu haseł i ogólnej wstępnej konfiguracji zatrzymałem się na problemach z kartami. Mam pewien nawyk z Google Chrome, którego nie chcę zmieniać i nie umiem poradzić sobie z ustawieniem tej opcji kart w Operze.

Chodzi mi tutaj o przemieszczanie się pomiędzy kartami. Mam folder zakładek, który uruchamiam jednym kliknięciem co jakiś czas by wyświetliły się interesujące mnie strony. W tym czasie znajduję się na np. stronie Opera.com. W przypadku kiedy podczas jej przeglądania wybiorę włączenie zakładek z danego folderu - automatycznie przenosi mnie do ostatniej strony z tych moich zapisanych.

Co chcę zmienić:

1. Chcę by po otwarciu folderu z zakładkami ładowały się one w spokoju podczas gdy ja jeszcze oglądam tą przykładową stronę. Nie chcę by od razu mnie przenosiło na jedną z tych nowo otwartych witryn.

2. Chcę by po zamknięciu strony, którą przeglądałem (w tym przypadku przykładowa Opera.com) nie przenosiło mnie na sam koniec wszystkich kart do ostatniej strony tylko do tej, która jest zaraz obok niej. Problem występuje tylko podczas załadowania folderu z zakładkami. Miałem ten sam podczas normalnego przełączania kartami i poradziłem sobie z nim. Przy zamknięciu dowolnej karty ładuje od razu tą, która jest po prawej stronie. Jednak problem występuje zawsze za pierwszym razem przy ładowaniu stron z mojego folderu z zakładkami.

Są na to jakieś konkretne sposoby? Próbowałem się trochę bawić w opcjach kart w preferencjach ale rozwiązałem tylko jeden problem dotyczący kart (żaden z powyższych oczywiście).
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 18 lis 2010, 18:17

Re: Opera 10.5x/10.6x - premiera najszybszej przeglądarki

Ad.1. Tego nie rozumiem o jakim folderze mówisz, ale gdy chce żeby wszystkie zakładki z danego folderu otworzyły się w tle to przed kliknięciem przytrzymuje np. klawisze ctrl+shift i klikam na "otwórz wszystkie zakładki z tego folderu" czy coś takiego (to samo gdy chcesz aby dany link na stronie uruchomił się w tle). Są też inne sposoby ale z nich nie korzystam, więc o nich nie pamiętam :]
Ad.2. Zmień odpowiednie ustawienie co ma się dziać po zamknięciu karty. Ustawienia zaawansowane sekcja "zakładki", uaktywniaj następną obok (czy coś takiego). (chyba już o tym sam wspomniałeś)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Stafford

Zaawansowany

Posty: 133

Rejestracja: 4 lip 2007, 13:13

Lokalizacja: Tychy

Post autor: Stafford » 23 kwie 2011, 18:52

Odp: Opera 10/11 - premiera najszybszej przeglądarki

Tu masz moje menu, w którym m.in. przeniosłem szukaj pod kopiuj w PPM:
http://dl.dropbox.com/u/694055/Maciek_menu.ini
Maćku, mógłbyś re-upować ten plik z listą pod PPM? Byłbym wdzięczny. :)