Konsola-nowa czy uzywana?

Gry i sprzęt (Xbox 360, PS3, Wii itp.)

<<

bartek2903

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor

Posty: 651

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:25

Post autor: bartek2903 » 25 kwie 2011, 11:33

Konsola-nowa czy uzywana?

Mam takie pytanie. Planuje kupic sobie kosole, jeszcze nie wiem na 100% czy to bedzie xbox 360 czy PS3, sklaniam sie ku pierwszej ze wzgledu na nizsza cene i to ze mimo iz internet nie jest darmowy mnie to tak jakby nie dotyczy bo nie mam routera wiec problem z glowy. Czy jest jakies ryzyko w kupnie uzywanej? Chodzi mi o nowa wersje z dyskiem 250gb, mam tu na mysli usterki ktorych na pierwszy rzut oka sie nie zauwazy czy cos w tym stylu.


<<

szpon

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1308

Rejestracja: 2 lut 2006, 22:46

Skype: szpon5576

Post autor: szpon » 25 kwie 2011, 14:05

Odp: Konsola-nowa czy uzywana?

Po co ci wersja z większym dyskiem. Kup sobie nówkę PS3 Slim 160 GB i już. Nową 120GB ciężko dostać, gdyż nie jest już w produkcji. A zamiast Routera to kup sobie długi kabel Ethernet za jakieś 10 zł. Gdy będziesz chciał grać po PS Network, to odłączysz u siebie internet w PC i podłączysz kablem do PS3. Przecież i tak jak grasz w PS3, to nie serfujesz w przeglądarce w komputerze :P
Mi głównie chodzi o to, aby PS3 było w wersji Slim, gdyż jest mniejsza, lżejsza i mniej się przegrzewa.

I proszę jaka kasa zaoszczędzona.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 25 kwie 2011, 18:55

Odp: Konsola-nowa czy uzywana?

Nowa: bo masz pewność co do jej niezawodności (gwarancja producenta) i przeszłości.

Gdybyś zadał te pytanie przed premiera kontrolerów move i kinecta - bym Ci odpowiedział - bierz PS3 w zestawie z move, bo wydaje się że będzie oferował dużo przyjemniejszą rozgrywkę niż kinect. Teraz jest już wszystko jasne, rewolucyjny Kinect świetnie się przyjął - sprzedano już chyba 15mln egzemplarzy Kinecta. Czemu mówię o Kinectie? Bo zestawu bez Kinecta po prostu nie opłaca się kupować. Xbox Slim+250GB dysk+Kinect+2gry=ok. 1300zł. Innych, tańszych wersji się nie opłaca i będziesz żałował jeżeli będziesz próbował zaoszczędzić (szczególnie w przypadku konsoli z dyskiem 4GB - praktycznie zero możliwości pobierania materiałów z Xbox Live). I zwróć uwagę na jakieś dodatkowe promocje, bo można dostać często coś ekstra w stylu dodatkowego pada lub np. grę. A move? A move to tylko ulepszona podróbka Wii...

A, że płatny Xbox Live na xboxie? Jasne że jest, ale co z tego skoro opłaty są symboliczne. Skonfrontuj to np. z miesiecznymi/rocznymi wydatkami na paczki fajek gdybyś był palaczem.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

bartek2903

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor

Posty: 651

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:25

Post autor: bartek2903 » 25 kwie 2011, 20:30

Odp: Konsola-nowa czy uzywana?

Aha, dzieki Maciek, juz mam jasnosc na xboxa i chyba sie na niego zdecyduje, mialem watpliwosci co do laczenia sie z siecia, mam teraz tylko taki internet z Orange wiec nie zrobie tego co pisal szpon a routera bede mial za kilka miesiecy, ale skoro jest to faktycznie nie duzy koszt miesieczny to oki. Ja obecnie w UK jestem wiec nie wiem jak to wychodzi w £ ale jak juz bede mial kupowac to sie zorientuje. Co do kinecta to jezeli to jest naprawde taki fajny element rozrywki to mozliwe ze sie zdecyduje chociaz narazie nie mam za bardzo miejsca i ogolnie warunkow ale mysle ze bede mial po przeprowadzce wiec myslac przyszlosciowo to kupno w zestawie bedzie tanszym rozwiazaniem niz dokupywanie potem kinecta.
<<

szpon

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1308

Rejestracja: 2 lut 2006, 22:46

Skype: szpon5576

Post autor: szpon » 25 kwie 2011, 20:39

Odp: Konsola-nowa czy uzywana?

Ja wziąłem PS3 głównie z dwóch względów: darmowe granie online i przeglądarka internetowa. Miałem tak, że zepsuł mi się monitor do komputera no i serfowałem sobie po necie w PS3 ;). Xbox live na rok nie jest drogi, jakieś 115 zł, no ale mimo wszystko ja tam wolę za darmo grać, po prostu jak jest okazja zaoszczędzić, to tak robię. I zamiast wydać, te 115 zł na granie online, to dołożę na opłaty rachunków, czy na jedzenie no itp.

Co do Kinecta, zgadzam się, jest lepszy PS Movie, jednak mnie takie coś nie interesuje zbytnio. Do konsoli wystarczy mi pad, sieć, telewizor przynajmniej 32 calowy Full HD i ulubiona gra :D
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 25 kwie 2011, 20:50

Odp: Konsola-nowa czy uzywana?

Na allegro masz zdrapki roczne na dostęp do Liva na całe EU 2x taniej niż sprzedawane bezpośrednio przez MS. Chociaż 2 dni temu skorzystałem (promocja na Live Polska) z limitowanej czasowo promocji na 3 miesiące Golda i wyszło jeszcze taniej niż na allegro :) Więc warto się rozglądać za oficjalnymi i nieoficjalnymi promocjami.

Kinect osobno ok. 500-600zł, kupując zestaw o którym wspominałem wcześniej za 1300zł, oszczędzasz na samym Kinect jakieś 300zł.
Np. taki zestaw:

Kod: Zaznacz cały

http://allegro.pl/xbox-360-250gb-slim-kinect-2-pady-12-gier-r2pol-i1565631857.html
XBOX 360 250GB SLIM +KINECT +2 PADY +12 GIER
Nie mówię ze ktos ma kupic akurat od tego sprzedawcy, ale oferta jest świetna i sprzedawca sprawdzony.


Dla porównania move umozliwia grę tylko jednej osobie, właściwie samym nadgarstkiem i kosztuje niecałe 200zł, gdybyśmy chcieli pograć w więcej osób, tak jak Kinectem to koszt jest już podobny jak Kinecta, a nawet go przebija.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Ant

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1234

Rejestracja: 4 maja 2007, 15:19

Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: Ant » 26 kwie 2011, 10:55

Odp: Konsola-nowa czy uzywana?

Czy wybierając konsolę nie powinno się również kierować grami jakie na nie są? Ja sam nie mam X360 ani PS3, ale wolałbym PS3 mimo iż jest strasznie drogie, dlaczego? Lubię wyścigi terenowe, na PS3 jest Motorstorm, na X360 nie ma exclusivów z wyścigami terenowymi, jak są jakieś wyścigi terenowe na X360 to tylko multiplatformowe.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 26 kwie 2011, 12:04

Odp: Konsola-nowa czy uzywana?

Tylko dla jednej gry NIE warto kupować jakiegokolwiek sprzętu.

Kod: Zaznacz cały

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Xbox_360_games
Ant pisze:ale wolałbym PS3 mimo iż jest strasznie drogie
Drogie? :luka:
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

bartek2903

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor

Posty: 651

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:25

Post autor: bartek2903 » 26 kwie 2011, 13:16

Odp: Konsola-nowa czy uzywana?

Jezeli chodzi o gry to jest może kilka pozycji ktore sa na jedna konsole a nie ma ich na druga i odwrotnie. Ceny gier sa na PS3 i Xbox 360 podobne albo nawet takie same. Slyszalem ze pad pod xboxa jest wygodniejszy niz ten do PS 3. Zalezy mi na grach jak najbardziej realistycznych, czyli samochodowki typu Forza czy GT 5(a wlasnie czy ta pozycja jest pod xboxa, bo nie widze?), strzelanki typu battlefield bad company 2 czy call of duty 4, 6.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 26 kwie 2011, 14:58

Odp: Konsola-nowa czy uzywana?

bartek2903, podstawowe pytania, więc looknij:

Kod: Zaznacz cały

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Xbox_360_games
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_PlayStation_3_games
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

bartek2903

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor

Posty: 651

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:25

Post autor: bartek2903 » 26 kwie 2011, 15:16

Odp: Konsola-nowa czy uzywana?

Okej dzieki wam za rady i informacje, bardzo sie przydaly, macie po plusie;)
<<

szpon

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1308

Rejestracja: 2 lut 2006, 22:46

Skype: szpon5576

Post autor: szpon » 26 kwie 2011, 19:09

Odp: Konsola-nowa czy uzywana?

Dodam jeszcze, że w PS3 podoba mi się, że można podpiąć pada od PC i działa idealnie. W Xboxu tak nie można. I przyjdzie do mnie kolega ze swoim padem i mamy świetną zabawę we dwójkę przy PS3. Albo jak nie ma pada, to ja mu pożyczam swojego od PC.
<<

bartek2903

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor

Posty: 651

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:25

Post autor: bartek2903 » 26 kwie 2011, 19:30

Odp: Konsola-nowa czy uzywana?

Czytalem wiele opini na temat PS3 i Xbox 360 i w pierwszej wiele bylo o tym ze sie zacina gdy robi sie goraco w grze, do tego niewygodny pad i konsola sie przegrzewa, natomiast nic takiego nie ma o xboxie tzn naturalnie przegrzania ale jezeli chodzi o kwestie techniczne to tyle. Poza tym obecne promocje wygladaja nastepujaco: Xbox 360 slim 250GB + 3gry = 190£ natomiast ceny PS3 slim 160gb zaczynaja sie od 210-220£ do tego bez kabla i gier wiec zdecydowanie jestem za xbox'em a z kinecta jednak zrezygnuje warunki mi na to nie pozwalaja.
<<

szpon

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1308

Rejestracja: 2 lut 2006, 22:46

Skype: szpon5576

Post autor: szpon » 26 kwie 2011, 21:06

Odp: Konsola-nowa czy uzywana?

bartek2903 pisze:ze sie zacina gdy robi sie goraco w grze
Czasami może się tam zaciąć, ale to naprawdę rzadko i jak się u mnie zatnie, to jest to oczywiście z winy przeciwnika. Ja mam tylko Fifę na PS3, to dla niej kupiłem konsolę :]
bartek2903 pisze:niewygodny pad
Pad od PS3 jest dla mnie całkowicie wygodny, w kilka dni się przyzwyczaisz. A zresztą jak koniecznie chcesz tego od Xboxa, to kup do PC, który właśnie tak wygląda i podepniesz do PS3. Tylko wiesz, to dodatkowy koszt.
bartek2903 pisze:konsola sie przegrzewa
Dlatego każę ci wziąć wersję Slim, która już ma naprawiony ten błąd. Ja grałem rok temu na wakacje parę razy po więcej niż 3 godziny i jakoś konsola żyje :P.
A jeszcze coś, zapomniałem o tym. W PS3 podoba mi się też, że pad nie jest na baterię, nie musisz wydawać kasy na nowe baterie, jak i nie musisz się obawiać, że np. w jakimś bardzo ważnym momencie gry wyczerpią ci się i przegrasz rozgrywkę :P. Jak w PS3 się wyczerpie, to szybko podpinasz pod kabel i grasz dalej a pad się ładuje.
Dlaczego napisałem o tym w odniesieniu do cytatu? A bo też oprócz tych dłuższych gier rok temu, to są momenty, że bez grania zostawiam konsolę włączoną. Dlatego, ponieważ pad się ładuje. Kiedy całkowicie padnie, to jego naładowanie trwa może z 2 godziny.
No i konsola nie padła z przegrzania ;). Ja nie posiadam, ale jak ty się obawiasz, to zawsze możesz dokupić w cenie jakieś 20 zł, wiatraczek czy podkładkę chłodzącą do PS3.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 26 kwie 2011, 22:49

Odp: Konsola-nowa czy uzywana?

Nie ważne czy to Wii, xbox czy też PS3 awaryjność najnowszych modeli jest na podobnym, niskim poziomie. Więc nie jest to rzecz na którą należny zwracać uwagę ;) Ale ciekawostka: na Xboxa jest rom gwarancji więcej niż na PS.

Pad od xboxa to na dzień dzisiejszy najlepszy pad jaki stworzono na konsolach (wyprofilowanie pod ręce, położenie lewego analoga, triggery). Nawet zatwardziali posiadacze dual shocka to potwierdzają, więc pad od X'a musi być nie tylko trochę lepszy, ale dużo lepszy. Na korzyść dual shocka przemawia natomiast troche lepszy krzyżak i czujnik ruchu, ale co z tego skoro są to elementy znikomo wykorzystywane już w grach (zamiast krzyzaka używa sie głównie analoga, a czujnik ruchu, niestety nie jest doceniony przez twórców gier).
szpon pisze: Albo jak nie ma pada, to ja mu pożyczam swojego od PC.
Po co ma mu pożyczać skoro w zestawie z Xboxem, który podałem masz nawet od razy 2 pady? A pro po: można kupić też pada, który działa pod xboxem i pod Windowsem.
szpon pisze:W PS3 podoba mi się też, że pad nie jest na baterię, nie musisz wydawać kasy na nowe baterie
Mamy XXI wiek, a niektórzy nadal nie słyszeli o bateriach akumulatorkach. Przecież sprzedają je w niemal każdym markecie. Na prawdę nie używasz nawet aparatu fotograficznego? Ciekawe czym go zasilasz - musisz produkowac tonę baterii które następnie wyrzucasz. A do tego zestaw play & charge też można sobie dokupic do xboxa, który ładuje baterie podczas grania, tak jak wpominałeś.
szpon pisze:że bez grania zostawiam konsolę włączoną. Dlatego, ponieważ pad się ładuje
Super sprawa, tak marnować prąd w domu!
ożesz dokupić w cenie jakieś 20 zł, wiatraczek czy podkładkę chłodzącą do PS3.
I zakłócić cyrkulacje powietrza tanimi podkładkami i całkowicie uwalić sprzęt. Stosowanie pseudo podkładek chłodzących pod konsole - nie zalecane. Wystarczy nie zatykac niczym otworów wylotowych i wlotowych powietrza i nie popadać w paranoję.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

szpon

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1308

Rejestracja: 2 lut 2006, 22:46

Skype: szpon5576

Post autor: szpon » 27 kwie 2011, 12:07

Odp: Konsola-nowa czy uzywana?

Maciek pisze:w zestawie z Xboxem, który podałem masz nawet od razy 2 pady
Aha, no racja, przepraszam. Jednak pisząc o tym drugim padzie, to chodzi mi też o to, że nie wszędzie sprzedają z dwoma padami. Np. w takim Saturnie to PS3 czy Xbox jest z jednym padem. Ale masz rację, na Allegro będą dwa i wyjdzie taniej. No oczywiste, ja nigdy nie kupuję np. w takim właśnie Saturnie bo tam drożej, wyczaję nowe na Allegro z gwarancją o wiele tańsze i spoko.
Maciek pisze:a niektórzy nadal nie słyszeli o bateriach akumulatorkach.
Aj, zupełnie mi to umknęło, przepraszam.
Maciek pisze:Na prawdę nie używasz nawet aparatu fotograficznego?
No mam cyfrówkę, ale do jej ładowarki wchodzi inna bateria niż do pada od Xboxa, więc też nie pomyślałem i takowym akumulatorze.
Maciek pisze:Super sprawa, tak marnować prąd w domu!
Konsola ma tryb oszczędzania energii.
Maciek pisze:I zakłócić cyrkulacje powietrza tanimi podkładkami i całkowicie uwalić sprzęt. Stosowanie pseudo podkładek chłodzących pod konsole - nie zalecane.
Interesujące, zapamiętam, dzięki.
Maciek pisze:Wystarczy nie zatykac niczym otworów wylotowych i wlotowych powietrza i nie popadać w paranoję.
Tak też robię :)
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 27 kwie 2011, 13:53

Odp: Konsola-nowa czy uzywana?

szpon pisze:Konsola ma tryb oszczędzania energii.
Może i mieć, ale i tak będzie pobierała kilkadziesiąt (?) razy więcej prądu niż sama ładowarka do baterii akumulatorków.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

bartek2903

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor

Posty: 651

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:25

Post autor: bartek2903 » 7 maja 2011, 00:12

Odp: Konsola-nowa czy uzywana?

Zauwazylem cos takiego i mam przy okazji pytanie, nie chce potem niemilych niespodzianek. Konsola xbox 360 slim 250gb z 3-ma grami kosztuje 199£ a 4gb z tymi samymy grami 149£, dystk zewnetrzny 250gb kosztuje 30£? czy drugie rozwiazanie z dyskiem twardym nie bylo by lepsze? Mam mocne ograniczenia budzetowe i dysk kupilbym pozniej bo narazie i tak sie nie przyda, czym taki dysk sie rozni od wbudowanego? Pobierac np. gry bede mogl od razu na dysk zewnetrzny prawda? Sa jakies roznice? Nie znam sie tym za bardzo wiec prosilbym o informacje.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 7 maja 2011, 11:14

Odp: Konsola-nowa czy uzywana?

czym taki dysk sie rozni od wbudowanego
Różni się. Zwykłego dysku od tak po prostu nie podłączysz sobie. A dokupowanie później specjalnie dysku osobno się kompletnie nie opłaca. Więc jeżeli zależy Ci na kasie, to bierzesz od razu zestaw z dyskiem, np. 250GB.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"