Opinie - Gry konsolowe

Rozmowy o legalnych grach komputerowych.

<<

bartek2903

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor

Posty: 651

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:25

Post autor: bartek2903 » 16 wrz 2011, 23:41

Opinie - Gry konsolowe

W tym temacie chcialbym abyscie podzielili sie wrazeniami z gier w ktore zagraliscie a najlepiej przeszliscie (poswieciliscie duzo czasu). Zalezy mi na konstruktywnej ocenie i w miare doglebnej. Chodzi mi o to co kupowac w pierwszej kolejnosci a czego trzymac sie z daleka. Sam przekonalem sie ze oceną z roznych stron internetowych nie warto do konca wierzyc. Zalezy mi zeby byly to gry na konsole xbox w pierwszej kolejnosci i ps3. komputerowe tez nie zaszkodzi.

Zaczne może ja:)(gry na xbox360)


DRIVER: SAN FRANCISCO

Moja ocena: 6/10
Ocena Serwisu Gry-Online: 8/10
Ocena angielskiego czasopisma XBOX 360: 8/10

Powiem tak: 40£ wyrzucone w bloto. Nie gralem w poprzednie czesci ale gra nie ma zadnego poziomu i jest niewarta swojej ceny. Slaba fabula tak samo jak dialogi. Fizyka jazdy, jako taka, chodz w grze ktora skupia sie na jezdzie oczekiwalbym czegos wiecej. Model zniszczen istnieje, choc jest conajmniej przecietny. Gra ogolnie mowiac nudna. Sama jazda po miescie jeszcze ujdzie choc po godzinie ma sie dosc. Mi osobiscie nie przypadla do gustu, niczym nie zachwycila i nie przyciagnela. Stanowczo odradzam zakup chyba ze jest ktos fanem. jezeli koniecznie chcecie to przynajmniej poczekajcie na przeceny:)

ASSASIN'S CRED II

Moja ocena: 9+/10
Ocena Serwisu Gry-Online: 9,5/10
Ocena angielskiego czasopisma XBOX 360: 9/10

Zaczne od tego ze kupilem te gre przez przypadek. Nie bylem co do niej przekonany. Wydawalo mi sie ze bedzie to skakanie po budynkach, zabijanie i nic wiecej czyli nuda. No i tak tez niewatpliwie jest, z jednym wyjatkiem. Na poczatku niewiele sie dzialo i myslalem ze moje obawy sie sprawdza jednak po kilku godzinach nie moglem odejsc od konsoli. Niesamowicie wciagajaca fabula, swietne dialogi i naprawde dobry system walki. Gra ma naprawde genialny klimat i mozna sie wciagnac(mnie to doknelo). Jest wiele ciekawych watkow, trudniejszych i latwiejszych misji. Jedyne co mi sie nie spodobalo to starcia z bossami. Zwykly kaplan uzbrojony w mieczyk stawial opor 2-3 assasinom i na koniec uszedl z zyciem. Rozumiem ze to sa elementy o duzym znaczeniu, wykonujemy misje by na koncu zabic glowna postac w calym spisku ale bez przesady. Poza tym nie mam nic do zarzucenia i czekam z niecierpliwoscia na 4-ta czesc i zarazem ostatnia, mam nadzieje ze w porownaniu do drugiej czesci zakonczenie nie pozostawi pewnego niedosytu. Polacam wszystkim nawet tym ktorzy nie grali do tej pory w podobne gry.

Medal of Honor 2010

Moja ocena 7/10
Ocena Serwisu Gry-Online: 6,5/10
Ocena angielskiego czasopisma XBOX 360: 7/10

Ciezko mi ocenic te gre nie odnoszac sie do poprzedniej odslony, mimo ze gra jest osadzona w innym czasie. Po swoich dlugich przemysleniach stwierdzam ze EA zawalilo robote. Gra jest przede wszystkim monotonna, krotka i malo dynamiczna. Ma jednak swoj klimat i mimo wszystko uwazam ze mozna w nia zagrac. Mowiac o poprzedniej odslonie mam na mysli Allied Assault. Nowy Medal of Honor nawet nie umywa sie do gry wydanej w 2002 roku. O czym to swiadczy? A no o tym ze producenci chyba uwazaja ze zadowoli nas kazda gra, byle byla graficznie lepsza od poprzednika i osadzona w innym nowym miejscu. Battlefield Bad Company 2? Duzo lepsza od Medal of Honor, lecz czy lepsza np od call of duty 2? Zeby wyprowadzic was z bledu nie oceniam tych gier porownujac ich do inny wydancyh w latach 2000-2004 lecz tak jakby byly zrobione w latach obecnych. Z czystym sumieniem chetniej zagram jeszcze raz w Allied Assault(choc nie jest gra na XBOX) niz w najnowszego Medal'a. Moim zdaniem grafika jakby nie patrzec schodzi na dalszy plan(nawet bardzo odlegly), fakt ze taki element jak destrukcja otoczenia to mila rzecz lecz nie wplywa na satysfakje z gry.

W najblizszym czasie nabede Call Of Duty: black ops, bede mogl sie odniesc do medal of honor. No i z niecierpliwoscia czekam na Battllefielda 3 i The Elder Scrolls V: Skyrim.
Jezeli macie swoje przemyslenia i opinie na temat tych gier badz innym podzielcie sie, mysle ze pomoze nam to wydac jak najlepiej nasze ciezko zarobione pieniadze:)


<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 17 wrz 2011, 08:20

Odp: Opinie - Gry konsolowe

Na początek:

Z całym szacunkiem, ale co ty za badziewia ogrywasz?! Szkoda kasy.

Obrazek
Gra którą ostatnio ogrywam to: Red Dead Redemption
Rockstar na dzikim zachodzie! Najlepsza gra w tym klimacie. I najlepsza gra ostatnich czasów.
Średnie oceny 15/10. Przy gniotach typu Medal of honor czy Driver możesz jej nawet dać 20/10. I zaczekałbym trochę, bo lada dzień wychodzi Red Dead Redemption w wersji GOTY (też kupię). To będzie miodzio wydanie.

Obrazek
Bioshock 1.
Klimat! Klimat i fabuła, fabuła.
A to z kolei najlepszy FPS w jaki w życiu grałem. I pisze to posiadacz WSZYSTKICH wydań CODa i MOHa. Przy Bioshocku COD i MOH to gra dla kompletnych dzieciaków. Demo tej gry niezwykle mnie nudziło (myśl: kolejna strzelanka dla dzieci pokroju CODa), aż pewnego dnia ZMUSIŁEM się zagrać przez 1h w pełną wersje, którą po taniości kupił brat. Odnajdowane dzienniki rozmów wciągnęły mnie niesamowicie w ten klimat.
"Would you kindly" buy this game?
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

bartek2903

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor

Posty: 651

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:25

Post autor: bartek2903 » 17 wrz 2011, 14:14

Odp: Opinie - Gry konsolowe

Mowisz o Bioshock 1, a dwojka? Jest duza promocja w tesco teraz, jezeli rownie dobra to zakupie. Red Dead Redemption-nie gralem ale gralem w call of juarez i mi sie podobalo wiec może sie skusze. Mowisz ze gram w gnioty, może i masz racje. Do tej pory grywalem w zupelnie inne gry na PC ktorych niestety nie ma na konsole i sam nie wiem co kupowac. Jak wchodze do sklepu to sie zastanawiam dlugo co wybrac i czesto jest to wybor na chybil trafil. No ale dobrze, dzieki za wypowiedz, na pewno mi pomogla.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 17 wrz 2011, 19:32

Odp: Opinie - Gry konsolowe

Obrazek
bartek2903 pisze:Mowisz o Bioshock 1, a dwojka?
Trochę gorsza od 1. O ocenę w dół. Mechanika rozgrywki poprawiona, dodano ciekawy multiplayer, jednak fabuła już nie aż tak ciekawa. Jednak dla fanów Bioshock 1 pozycja obowiązkowa. Przeszedłem obydwie części Bioshocka, oraz obydwa dodatki DLC (warte zakupu) do 2. Nie powinno się grać w Bioshock 2 jeżeli nie przeszło się Bioshock 1.

I ważna uwaga: jeżeli nie znasz angielskiego na przyzwoitym poziomie to nie bierz się za te gry, gdyż fabuła to najważniejsza rzecz w tych grach. Oczywiście: Would you kindly :] (Ci co przeszli 1 wiedzą o co chodzi ;D )


Obrazek
Następną, którą można mieć tanio to i warto mieć Alan Wake (jest PL). Fani horrorów i świetnych klimatów powinni być zachwyceni. Mroczny, serialowy klimat. Świetne krajobrazy, ciekawa mechanika gry, fajny patent z latarką. Genialne, wywołujące ciarki filmiki, które można spotkać w odnalezionych TV (filmik o ojcu który zabrał syna na mecz...) Przeszedłem też dodatki DLC (Signal i Writer: Sygnał i Pisarz, chyba tak to przetłumaczyli.). Dodatki jako takie prezentują sredni poziom. Odwiedzamy w nich znane już nam lokacje z pełnej wersji. Uzupełniają tylko pewne niedopowiedzenia w fabule. Dla fanów Alan Wake dodatki pewnie będą obowiązkowe, a inni mogą sobie odpuścić.

Obrazek
Może coś "sportowego" i oryginalnego, kompletnie nieznanego PCtowcom? Mimo że moje nastawienie do tego sportu jest obojętne to... Boks: Fight night round 3, mimo tego że najstarsza* gra z serii FNR w tej generacji, świetna grywalność i grafika, i można mieć ją z allegro za 2 paczki fajek (nie pale ale wszystko porównuję do ceny fajek :P). Fot na zawodnikach, lecąca ślina, pot i krew podczas uderzeń, skóra twarzy miażdżona uderzeniem. Wada? Uruchomienie tej gry w większym gronie (impreza, kumple itp.) skutkuje tym że nie można oderwać ludu od tej gry, bo ma świetną grywalność! Przeszedłem całą i ma tzw. calaka w niej (wszystkie achivmenty/osiągnięcia).

*nowsze to FNR 4 (denerwuje mnie dźwięk uderzeń rękawicą i nie jestem przez to w stanie grac w tą część) oraz najnowsza FN Champion (rozbudowano o mocną fabułę, gra czeka u mnie w kolejce do ogrania)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"