Forza 4 - wrażenia po demie

Gry i sprzęt (Xbox 360, PS3, Wii itp.)

<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 10 paź 2011, 17:18

Forza 4 - wrażenia po demie

Obrazek
Ogrywałem przez kilka ostatnich dni demo Forza 4. Demo ma 6 fur (3 w singlu, 3 w multi), jedną śnieżną, alpejską trasa (nie występująca w rzeczywistości), i przez internet tryb Rywal do mierzenia czasówek że znajomymi w różnych "dyscyplinach". Wycięto z dema lektorów polskiego i Clarksona, możliwość tuningowania samochodów i obsługę kinecta, no ale przynajmniej jest możliwość zmieniania kolorów samochodów ;). Trasa zimowa, bardzo klimatyczna, bardzo dobrze wykonana. Przejeżdzając koło zaspy śnieżnej na poboczu podmuchem ruszamy na niej śnieg, widać wyciągi krzesełkowe poruszające się obok trasy, wypadając z trasy na trawę o dziwo widać źdźbła trawy, a nie tylko teksturę płaską trawy jak to dotychczas obserwowałem w różnych samochodówkach (twórcy FIFY - uczcie się!). Samochody wyglądają świetnie i na trasie i w menu, super płynność niezależnie od ilości fur na TV (pewnie jakieś 50-60kl/s), odgłosy fur poezja dla uszu faceta (brakuje tylko smrodu spalin i zdzierających się opon), muzyka dla mnie do d.upy , gra bo gra ale nic co można zapamiętać (studenckie 3, czyt. zdał ale nic poza tym). Z poprzednich części forzy (2 i 3) też żadnego kawałku nie zapamiętałem, ale najgorzej wspominam soundtrack z PGR4 (to tak dla porównania). Kraksy i wypadki wyglądają tak jak mają wyglądać, samochody koziołkują, lakier się zdziera, blacha wygina itp, choć oczywiście nie ma całkowitych rozwaleń jak w Bournaucie. Widok z kabiny jeszcze lepszy niż w poprzedniku, choć nadal nie widać żeby była jakąś przednią szybą w tym widoku :] i chyba trochę zbyt ciemno jest w kabinie. W tym widoku można się niemal swobodnie przeglądać po całej kabinie podczas jazdy. Na pewno najlepszą część forzy będzie 4, ale model jazdy mniej hardkorowy niż w forza 2, ale lepszy pod względem realizmu niż w 3.

Ustawienia na których bez problemu jeździłem to:
ABS: OFF
kontrola trakcji i stabilności: OFF
Tryb: symulacja
poziom trudności przeciwników: przed ostatni (jak on się tam nazywał? profesjonalny?)

Pozdrawiam noobków z polygami, którzy recenzując grę widać (na filmikach), że grali z pełną asystą :rotfl: (samochód sam hamuje wystarczy tylko skręcać -od czasu do czasu)


Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

bartek2903

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 651

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:25

It’s my birthday

Post autor: bartek2903 » 10 paź 2011, 21:48

Odp: Forza 4 - wrażenia po demie

Hmmm sprawa kontorli trakcji, abs'ow i innych wspomagaczy to sprawa indywidualna, czy ktos podchodzi do gry powaznie, jak do symulatora w ktorym chce sprawdzic swoje umiejetnosci(nie obejdzie sie bez kierownicy) czy jak do gry dzieki ktorej umilamy sobie czas i zachwycamy sie niesamowita grafika. Ja do takich gier nawet nie podchodze bez kierownicy wiec bede musial na swoj test poczekac:( Maciek nie wiem czy grasz na PC, bo chcialbym zebys mi porownal poziom trudnosci rFactor z modem F1 oczywiscie do Forza 4. Mam nadzieje ze miales stycznosc bo tam w zasadzie nie ma zabawy, z wlaczonym jedynie automatycznym sprzeglem jest tylko trening przed rozgrywkami online czyli to co lubie najbardziej. A dobrego pc nie mam na rfactor wiec musze zostac przy xbox.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 11 paź 2011, 11:19

Odp: Forza 4 - wrażenia po demie

Nie wiem jaka przyjemność jest z grania z pełną asysta gdzie wystarczy nie puszczać gazu, a przeciwników można wyprzedzać na wstecznym biegu, więc tak to noobki z polygami :P
Forza podobnie jak i Gran Turismo symulacjami nie są. Chociaż jeżeli grałeś tylko w NFSy i tego typu gnioty to faktycznie F i GT to rasowe symulacje ;) Ale jeżeli w rFactor to już co innego.
Jeżeli interesuje Cię bardziej sprawa symulacyjna to zainteresuj się grą RACE PRO.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Ant

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1234

Rejestracja: 4 maja 2007, 15:19

Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: Ant » 11 paź 2011, 15:22

Odp: Forza 4 - wrażenia po demie

Czy miał pan Maciek do czynienia z GT5 tak na poważnie czy tylko np. godzinkę u kolegi lub rundka w supermarkecie? Widziałem że od "wiekowego" już GT5 taka Forza wygląda lepiej graficznie, ale czy Forza prześcignęła GT? Czy może GT jest lepszy symulacyjnie a Forza bardziej do wyścigów na multiplayerze?
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 11 paź 2011, 20:10

Odp: Forza 4 - wrażenia po demie

Stwierdziłem tylko znany fakt: ani Forza ani GT nigdy nie były i nie są symulacjami.
Temat: "Forza 4 - wrażenia po demie" służy głównie do dyskusji o demie gry Forza, jeżeli chcesz porozmawiać szerzej o jakiejś innej grze, załóż odpowiedni temat.

Wracając do tematu dema Forzy, oto lista furaków:
- Ferrari 458 Italia
- Subaru WRX STI
- Mercury Cougar Eliminator
- BMW F10 M5
- Pagani Zonda
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

bartek2903

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 651

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:25

It’s my birthday

Post autor: bartek2903 » 11 paź 2011, 22:25

Odp: Forza 4 - wrażenia po demie

Gralem zarowno w gnioty, jak to ladnie ujales jak i w rFactor. Jezeli chodzi o symulatory lub gry zblizone to w tym wypadku interesuje mnie tryb multiplayer i o ew. ligi lub spora liczbe graczy, zwracam sie do ciebie Macku bo jestes obeznany, ja dopiero zaczynam przygode z xbox'em a te dziecinne komentarze na przeroznych stronach mi nic nie daja.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 13 paź 2011, 01:37

Odp: Forza 4 - wrażenia po demie

Tryb multi Forza 4 ma najbardziej rozbudowany, jeżeli chodzi o jakikolwiek tytuł wyścigowy na wszystkie konsole i tym samym najwięcej frajdy będzie sprawiać. Oczywiście nawet najbardziej rozbudowany tryb multi jest niczym jeżeli nikt w go nie gra, ale w Forze 4 będzie grało masę ludzi sądząc po ostatnich doniesieniach o niedoborach wersji limitowanych w sklepach :]
Nigdy wcześniej wyścigi samochodowe nie miały tak społecznego wymiaru, jak w przypadku gry Forza Motorsport 4. Gracze mogą założyć własny Klub Samochodowy i zbudować najlepszy na świecie zespół kierowców, tunerów i lakierników, złożony z członków społeczności Forza. Gra umożliwia również udostępnianie zmodernizowanych samochodów i dominację nad innymi klubami. Całkiem nowy tryb Rivals (Rywale) umożliwia ściganie się ze znajomymi niezależnie od tego, czy są oni aktualnie zalogowani w sieci. Można im rzucać wyzwania w ramach różnych trybów rozgrywki, których stawką będzie prawo do ogłoszenia swojej wyższości lub wymierne nagrody. W jednym wyścigu dzięki usłudze Xbox LIVE brać może udział do 16 graczy równocześnie.



Niestety np. taki Race Pro już nie cieszy się powodzeniem w trybie multi i trudno jest kogoś znaleźć do gry. A szkoda bo gierka wymagająca i można ją kupić tanio na allegro w idealnym stanie. Kupiłem ją niedawno za 26 zl ;)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

bartek2903

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 651

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:25

It’s my birthday

Post autor: bartek2903 » 13 paź 2011, 23:15

Odp: Forza 4 - wrażenia po demie

Czyli Macku kiedy umawiamy sie na wyscig?;) Dobrze, czyli wiadomo co wybrac, teraz trzeba czekac na gre:)
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 14 paź 2011, 00:47

Odp: Forza 4 - wrażenia po demie

W Race Pro? Mistrzem tej gry na razie nie jestem (mam ją od kilku dni zaledwie), ale chętny na wyścig zawsze ;) (nick: MaksDamage na XBL)
Czy w Forza 4? Forzy 3 nie kupiłem*, a miałem chęć na wersje Ultimate (ponad 500 bryk), ale czekałem na pierwsze recenzje Forzy 4. I widać z nich jasno, że Forza 4 to nie tylko kosmetyka i warto w nią zainwestować niż w Forza 3. Tylko czekam jak się sytuacja wyjaśni z wersją limitowaną Forzy 4 i wtedy spokojnie zdecyduję czy kupić ją, czy standardowe wydanie. No i dodatkowo obsługa Kinecta która uatrakcyjnia grę.

*chociaż patrząc po moich osiągnięciach widać, że przeszedłem jakieś ponad 40% kariery w Forza 3, bo miałem ja pożyczoną od kuzynka
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

bartek2903

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 651

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:25

It’s my birthday

Post autor: bartek2903 » 14 paź 2011, 22:58

Odp: Forza 4 - wrażenia po demie

Musze zobaczyc jak sprawuje sie pad w grach wyscigowych. Gralem do tej pory w Race Driver GRID i tak srednio. Zdecydowanie zbyt czuly kontroler, mam nadzieje ze da sie to ustawic bo w sumie nie bylo tak zle. Jeszcze pare dni, musze sobie wszystko przemyslec, Forza bedzie za droga jak narazie dla mnie wiec jezeli masz ochote to zapewne szybciej skusze sie na Race Pro wiec dam znac i posmigamy.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 14 paź 2011, 23:10

Odp: Forza 4 - wrażenia po demie

Race Pro lub Forza 2, można mieć tanio i mam obydwie. I w sumie na razie nie jestem w stanie wskazać co lepsze, jeszcze trochę więcej okrążeń muszę zrobić w Race Pro ;)
Ka tam będę miał Forze 4, tylko kwestia czasu.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

bartek2903

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 651

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:25

It’s my birthday

Post autor: bartek2903 » 15 paź 2011, 22:07

Odp: Forza 4 - wrażenia po demie

To może odwolam sie do samego dema Forzy. Otoz zagralem i jestem zachwycony, od razu bez zadnych asyst(oprocz tych wskaznikow pokazujacych kiedy hamowac, jeszcze nie ten poziom:) z automatem, na manualna potrzebuje kierownicy, poziom przeciwnikow zaawansowany. Powiem ze nie jest latwo lecz za wysokiego poziomu tez nie ma. Mam wrazenie ze gra w trybie multiplayer bedzie czyms swietnym. Niestety nie moge ogladac jeszcze grafiki w HD ale i tak wyglada slicznie, przeciwnicy nie nastawiaja sie na zlikwidowanie cie przy najblizszej okazji, przez co jak nigdy jestem w stanie ukonczyc wyscig z lekkimi zadrapaniam na lakierze. Narazie oceniam gre bardzo dobrze i mam nadzieje ze niedlugo bede mogl sprawdzic pelna wersje:)

P.S
Na padzie gra sie wyjatkowo dobrze, nie jest zbyt czuly przez co mozna bez problemu brac male zakrety bez gwaltownych ruchow kierownica.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 16 paź 2011, 13:32

Odp: Forza 4 - wrażenia po demie

Wczoraj akurat rasowałem z bratem wyniki w trybie Rywal. Tryb rywal to porównywanie czasów przejazdów z duchami samochodów twoich znajomych w 3 konkurencjach (co są w demie). Na początku jak wyszło demo to rasowałem wyniki i byłem w czołówce znajomych, ale wczoraj patrzę na ranking i znowu popoprawiali swoje czasy (byłem na ostatnich pozycjach), więc po wczorajszym graniu we wszystkich konkurencjach jestem na mocnych 1. miejscach wśród znajomych i wysoko w rankingach światowych.

A wracając do Race Pro vs Forza 2 to chyba jednak bardziej mi się podoba model jazdy Forzy 2, jest raczej bardziej wymagający.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

bartek2903

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 651

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:25

It’s my birthday

Post autor: bartek2903 » 16 paź 2011, 15:18

Odp: Forza 4 - wrażenia po demie

Race pro w UK np na ebay'u jest drogi bo okolo 15£, natomiast forza 2 kosztuje grosze. A Forzy 3 nie masz? Gralem w trybie rywal na manualnej skrzyni biegow i zniszczylem silnik:). Fajny tryb ale na padzie to dobrych czasow sie nie zrobi, najbardziej podoba mi sie jazda pagiani zonda, swietnie trzyma sie drogi. Porownojac forze 4 do Grida w ktorego obecnie gram(poziom trudnosci) to model jazdy jest nieco prostszy w Gridzie ale nieporownywalnie trudniejszy poziom przeciwnikow, w forzie dawalem rade na najtrudniejszym a w gridzie mam problemy z tym posrednim, nie pamietam nazwy. Chcialbym wyposazyc sie w kierownice lecz na lepsza nie moge sobie pozwolic a tansza nie wiem czy jest cos warta. Np ta:

Kod: Zaznacz cały

http://www.ebay.co.uk/itm/Brand-Racing-Game-Steering-Wheel-XBOX360-and-USB-07-/280662797022?pt=UK_Controllers_Attachments&hash=item4158ce6ade]
Jak juz bede mial kierownice to i forze 4, wiec narazie sie wstrzymam ze starszymi wersjami gier.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 16 paź 2011, 15:29

Odp: Forza 4 - wrażenia po demie

bartek2903 pisze:A Forzy 3 nie masz?
Nie, bo miesiąc temu zastanawiałem się nad kupnem Forzy 3 Ultimate (obecnie ok. 70zł), ale postanowiłem poczekać na pierwsze recenzje Forzy 4 i nie warto mi teraz kupować Forzy 3 już, bo dużo nowości jest w Forza 4. Mój brat gra na manualnej skrzyni na padzie i ma bardzo dobre czasy (lepsze ode mnie). Tak Pagani to szybki wóz i ma bardzo dobrą przyczepność, ale preferuje trochę wolniejsze Subaru bo jest bardziej zwrotne i przez to łatwiej opanować na zakrętach. Kierownicy nie planuje zakupu ;)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

bartek2903

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 651

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:25

It’s my birthday

Post autor: bartek2903 » 16 paź 2011, 19:10

Odp: Forza 4 - wrażenia po demie

Z manualna skrzynia biegow to normalne ze bedzie sie krecilo lepsze czasy, wiem to z rFactora, kwestia wprawy. Jak mowimy o czasach, może podam jakis konkret. Pierwszego dnia najlepszy czas to 1:49,950 z automatyczna, dzis z manualna bylo to 1:45,550(mowie o trybie rywal samochodem Pagiani Zonda). Podaj prosze swoj. Wkrecam sie w gre wiec nie odpuszcze i bede chcial zakupic pelna wersje juz niedlugo:)
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 16 paź 2011, 22:27

Odp: Forza 4 - wrażenia po demie

bartek2903 pisze:odaj prosze swoj.
Dodaj mnie do swoich znajomych, a poznasz mój LEPSZY wynik od Twojego :P
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

bartek2903

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 651

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:25

It’s my birthday

Post autor: bartek2903 » 17 paź 2011, 00:52

Odp: Forza 4 - wrażenia po demie

Wyslalem ci zaproszenie. Mam maly problem, a w zasadzie duzy. Zmienilem sobie na stronie xbox nazwe nicku (pierwszy raz mozna bezplatnie) i teraz nie moge sie zalogowac na konsoli, na stronie xbox'a mam nowy nick a na konsoli dalej stary. Wyswietla mi sie komunikat: Dane konta Xbox LIVE są nieprawidłowe. Użyj profilu, który zawiera prawidłowe dane konta lub odzyskaj profil z usługi Xbox LIVE. Szukalem na ich stronie ale nic nie znalazlem.

Edit.
Juz rozwiazalem problem, zle zinterpretowalem wskazowki na stronie xbox. Odzyskalem tag gracza i jest w pozadku.