[Szukam] Gry strategicznej o państwach (z multiplayer'em)

Rozmowy o legalnych grach komputerowych.

<<

Ant

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Prof. Świata

Posty: 1234

Rejestracja: 4 maja 2007, 15:19

Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: Ant » 16 maja 2011, 14:24

[Szukam] Gry strategicznej o państwach (z multiplayer'em)

Szukam jakiejkolwiek gry strategicznej, gdzie wcielamy się w wybrane przez nas państwo (np. Polska), i rozwijamy swoje miasto/atakujemy sąsiednie państwa. Może być 2D, może być 3D, obojętnie z którego roku.
Przydała by się też opcja multiplayer, abym mógł pokazać koledze który kraj jest lepszy. ;)
A jeśli nie ma opcji multiplayer, to trudno, może też być bez opcji multiplayer, zadowolę się też tym, w końcu i tak nie mam zbytnio w co grać. :help:
Znacie może jakiś tytuł :?:


<<

ataman1984

Nowy

Posty: 2

Rejestracja: 16 maja 2011, 16:20

Post autor: ataman1984 » 16 maja 2011, 16:26

Odp: [Szukam] Gry strategicznej o państwach (z multiplayer'e

polecam europa uniwersal cała seraje tu mamy do czynienia z całą europom , oraz Mount&Blade With Fire and Sword opowiada Historie polski 17 wiecznej czyli walki z Moskwą , kozakami , z szwedami , oraz z Krymem .
oraz serja Mediewal
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 16 maja 2011, 18:11

Odp: [Szukam] Gry strategicznej o państwach (z multiplayer'e

chodzi Ci o coś w stylu settlers? np. darmowe widelands. Niedawno w to grałem, podobne do settlers II. Jest multi, ale jak włączyłem, to był jeden serw i to pusty, może miałem pecha, a może ten multi jest po prostu martwy. Zainteresuj się też grą "Polanie"

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

Ant

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Prof. Świata

Posty: 1234

Rejestracja: 4 maja 2007, 15:19

Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: Ant » 16 maja 2011, 21:31

Odp: [Szukam] Gry strategicznej o państwach (z multiplayer'e

Najbardziej podobnym do moich poszukiwań wydaje się Europa Universalis, choć troszkę mi nie pasuje ze względu na to, iz akcja dzieje się w średniowieczu, ale jest mapa, różne kraje (prawdopodobnie każdy kraj inny gracz)...
Ogólnie bardzo ciekawe propozycje gier strategicznych mi składacie, dziękuję, a jak znacie jeszcze jakieś tytuły, które nie zostały wyżej wymienione, dzielcie się swoimi propozycjami.
<<

bartek2903

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 651

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:25

Post autor: bartek2903 » 16 maja 2011, 23:41

Odp: [Szukam] Gry strategicznej o państwach (z multiplayer'e

Najlepsze w tym gatunku jest zdecydowanie medieval 2: total war. Swietniesie gra dwoch na jednym komputerze, mozna grac przeciwko sobie lub razem przeciw komputerowi. Nie wiem jak jest z siecia ale powinno byc okej.
<<

welll1

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 519

Rejestracja: 22 kwie 2006, 14:44

Post autor: welll1 » 17 maja 2011, 17:06

Odp: [Szukam] Gry strategicznej o państwach (z multiplayer'e

Medieval 2 Total War i dodatki da się grać przez LAN, tworzyć bitwy. Nie pamiętam tylko czy jest tryb mapy i rozbudowy państwa na multiplayerze. Age of Empires właściwie każda odsłona ma multi na którym możesz zbudować miasto i rozbudować je przez kilka epok, przyjemnie się gra na po LANie np. w szkole podczas zajęć ;)
<<

spidi

Początkujący

Posty: 40

Rejestracja: 22 gru 2008, 11:12

Post autor: spidi » 18 maja 2011, 13:26

Odp: [Szukam] Gry strategicznej o państwach (z multiplayer'e

No to tak z kronikarskiego obowiązku - seria Civilization. Z być może mniej znanych - Heart of iron, nie tak dawno wyszła 3 część, do tej chwili pewnie jest już nieźle popatchowana i można przyjemnie grać. Bardzo skomplikowana gra w realiach 2 wojny światowej, można zagrać chyba każdym państwem które istniało w tamtym okresie. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby odeprzeć atak hitlerowców pod Westerplatte i zdominować Europę Polską ;), chociaż na najwyższym poziomie trudności mogą być z tym kłopoty. Jak będzie nam bardzo zależeć to nawet Tybetem można pograć :D
<<

Bartekz98

Nowy

Posty: 6

Rejestracja: 12 mar 2011, 16:52

Post autor: Bartekz98 » 20 maja 2011, 15:25

Odp: [Szukam] Gry strategicznej o państwach (z multiplayer'e

Gorąco polecam całą serię Total War, a szczególnie Shogun2. W grze wcielasz się w przywódcę jednego z kilku klanów 16-wiecznej Japonii. Gra genialna, a multi jeszcze lepsze.
<<

Ant

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Prof. Świata

Posty: 1234

Rejestracja: 4 maja 2007, 15:19

Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: Ant » 21 maja 2011, 11:08

Odp: [Szukam] Gry strategicznej o państwach (z multiplayer'e

Już trzeci post o Total War'ze. :mur:
<<

Bartekz98

Nowy

Posty: 6

Rejestracja: 12 mar 2011, 16:52

Post autor: Bartekz98 » 21 maja 2011, 14:39

Odp: [Szukam] Gry strategicznej o państwach (z multiplayer'e

No taka prawda, Total War'y wymiatają :rotfl: . A jak nie lubisz serii Total War to jeszcze mogę ci polecić King Arthur. Gra osadzona w klimacie fantasy, ale też wciągająca i dobrze zrobiona :D.
<<

norberto1916

Nowy

Posty: 1

Rejestracja: 19 lip 2011, 00:10

Post autor: norberto1916 » 19 lip 2011, 00:15

Odp: [Szukam] Gry strategicznej o państwach (z multiplayer'e

Medival 2 total war najlepsze ;)
<<

Ant

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Prof. Świata

Posty: 1234

Rejestracja: 4 maja 2007, 15:19

Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: Ant » 19 lip 2011, 09:12

Odp: [Szukam] Gry strategicznej o państwach (z multiplayer'e

Ludzie, proszę was, nie podawajcie mi tytułów które już zostały wymienione.
<<

legoras

Nowy

Posty: 6

Rejestracja: 8 kwie 2010, 16:36

Post autor: legoras » 19 lip 2011, 09:32

Odp: [Szukam] Gry strategicznej o państwach (z multiplayer'e

Civilization 5 / bądz 4 z dodatkami

Empre Earth - 1 z dodatkiem, ostatecznie 2 z dodatkeim, bo EE3 to ...., grafika w 1 odstraszy xD ale wciągnie bardziej niż każda z wymienionych gier.

American Conquest z dodatkiem Odwet - stara gierka, ale ma spore możliwości, i nie jest prostą gierką jeżeli jest wysoki poziom trudności :D Bo kiedyś AI na wyższym poziomie trudności oznaczało lepsze AI - komp po prostu lepiej myślał, więcej działał itp itd. obecnie w grach tak się już nie robi, wyższy poziom trudności oznacza JAWNE CZITY dla kompa - szybsze budowanie, szkolenie, większa siła ataku itp itd.
<<

Ant

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Prof. Świata

Posty: 1234

Rejestracja: 4 maja 2007, 15:19

Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: Ant » 20 lip 2011, 07:42

Odp: [Szukam] Gry strategicznej o państwach (z multiplayer'e

Przeglądając zagraniczny sklep internetowy natknąłem się przypadkowo na Geo-political Simulator, wydaje się niezłym tytułem, lecz po angielsku w taki symulator będzie ciężko. Można wcielić się w każdy kraj, kierować nim politycznie i militarnie, może kiedyś zobaczę czy da się tam Polską podbić Watykan albo San Marino. :)
<<

jelitka

Nowy

Posty: 9

Rejestracja: 19 paź 2011, 15:56

Lokalizacja: Wadowice

Post autor: jelitka » 19 paź 2011, 16:39

Odp: [Szukam] Gry strategicznej o państwach (z multiplayer'e

Z ostatnich to chyba erepublik sie nada. Wypuscili ją ostatnio, nawet zajrzałam i całkiem nieźle się prezentuje.