[xbox 360] Forza 4 Demo E3 2010 i Microsoft Kinect

Gry i sprzęt (Xbox 360, PS3, Wii itp.)

<<

DDragon

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 692

Rejestracja: 6 sie 2007, 13:05

Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DDragon » 10 cze 2011, 00:43

Odp: [xbox 360] Forza 4 Demo E3 2010 i Microsoft Kinect

Kinect jest drogi... fakt z konsolą taniocha - Ci posiadacze X360 co jeszcze nie mieli tego zaszczytu proszeni są o zakup nowej konsoli bo tanio wtedy kinect wyjdzie im... bez komentarza...

co do realizmu - czy ktokolwiek próbował kiedyś obracać głową patrząc się w jeden i ten sam punkt przez cały czas jazdy autem? jakie to naturalne i rzeczywiste jest... bez komentarza... (łączy się z następnym)
co do hardkorów a maniaków - dla mnie jest różnica i to wielka - maniak może się gapić na auto i to mu w zupełności wystarcza (nie obrażam ich tylko są właśnie maniakami xD ), hardkor natomiast będzie jeździł każdą trasę (czy np w shoterach wiele razy przechodził grę) żeby zdobyć najlepszy czas, wszystkie ddatki/premie/bonusy i nigdy nie zrozumie co maniak widzi w oglądaniu większej ilości nierealnych części auta bo najważniejsza jest zabawa a nawet w grze przy prędkości np 220 km/h to czy lusterko jest z 300 czy 500 pikseli czy może można patrzeć co jest w środku koła ma najmniejsze znaczenie jeżeli w ogóle jakiekolwiek. i hardkorów też nie obrażam, każdy się bawi jak umie :) dlatego rozróżniłem hardkorów i maniaków aut a nie samochodówek jako gier. każdy (hardkor czy maniak) znajdzie oczywiście w Forza 4 coś dla siebie ale Kinect dalej będzie jedynie bajerem właśnie głównie dla maniaków, hardkor będzie go przeklinał że patrząc na telewizor będzie musiał skręcać głową żeby zobaczyć co jest z boku (kurcze to taki naturalny ruch xD ja będąc pasażerem auta osobowego nie za bardzo miałem ochotę na kręcenie głową w jedną stronę a patrzenie się w drugą więc życzę powodzenia kierowcom xD )
i jeszcze z Shift2 - bardzo fajnie im tam to wyszło ale dlatego że nasz wzrok - gracza - dalej pozostaje skupiony w jednym miejscu i głową nie musi ruszać co w efekcie daje realny ale wirtualny (znaczy w grze) obraz patrzenia w bok a tutaj jest odwrotnie - wirtualnie obracany przez nas wzrok daje realne efekty w statycznym miejscu jakim jest telewizor (naturalny ruch - obracasz głową a wzrok podąża za nią albo i nawet nieco wyprzedza - jeszcze bardzej patrzymy w daną stronę - próbowałem robić jak na filmiku że obracam głową i wzrok zostawiam w jednym miejscu to brat się zapytał czy gdzieś, którejś swojej klepki nie zgubiłem a jak mu powiedziałem że tak się będzie grało to mnie wyśmiał...) ...

co do "szerszej" skali - X360 i PS3 są w wielu domach i firmy przypatrzyły się WII ale WII ma tą przewagę że wprowadziła taki kontroler znacznie wcześniej no i jako podstawa konsoli a nie dodatek dość drogi (tak dalej się tego czepiam bo sam kontroler jest drogi, z resztą Move też...) jednak że X360 i PS3 w domach jest wiele to i dodatkowe bajery się sprzedały a więc i rozpowszechniła jeszcze bardziej czynność "bycia kontrolerem" lub posługiwanie się nim w inny niż dotychczas sposób.

co do prezentacji - fakt obejrzałem około 75% (czas mnie naglił) i nie zauważyłem za bardzo tam używania "K" (nie chce mi się już ciągle Kinect pisać xD ) a za to dużo Pada i klawiaturę też - i cheaty xD - ale w takim sensie to też trochę obrazuje na całej prezentacji?

co do hardkorów i Wii - mam paru znajomych którzy są na prawdę "hard" w grach - konkretnie to 3 tego typu kumpli mam (rzadko się z nimi spotykam bo są "odcięci od swiata")- 2 z nich ma wszystkie poważniejsze konsole + komputer ( X360(+stary X), PS3(+PS2 i PS1), Wii jeszcze tam gdzieś pegazus przemknął, gamecube i inne mniej znaczące) i każdy z nich powiedział że Wii to właściwie ciekawostka z której rzadko korzystają bo wolą poważniejsze gry. o trzecim nie mówię nic bo też jest "hard" ale tylko na kompa i X360. więc nie chodziło mi tutaj o sprzedaż ich - dobrze ukierunkowane zostało Wii - dla mas. i Move i "K" też takie są - nie dla hardkorów (hardkorem nie jestem ale jak już gdzieś napisałem - pingpong mnie najpierw zaciekawił, później rozbawił a na końcu zniechęcił do "K" jak z resztą każda produkcja przeznaczona głównie na niego...).


Czasem słońce, czasem deszcz... niestety zawsze piach prosto w oczy...
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 17 lip 2011, 14:21

Odp: [xbox 360] Forza 4 Demo E3 2010 i Microsoft Kinect

Heh, przypadkowo kupiłem nowego Kinecta w wersji Box za jedyne 48zł! :D (jeden z tych serwisów oferujących "aukcje za 1gr") Co mogę powiedzieć jako jeden jedyny :P posiadacz wypowiadający się w tym temacie o tym urządzeniu? M.in. to że osoby wypowiadające się o tym sensorze a nie mające z nim kontaktu g. wiedzą o jego jakości.
Kinect rozpoznaje twarz i loguje automatycznie daną osobę do danego profilu jak tylko ta osoba zechce grać w jakąś grę. Rozpoznaje komendy głosowe sterujące interfejsem/grą wypowiadane nawet dość cicho. Nie sądziłem że jest aż tak dokładny - odwzorowuje nawet drobny ruch ręką. Dalej: w np. your shape fitnes skanuje postać i podaje twój wzrost. Lag czy jak ktoś woli opóźnienie jest niewielkie, na tyle niewielkie że w szalenie szybkie odbijaniu piłek w Adventures nie ma żadnych problemów. Kinect rozpoznaje ruchy też w całkowitej ciemności. Rozpoznaje jednoczesnie z tego co pamiętam 6 osób (do wideo konferencji), natomiast jednocześnie mogą grać max 2 osoby. Gesty można wydawać na siedząco lub stojąco. Faktycznie rewolucyjna rzecz w świecie gier!


Będzie limitka Forzy 4:
Obrazek
Bundled together in a polished Steelbook DVD Case, the Limited Collector’s Edition content will include the following:

The VIP Car Pack:
2011 Bugatti Veyron Super Sport
2011 Ferrari 458 Challenge
2011 Lamborghini Gallardo LP570-4 Superleggera
2010 Noble M600
2011 RUF Rt 12 R

The limited quantity “Ship Bonus” car pack available for fans who order Forza 4 early:
1965 Ford Mustang GT Coupe
2011 Koenigsegg Agera
1997 Lexus SC300
2011 RUF RGT-8
2011 Tesla Roadster Sport
Premiera już 11 października.
DDragon pisze:Ci posiadacze X360 co jeszcze nie mieli tego zaszczytu proszeni są o zakup nowej konsoli bo tanio wtedy kinect wyjdzie im... bez komentarza...
Oddychaj: wdech, wydech, wdech, wydech... nie masz konsoli i kinecta więc po co się tak stresujesz? Nie ma sensu się stresować czyms czego nie zamierzasz mieć. Lub może chciałbyś mieć a na razie nie możesz, więc kierujesz się wściekłością i zazdrością?
DDragon pisze:czy ktokolwiek próbował kiedyś obracać głową patrząc się w jeden i ten sam punkt przez cały czas jazdy autem?
Tak obracałem głową jadąc samochodem podczas pokonywania zakrętu żeby zobaczyć co jest za zakrętem. W Forzie 4 będzie działało to podobnie.
DDragon pisze:hardkor natomiast będzie jeździł każdą trasę (czy np w shoterach wiele razy przechodził grę) żeby zdobyć najlepszy czas
Tak to jest właśnie maniak.
DDragon pisze:patrząc na telewizor będzie musiał skręcać głową
Dlaczego użyłeś slowa musiał? Przecież nikt cie do niczego nie zmusza. Przecież konsole omijasz szeroikim łukiem i nie zamierzasz posiadać i znać coś co tak namiętnie komentujesz :P (nie znasz - a komentujesz, ale ironia)
DDragon pisze:le WII ma tą przewagę że wprowadziła taki kontroler znacznie wcześniej
To ty porównujesz kinecta do kontrolera Wii? Widac jak malo wiesz na temat tych sprzetów, ale jak zwykle ci co najmniej wiedzą - najwięcej mają do powiedzenia :rotfl: Do Wii to możesz move porównywać, bo move jest ulepszonym wii i zaada działania jest identyczna.
DDragon pisze:o brat się zapytał czy gdzieś, którejś swojej klepki nie zgubiłem a jak mu powiedziałem że tak się będzie grało to mnie wyśmiał
Tak, w taki realistyczny sposób będzie się grało. I brat się może do woli śmiać. Wielcy naukowcy, odkrywcy tez często byli wyśmiewani, niektórych też próbowano spalić na stosie za swoje "smieszne" teorie. Ale to normalne ze wizjonerów często się nie rozumie a pożniej korzysta z dobrodziejstwa ich wynalazków :P Po prostu maja większe IQ od przeciętniaków. Kinect pobił rekordy sprzedazy sprzętu elektronicznego, Forza 4 też będzie hitem (takie są moje przewidywania).
DDragon pisze:bo sam kontroler jest drogi, z resztą Move też.
Move drogie? 150zł Może najpierw zaczerpniesz jakiejś wiedzy zanim zaczniesz o czyms pisać?
DDragon pisze:jednak że X360 i PS3 w domach jest wiele
To juz kolejny przykład komentowania czegoś o czym się nic nie wie. Wiele w domach to jest konsol Wii. Jak dodasz do siebie ilość konsol xbox360 i PS3 to otrzymasz ilośc konsol Wii w domach graczy.
DDragon pisze:Move i "K" też takie są - nie dla hardkorów
Serious Fun for Serious Gamers
With Kinect, your body is the controller. Fight for survival with your own two hands or lead the charge into battle from the comfort of your living room. This is gaming like you've never seen.
Obrazek
Nastepny lineup. Gry dla "casuali"? :hyhy:


DDragon przenieś się do jakiegoś tematu o którym masz przynajmniej jakieś minimalne pojęcie, a ten temat zostaw innym osobom. Dzięki tematu nie będziesz go zaśmiecał i ludzie będą go mogli czytać, a mi nie będziesz zarzucał że wytykam ci za każdym razem tyle bzdur w twoich wypowiedziach. Lub też załóż sobie temat "Nie używałem kinecta i nie mam nawet konsoli ale mam wiele złego do powiedzenia o kinect" i w nim dyskutuj z innymi osobami o identycznym "doświadczeniu" z tym sprzetem.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 4 paź 2011, 11:34

Odp: [xbox 360] Forza 4 Demo E3 2010 i Microsoft Kinect

Próbka komentarza Clarksona z pełnej wersji gry:
Jeremy Clarkson introduces the Warthog in Forza 4


Forza Motorsport 4: Making of Hockenheim


Forza Motorsport 4 1970 Mercury Cougar Eliminator


Demo się ściągnęło. Pogram w czwartek. Zobaczę czy warto kupić pełną wersję.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 6 paź 2011, 18:10

Odp: [xbox 360] Forza 4 Demo E3 2010 i Microsoft Kinect

Dobra reklamówka z Clarksonem z TOPGEAR w roli lektora:
Forza Motorsport 4 - Jeremy Clarkson - Endangered Species Trailer
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 20 paź 2011, 22:54

Odp: [xbox 360] Forza 4 Demo E3 2010 i Microsoft Kinect

Filmik: Forza Motorsport 4: Headtracking with Kinect
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"