Nasz telefon jest nacieńszy na świecie! Kup go fra.jerze!

Wszystko o telefonach komórkowych GSM.

<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 22 paź 2011, 13:04

Nasz telefon jest nacieńszy na świecie! Kup go fra.jerze!

Motorola ostatnio wypuściła na rynek nowy model telefonu Droid Razr, chwaląc się przy tym że ma on zaledwie 7,1mm grubości:
Obrazek
Pragnę zwrócić jednak uwagę, że grubość telefonu Motorola zmierzyła w najcieńszym miejscu, a nie w najgrubszym miejscu, który jest zaznaczony strzałką. :padam:

Motorola nie jest pionierem wciskania ludzi kitu pod tym względem, gdyż już pół roku temu Samsung zastosował identyczny zabieg z mierzeniem swojego Samsunga Galaxy S 2 (i9100).

Dlaczego tak jest? A no dlatego, że marketingowcy obliczają że społeczeństwo jest na tyle głupie iż i tak tego kłamstwa nie wychwyci, a te kilka procent % ludzi, którzy kant wykryją nie będzie miało żadnego wpływu.

Idąc analogicznie jak powyższe dwie firmy robiące z ludzi frajerów mogę powiedzieć, że chudy jestem strasznie, bo w najcieńszym* rejonie ciała (szyi) mogę się objąć obydwiema rękami :rotfl:


*bez podtekstów erotycznych


Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Fisher

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 502

Rejestracja: 20 paź 2008, 16:26

Post autor: Fisher » 22 paź 2011, 14:33

Odp: Nasz telefon jest nacieńszy na świecie! Kup go [cenzura]

Dobre spostrzeżenie. Chwyt marketingowy.
<<

cliffofstockyards

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 202

Rejestracja: 20 mar 2011, 01:08

Lokalizacja: Kielce

Post autor: cliffofstockyards » 22 paź 2011, 15:26

Odp: Nasz telefon jest nacieńszy na świecie! Kup go [cenzura]

Te dzisiejsze telefony. Mój k800i przy długości 10,5 cm ma 2,2 cm grubości, a te dzisiejsze smartfony z dwurdzeniowymi procesorami - 13 cm długości i niecały centymetr grubości. Takie monstrum za 2000 zł trzymać za taką cienką obudową...
Wiceprezes PZPN o trenerze Majewskim: Youtube
<<

Aq

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 520

Rejestracja: 19 lip 2007, 12:54

Post autor: Aq » 22 paź 2011, 22:10

Odp: Nasz telefon jest nacieńszy na świecie! Kup go [cenzura]

Ale to właśnie o to chodzi, żeby się szybko psuł a szczególnie nastolatkom (którym ogólnie rzecz biorąc taki sprzęt jest niepotrzebny), zaraz tata z mamą polecą do sklepu i kupią nowy.
<<

bartek2903

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 651

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:25

Post autor: bartek2903 » 23 paź 2011, 20:22

Odp: Nasz telefon jest nacieńszy na świecie! Kup go [cenzura]

Nie wiem kto kupuje telefon dlatego ze jest cienki. Pochwalic sie swoim nowym super cienkim? Wyglad ma znaczenie jednak nie stoi na pierwszym planie. No ale nie od dzis wiadomo jacy ludzie sa... :dobani:
<<

Mikolaj.

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 470

Rejestracja: 5 sie 2007, 17:58

Post autor: Mikolaj. » 24 paź 2011, 11:12

Odp: Nasz telefon jest nacieńszy na świecie! Kup go [cenzura]

Nie ma się co dziwić, że marketingowcy wymyślają coraz to ciekawsze metody na zareklamowanie swojego produktu. Przecież ta Motorola ma kosztować 300 dolarów po podpisaniu 2 letniej umowy abonamentowej (ceny w USA, według Interii), co jak na Stany nie jest małą ceną i trzeba coś wymyślić, żeby to sprzedać.
Jakie znaczenie ma marketing najdobitniej świadczy przykład Apple i ich iPhonów (kwestie MacBooków pozostawiam, bo dla mnie płacenie 5 tys zł za 13 calowego MacBooka Pro to niedorzeczność). Niedawno czytałem, że sprzedaż iP 4S wyniosła 4 mln sztuk w pierwszy weekend. Przecież ten telefon oprócz ceny nie różni się prawie niczym od iP4 a jednak ludzie to kupują i będą kupować bo Apple przedstawiło go jako kolejny rewolucyjny produkt.
Dell XPS 1530 | 15.4" WXGA+ | Tuxedo Black | T8300 2,4GHz | 3GB RAM | GeForce 8600 256 DDR3 | 160GB Hard Drive | Bluetooth | 9-cell Battery | Genuine Vista Ultimate |
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 24 paź 2011, 11:27

Odp: Nasz telefon jest nacieńszy na świecie! Kup go [cenzura]

Mikolaj. pisze:Przecież ten telefon oprócz ceny nie różni się prawie niczym od iP4
Z wyglądu niczym. Ale bebechami dogonił (przegonił) obecnego pół rocznego lidera Samsunga Galaxy S2. A pro po - śmieszne nastały czasy, gdy to Apple goni konkurencje, a nie odwrotnie ;]
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Mikolaj.

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 470

Rejestracja: 5 sie 2007, 17:58

Post autor: Mikolaj. » 24 paź 2011, 15:16

Odp: Nasz telefon jest nacieńszy na świecie! Kup go [cenzura]

Maciek pisze:Ale bebechami dogonił (przegonił) obecnego pół rocznego lidera Samsunga Galaxy S2.
No niby fakt, tylko pytanie czy telefon komórkowy (czy też smartfon, zwał jak zwał) potrzebuje 2 rdzeniowego procesora?
Jak dla mnie to co się obecnie dzieję na rynku telefonów to jest jedno wielkie nieporozumienie. Montowane są 2 rdzeniowe procesory taktowane po ponad 1 GHz na rdzeń, tylko po co? By móc bez problemu odtwarzać filmy HD? Też mi przyjemność oglądać filmy na 4 calowym wyświetlaczu. A ile można mieć otwartych naraz aplikacji by spowolnić telefon o parametrach choćby SGS, nie mówiąc już o SGS II, mimo tego producenci już myślą o 4 rdzeniach w telefonie. Oczywiście przy dodaniu 1 rdzenia Apple nie pomyślało o zwiększeniu żywotności baterii, jeszcze trochę to dojdzie do tego, że telefony nie będą wytrzymywały nawet jednego dnia pracy na baterii, lub chcąc wyjść z telefonem z domu trzeba będzie mieć baterię na wymianę.
Dell XPS 1530 | 15.4" WXGA+ | Tuxedo Black | T8300 2,4GHz | 3GB RAM | GeForce 8600 256 DDR3 | 160GB Hard Drive | Bluetooth | 9-cell Battery | Genuine Vista Ultimate |
<<

bartek2903

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 651

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:25

Post autor: bartek2903 » 24 paź 2011, 16:29

Odp: Nasz telefon jest nacieńszy na świecie! Kup go [cenzura]

Trafne spostrzezenia, z bateria od paru lat sa problemy i w tym kierunku wydaje sie ze niewiele robia, a szkoda... Apple goni konkurencje? A ja sie pytam gdzie jest ten krol ktory byl nie do dogonienia jeszcze nie tak dawno (chyba nie musze mowic o jaka firme chodzi:)? Producenci chca doprowadzic do tego aby telefon byl w pelni multimedialnym urzadzeniem (juz niewiele brakuje), niedlugo bedziemy mogli grac w gry jak na PC i chwalic sie kto ma wiecej pamieci ram w ukladzie graficznym. Mi to osobiscie nie przeszkadza, trzeba przywyknac.
<<

Tom

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 820

Rejestracja: 19 gru 2005, 16:36

Post autor: Tom » 24 paź 2011, 18:30

Odp: Nasz telefon jest nacieńszy na świecie! Kup go [cenzura]

bartek2903 pisze:niedlugo bedziemy mogli grac w gry jak na PC
Hmm

Kod: Zaznacz cały

http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,10465277,GTA_3_trafi_na_iOS_i_Androida__choc_nie_na_kazde_urzadzenie_.html
Tutaj miała być jakaś mądra sentencja, ale Tom'owi się nie chciało...
<<

bartek2903

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 651

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:25

Post autor: bartek2903 » 24 paź 2011, 19:03

Odp: Nasz telefon jest nacieńszy na świecie! Kup go [cenzura]

może zle to sformlowalem. Juz jakies 2 lata temu byl quake II i III na telefon, jezeli chodzi o III trzeba bylo przezucic pliki z kompa na telefon i pobrac odpowiednia aplikacje na telefon do uruchomienia. Mi tu chodzi o to by odpowiedniki tych gier na pc mozna bylo tak samo kupowac w sklepie, instalowac i grac, narazie to takie uroche kombinowanie, nie wiem jak w przypadku gta3 ale faktem jest ze na lepsze gry sprzet za slaby i trzeba bedzie poczekac, no i jednak nie za wygodnie sie gra na telefonie.
PS. Quake byl na symbiana.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 24 paź 2011, 20:54

Odp: Nasz telefon jest nacieńszy na świecie! Kup go [cenzura]

Mikolaj. pisze:Montowane są 2 rdzeniowe procesory taktowane po ponad 1 GHz na rdzeń, tylko po co?
Android jest jednym z najbardziej wymagających systemów na rynku (Symbian przy nim to rakieta ;) a tak wszyscy na niego narzekaja) i dopiero przy prockach 1,2ghz Android działa niemal idealnie płynnie. Więc po to są montowane.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Tom

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 820

Rejestracja: 19 gru 2005, 16:36

Post autor: Tom » 24 paź 2011, 21:12

Odp: Nasz telefon jest nacieńszy na świecie! Kup go [cenzura]

bartek2903 pisze:Juz jakies 2 lata temu byl quake II i III na telefon
I zawsze mnie denerwowało, że N73 jest nieco za słaba na Quake :P

Co do zasobnożerności androida nie wiem jak w przypadku innych modeli, ale na "Huawei Ideos z Androidem" jest to totalna tragedia, chociaż jak na taką cenę...
Tutaj miała być jakaś mądra sentencja, ale Tom'owi się nie chciało...
<<

cliffofstockyards

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 202

Rejestracja: 20 mar 2011, 01:08

Lokalizacja: Kielce

Post autor: cliffofstockyards » 24 paź 2011, 22:02

Odp: Nasz telefon jest nacieńszy na świecie! Kup go [cenzura]

Specyfikacja Galaxy S III (początek 2012):
Ekran: 4,6 cala, Super AMOLED, 1280x720 (720p)
Procesor :2x1,8 GHz
RAM: 2GB
OS: Android 4.0
Ale pamięci wewnętrznej pewnie będzie 16, 32, 64 GB co mnie nie zadowoli. Przydała by się też wytrzymała konstrukcja i bateria z prawdziwego zdarzenia.
Zwiększa się rozdz. i rozmiar ekranu, ilość pamięci ram, wydajność procesora, ale o innych rzeczach to już nie myślą.
Wiceprezes PZPN o trenerze Majewskim: Youtube
<<

bartek2903

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 651

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:25

Post autor: bartek2903 » 25 paź 2011, 00:13

Odp: Nasz telefon jest nacieńszy na świecie! Kup go [cenzura]

może dlatego ze ludzi przyciaga wlasnie to co wymieniles. No bo pomysl, czy dzieciak bedzie prosil rodzicow o kupno telefonu z szybkim procesorem czy wytrzymala bateria? Mozliwe jest ze lepsza bateria to narazie problem i trzeba bedzie poczekac a rynek trzeba napedzac i nowe modele musza byc co roku. Kogo bedzie stac i tak kupi, na tym to polega. Nawiazujac do tematu, reklama manipuluje tak ludzmi, ze sami nawet nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo:)
<<

Mikolaj.

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 470

Rejestracja: 5 sie 2007, 17:58

Post autor: Mikolaj. » 25 paź 2011, 11:44

Odp: Nasz telefon jest nacieńszy na świecie! Kup go [cenzura]

Maciek pisze:Android jest jednym z najbardziej wymagających systemów na rynku (Symbian przy nim to rakieta a tak wszyscy na niego narzekaja) i dopiero przy prockach 1,2ghz Android działa niemal idealnie płynnie. Więc po to są montowane.
No tak, ale jest różnica między 1,2 GHz czy nawet 1,4 GHz a 2x1,2 GHz. Według mnie wyścig producentów na to kto zamontuje mocniejszy procesor i włoży więcej RAM przypomina ten producentów aparatów, którzy kiedyś ścigali się na to kto upakuje więcej pikseli na matrycy. Do niczego to nie prowadzi. Należałoby w końcu poczynić jakieś kroki by zoptymalizować Androida, bo zdaję sobie z tego sprawę, że jest to system dość zasobożerny. Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale na starcie zabiera chyba z 200 mb RAM (SG Ace), kiedyś mając 256 mb można było zainstalować na komputerze Win XP i w miarę płynnie to chodziło.
Na Symbiana narzekają głównie Ci co nie mają z nim do czynienia. Według mnie najnowsze telefony z Symbianem są naprawdę przyjemne w obsłudze i chodzą bardzo płynnie.
Dell XPS 1530 | 15.4" WXGA+ | Tuxedo Black | T8300 2,4GHz | 3GB RAM | GeForce 8600 256 DDR3 | 160GB Hard Drive | Bluetooth | 9-cell Battery | Genuine Vista Ultimate |
<<

cliffofstockyards

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 202

Rejestracja: 20 mar 2011, 01:08

Lokalizacja: Kielce

Post autor: cliffofstockyards » 10 lis 2011, 19:08

Odp: Nasz telefon jest nacieńszy na świecie! Kup go [cenzura]

Nowy Samsung Galaxy Note N7000 - genialna specyfikacja a mimo to plastikowa obudowa o grubości niecałego centymetra (artykuł Benchmark.pl). Na ekranie o przekątnej 5,3'' musi się dobrze oglądać filmy ale sprawia to też że telefon jest długości męskiego przyrodzenia. Gdybym wyszedł rano na autobus ze świadomością, że w kieszeni mam coś tak cienkiego i zarazem tak długiego i szerokiego, wykonanego z plastiku, o wartości 2,5 tys. zł to bym cały czas myślał żeby się na przykład nie oprzeć nogą o słupek w autobusie i nie złamać tego. Z drugiej strony gdyby użyli jakiegoś metalu to telefon ważyłby ze 300g.
Wiceprezes PZPN o trenerze Majewskim: Youtube
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 11 lis 2011, 10:01

Odp: Nasz telefon jest nacieńszy na świecie! Kup go [cenzura]

cliffofstockyards pisze:Specyfikacja Galaxy S III (początek 2012):Ekran: 4,6 cala, Super AMOLED, 1280x720 (720p)Procesor :2x1,8 GHzRAM: 2GBOS: Android 4.0
Te parametry to tylko plotki newsmenów na takich plotkarskich serwisach jak np. komórkomania. Podają oni specyfikacje i jakieś lipne fotki telefonu na pół roku przed premierą, a gdy wychodzi telefon okazuje się że wygląda kompletnie inaczej i ma inną specyfikację.

Przykład takiego newsa o Samsung Galaxy S2:

Kod: Zaznacz cały

http://www.internetzona.pl/2010/10/25/samsung-galaxy-s2-android-3-0-ekran-super-amoled-2-samsung-galaxy-s2/
Piszą w nim, że m.in. żę będzie miał
Androida 3.0,
Jego wyznaczniki to procesor 2 GHz, 32 GB pamięci [...]ekran Super AMOLED 2 o wyższej jakości niż Retina Display iPhone’a 4.
rozdzielczość 1280 × 720 pikseli i 340 punktów na cal.
32 GB pamięci wewnętrznej,
Żadna z powyższych specyfikacji nie sprawdziła się!
Zobaczmy też jak rzekomo miał wyglądać:
Obrazek
A tak wygląda na prawdę dla porównania:
Obrazek
Można się tylko pośmiać z newsów publikowanych przed premiarami :super: , gdy producent nie potwierdza oficjalnie danych rzeczy.
Takie bzdurne newsy powstaja i będą powstawały bo ciemny lud lubi czytać takie ploteczki :dobani:
cliffofstockyards pisze:wykonanego z plastiku, o wartości 2,5 tys. zł to bym cały czas myślał żeby się na przykład nie oprzeć nogą o słupek w autobusie i nie złamać tego
Wielka mi rzecz, większość telefonów na rynku jest wykonanych z tworzywa sztucznego. Niezwykłe jest tylko to, że tego modelu praktycznie jedną ręką nie można już używać.

Tworzywo sztuczne charakteryzuje się tym że jest lekkie i elastyczne, dzięki czemu może być wytrzymałe:

Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"