Internet - czy zostałem oszukany?

Wszystko co związane z Internetem.

<<

Reduks

Awatar użytkownika

Topic author

Ekspert

Posty: 428

Rejestracja: 25 gru 2009, 19:56

Lokalizacja: Polska :P

Post autor: Reduks » 15 lis 2011, 10:15

Internet - czy zostałem oszukany?

Witam .Miesiąc temu kupiłem neta Tp 1MB/s telefoniczny ,i tu problem czy zostałem oszukany? Z tego całego 1MB/s mam tylko maksymalnie 100 KB/s ,po wyłączeniu przepustowności łącza przez polecenie "gpedit" i użycie WebAcceleratora mam maksymalnie 140 KB/s. da się coś zrobić żeby internet wyciągał wymienione w umowie 1MB/s?


NIE BĄDŹ JEDNOPOSTOWCEM! OTRZYMAŁEŚ POMOC TO TERAZ POMÓŻ INNYM!
<<

Mikolaj.

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 470

Rejestracja: 5 sie 2007, 17:58

Post autor: Mikolaj. » 15 lis 2011, 10:45

Odp: Internet - czy zostałem oszukany?

Nie zostałeś oszukany. Radzę poczytać:

Kod: Zaznacz cały

http://helionet.pl/index.php/pl/serwis/porady_i_wskazowki/jaka_jest_roznica_miedzy_bitem_i_bajtem
Dell XPS 1530 | 15.4" WXGA+ | Tuxedo Black | T8300 2,4GHz | 3GB RAM | GeForce 8600 256 DDR3 | 160GB Hard Drive | Bluetooth | 9-cell Battery | Genuine Vista Ultimate |
<<

DDragon

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 692

Rejestracja: 6 sie 2007, 13:05

Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DDragon » 15 lis 2011, 11:14

Odp: Internet - czy zostałem oszukany?

ALE UWAGA!!! BARDZO WAŻNE!!!

Ważne są tutaj wielkości liter przy cyferkach!! xD
jeżeli kolega Reduks na prawdę zakupił usługę 1 MB to został oszukany albo ma wadliwe łącze - bo to jest prędkość "jeden megabajt[megabyte]" (czytane po polskiemu xD) natomiast jeżeli kupił 1Mb to nie został oszukany - "jeden megabit" co daje max 128 "kilobajtów" czyli tak jak wykazuje koledze prędkościomierz.
dobra rada - odinstaluj WebAcceleratora xD przez niego możesz mieć też mylne odczyty i spowolnienia łącza - żaden program nie wyciągnie Ci więcej z łącza niż fabryka dała xD
Czasem słońce, czasem deszcz... niestety zawsze piach prosto w oczy...
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 15 lis 2011, 12:13

Odp: Internet - czy zostałem oszukany?

Jakich jednostek by nie użył, to i tak nie został oszukany, gdyż jest to zawsze maksymalna prędkość internetu, a nie minimalna. Jak zwykle kłania się umiejętność czytania ze zrozumieniem, tego co się podpisuje.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Reduks

Awatar użytkownika

Topic author

Ekspert

Posty: 428

Rejestracja: 25 gru 2009, 19:56

Lokalizacja: Polska :P

Post autor: Reduks » 15 lis 2011, 17:12

Odp: Internet - czy zostałem oszukany?

Zakupiłem internet "opcja 1024 kbps .Już nic nie rozumiem :zdziwko: A oto screen z mojego SpeedTestu Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
NIE BĄDŹ JEDNOPOSTOWCEM! OTRZYMAŁEŚ POMOC TO TERAZ POMÓŻ INNYM!
<<

cliffofstockyards

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 202

Rejestracja: 20 mar 2011, 01:08

Lokalizacja: Kielce

Post autor: cliffofstockyards » 15 lis 2011, 17:27

Odp: Internet - czy zostałem oszukany?

Zapamiętaj że bajt (B) to osiem bitów (b). Tak więc 1 kilobajt (kB) to 8 kilobitów (kb). 1 megabit (taką prędkość pewnie kupiłeś) to 0.125 megabajtów, czyli na maksymalnej prędkości download powinien iść ci 128 kB na sekundę. Poczytaj o tym choćby na wikipedii. Nie możesz także wymagać od dostawcy internetu maksymalnej prędkości chyba że jest tam coś o tym napisane, ale jeszcze się nie spotkałem. Podpisujesz umowę np. na max 25 Mbit'ów/s a idzie ci między 22-24 (przynajmniej ja tak mam) choć czasami spada przy dużym obciążeniu np. w weekendy.
Wiceprezes PZPN o trenerze Majewskim: Youtube
<<

Reduks

Awatar użytkownika

Topic author

Ekspert

Posty: 428

Rejestracja: 25 gru 2009, 19:56

Lokalizacja: Polska :P

Post autor: Reduks » 15 lis 2011, 19:01

Odp: Internet - czy zostałem oszukany?

Hmm to dzięki za odpowiedzi ,ale jeszcze jedno pytania może zakupię 2Mb/s to ile kilobajtów będzie wyciągał?
NIE BĄDŹ JEDNOPOSTOWCEM! OTRZYMAŁEŚ POMOC TO TERAZ POMÓŻ INNYM!
<<

Tom

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 820

Rejestracja: 19 gru 2005, 16:36

Post autor: Tom » 15 lis 2011, 19:48

Odp: Internet - czy zostałem oszukany?

Pomyśl logicznie. Aktualna prędkość 2x, teoretycznie :)
Tutaj miała być jakaś mądra sentencja, ale Tom'owi się nie chciało...
<<

DG1966

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 249

Rejestracja: 10 gru 2011, 15:37

Lokalizacja: Polska

Post autor: DG1966 » 12 gru 2011, 00:17

Odp: Internet - czy zostałem oszukany?

Reduks pisze:Witam .Miesiąc temu kupiłem neta Tp 1MB/s telefoniczny ,i tu problem czy zostałem oszukany? Z tego całego 1MB/s mam tylko maksymalnie 100 KB/s ,po wyłączeniu przepustowności łącza przez polecenie "gpedit" i użycie WebAcceleratora mam maksymalnie 140 KB/s. da się coś zrobić żeby internet wyciągał wymienione w umowie 1MB/s?
Po pierwsze - to kwestia umowy z TP ... umowy są tak skonstruowane że podają maksymalne parametry Twojego łącza a nie gwarantowane prędkości .
Po drugie - to prędkość łącza internetowego to suma sporej ilości parametrów - obciążenie witryn pośredniczących , obciążenie serwera docelowego , sprawność i prędkość serwerów ... itd itd ... szarpanie się z TP jest bez sensu gdyż nigdy im nie udowodnisz iż to oni byli winni słabych wartości Twojego łącza , innymi słowy to kopanie się z koniem .