Problem z uzyskaniem internetu poprzez wi-fi

Wszystko co związane z Internetem.

<<

welll1

Awatar użytkownika

Topic author

Ekspert

Posty: 519

Rejestracja: 22 kwie 2006, 14:44

Post autor: welll1 » 4 paź 2011, 03:04

Problem z uzyskaniem internetu poprzez wi-fi

Witam.
Mam dziwny problem.
Otóż zakupiłem router

Kod: Zaznacz cały

http://www.komputronik.pl/search/pl/run/showProducts/1/hide_boxes/1//searchString/ODk2MQ==/category/1/
oraz dwie karty wi-fi:

Kod: Zaznacz cały

http://www.komputronik.pl/product/74747/Sprzet_komputerowy/Sieci_i_komunikacja/TP_Link_karta_Wi_Fi_PCI_54Mb-s_TL_WN350GD.html
Systemy operacyjne na jakich działają karty to XP jeden z SP2 drugi z SP3.
Łącze z TPSA.

Otóż skonfigurowałem router wraz z kartami. Sieć jest otwarta bo na zabezpieczonej były problemy z powodu różnych SP.
Wszystko działało bardzo dobrze. W całym domu była sieć Wi-fi oraz internet. Komputery łączyły się bez problemu, z internetu korzystały również telefony komórkowe.
Pochodziło to jednak tydzień i z niewiadomych przyczyn router zresetował się. Więc ja go ręcznie dla pewności też zresetowałem.
Ustawiłem wszystko na nowo i dezaktywowałem wszystkie PVC poza zerowym, a te ustawiłem tak jak dla TPSA przystało od 0 do 35 itd.
No i pojawia się pierwszy problem.
Komputery łączą się ale nie posiadają internetu. W połączeniach sieciowych nie powstaje brama internetowa która tworzyła się wcześniej. Dodatkowo, internet na telefonach z wifi działa bez najmniejszego problemu w całym domu. Gdy rozłączę się i połączę ponownie DHCP nie załapuje, karta ustala sobie adres z kosmosu (dotyczy to również komórek ale nie zawsze). Ręczne przypisanie adresów IP pomaga tylko na problem z przypisaniem adresu, bo internet jak nie działał tak nie działa.
Ręczne wpisanie adresów DNS też nic nie daje.
Pingowanie routera kończy się upłynięciem czasu i strata na poziomie 100 % ale tak chyba również było na samym początku gdy wszystko działało.
Opcja NAT w routerze jest włączona, zmiana nic nie daje.
Dodałem już do rejestru wpisy dhcpconn .... oraz na jednym z komputerów odpaliłem winsockfix ale bez skutków.
Po kablu internet działa na jednym i drugim komputerze bez najmniejszego problemu.
Zmiana kanałów wi-fi nic nie daje.
W konfiguracji wi-fi są opcje których wartości podaje się w [ms] tytuły ich mówią coś o zasięgu, ale nie wiem co tu wpisać poza standardowymi wartościami.
Zaznaczę, że budynek ma trzy kondygnacje router jest w środkowej. Zasięg na dół wskazuje na niski, w górnym komputerze na dobry bądź bardzo dobry (czasem się waha). Telefony komórkowe łapią zasięg wszędzie i nawet na bardzo niskim w piwnicy są w stanie uzyskać adres IP i odświeżać strony.
Możliwe jest, że komórki mają lepsze anteny wi-fi niż zakupione przeze mnie karty?
Czy możliwe jest, że zasięg jest problemem i należy dokupić repeater tak aby wszędzie zasięg był mocny i stabilny.
Wspomnę również o czymś dziwnym, mianowicie gdy odłączę kabel, włączę kartę wi-fi to internet jest do póki nie zresetuję komputera bądź nie wyłączę routera.
Przeszukałem już masę forów i stawiam na błąd w konfiguracji XP-ka lub słaby zasięg, bądź jedno i drugie.
Proszę o jakiekolwiek porady próbować chyba będę wszystkiego zanim uda mi się pożyczyć repeater, ale i tu nie mam pewności.
Ostatnio zmieniony 4 paź 2011, 10:52 przez Maciek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: linki sie koduje


<<

DG1966

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 249

Rejestracja: 10 gru 2011, 15:37

Lokalizacja: Polska

Post autor: DG1966 » 12 gru 2011, 00:36

Odp: Problem z uzyskaniem internetu poprzez wi-fi

...z niewiadomych przyczyn router zresetował się. Więc ja go ręcznie dla pewności też zresetowałem...
Mogłeś mieć "gościa" ! - Przeinstaluj w routerze firmware , potem uruchom sieć jak to zrobiłeś za pierwszym razem , zabezpiecz WI - FI protokołem WPA2 a w XP ustaw Automatyczne przypisywanie adresu IP

Obrazek
Po pojawieniu się sieci w oknie dialogowym klikasz właściwości i tam ustawisz parametry połączenia .
Sieć jest otwarta
Jeśli mieszkasz w bloku to ... sam rozumiesz .

Pamiętaj też o tym że jeśli przypisujesz ręcznie adresy IP to muszą się one różnić gdyż w innym wypadku wystąpi tkzw - Konflikt adresów IP.