Sieć domowa - Windows 7 (WiFi) i Windows XP (również WiFi)

Wszystko co związane z Internetem.

<<

Budzyk

Nowy

Posty: 2

Rejestracja: 1 sie 2011, 00:40

Post autor: Budzyk » 1 sie 2011, 00:54

Sieć domowa - Windows 7 (WiFi) i Windows XP (również WiFi)

Witam, przeszukuje już różne fora o tematyce tworzenia sieci domowej i osobiście nie mogę sobie z tym poradzić...

A mianowicie: Chciałbym stworzyć małą sieć domową dla dwóch komputerów, aby móc dokonywać wzajemnej wymiany plików między nimi. Posiadam neostradę z modemem LIVEBOX. Obydwa komputery sa podłączone do LIVEBOXA bezprzewodowo: stacjonarny z Win XPpro ( jest połączony poprzez adapter WiFi dołączony do zestawu z liveboxem), oraz laptop z systemem Win7 HomePremium ( połączony bezprzewodowo do livebox za pomoca wbudowanej bezprzewod. karty sieciowej - wiadomo :).

Szczerze mówiąc to jestem laikiem w tej dziedzinie i proszę Was o pomoc, a dokładniej o instrukcję, jak krok po kroku stworzyć siec domową i połączyć dzięki niej te dwa komputery. Będę bardzo wdzięczny, jeżeli pomożecie mi w tym.

Pozdrawiam, Budzyk.


<<

Tom

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 820

Rejestracja: 19 gru 2005, 16:36

Post autor: Tom » 1 sie 2011, 08:56

Odp: Sieć domowa - Windows 7 (WiFi) i Windows XP (również Wi

Komputery muszą być w tej samej grupie roboczej, więc:
Windows 7:
PPM* na Komputer>Właściwości>Zaawansowane ustawienia systemu>Nazwa komputera>Zmień. W 'Grupa Robocza' wpisz w zasadzie co chcesz, zapamiętaj to.

Windows XP (piszę z pamięci, więc może być trochę inaczej):
PPM na Mój Komputer>Właściwości>Nazwa komputera>Zmień. W 'Grupa Robocza' wpisz to co w drugim komputerze.

Po wprowadzonych zmianach konieczne jest uruchomienie ponowne komputerów.
*PPM - Prawy przycisk Myszy

I od teraz po udostępnieniu folderu komputery powinny widzieć je w 'Moje miejsca sieciowe' (XP) i 'Sieć' (7). Jeżeli nie, wypierz w przypadku XP 'Wyświetl komputery grupy roboczej' i wybierz komputer, z którego chcesz coś skopiować/zapisać. W przypadku 7 'Grupa Robocza' i dalej analogicznie. Jeżeli nadal nie będzie działać prawdopodobnie Twój firewall blokuje sieć domową.
Tutaj miała być jakaś mądra sentencja, ale Tom'owi się nie chciało...
<<

Budzyk

Nowy

Posty: 2

Rejestracja: 1 sie 2011, 00:40

Post autor: Budzyk » 1 sie 2011, 22:17

Odp: Sieć domowa - Windows 7 (WiFi) i Windows XP (również Wi

Postąpiłem wg Twoich wskazówek. I stanałem na tym, że: XP widzi Win 7 ( ,, wyświetl komputery grupy roboczej,, ) i moge się z nim połączyc podając konto użytkownika i hasło. Natomiast na kompie z ,,Siódemką,, w oknie "Sieć" nie widze kopmutera z XP. Dodam, że zapory systemu Win wyłączyłem, uaktywniłem profile Gośc na obydwu komputerach... Aha i nie wiem dlaczego, ale w ustawieniach specjalnych systemu w zakladce "Nazwa Komputera" mam nieaktywną "Identyfikator sieciowy" ( jest szara i nie można w tę opcję wejść) Co może być tego powodem?
<<

Tom

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 820

Rejestracja: 19 gru 2005, 16:36

Post autor: Tom » 1 sie 2011, 23:29

Odp: Sieć domowa - Windows 7 (WiFi) i Windows XP (również Wi

Ogólnie to nie mam dużego doświadczenia z 7. http://www.howtogeek.com/howto/windows- ... -7-and-xp/ - tutaj masz opisane krok po kroku co i jak. Niestety po angielsku.
Tutaj miała być jakaś mądra sentencja, ale Tom'owi się nie chciało...
<<

Iwan

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2561

Rejestracja: 5 paź 2006, 19:22

Post autor: Iwan » 2 sie 2011, 09:04

Odp: Sieć domowa - Windows 7 (WiFi) i Windows XP (również Wi

Jako profil sieci wybierz SIEĆ FIRMOWA, a nie SIEĆ DOMOWA. Wtedy są mniejsze problemy z udostępnianiem plików. Ponadto oczywiście ta sama grupa domowa, włączone odnajdywanie sieci i udostępnianie bez hasła oraz w Windows 7 przyznane prawa odczytu/zapisu/modyfickacji dla danego folderu i użytkownika.
<<

DG1966

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 249

Rejestracja: 10 gru 2011, 15:37

Lokalizacja: Polska

Post autor: DG1966 » 12 gru 2011, 01:35

Odp: Sieć domowa - Windows 7 (WiFi) i Windows XP (również Wi

Chciałbym stworzyć małą sieć domową dla dwóch komputerów, aby móc dokonywać wzajemnej wymiany plików między nimi
A ja Ci polecę coś co umożliwi Ci wymianę plików , komunikację ... oraz sterowanie i pełną kontrolę na odległość Twoich maszyn .
Program jest dosyć prosty w obsłudze więc nie ma się co rozpisywać tym bardziej że podaję link do instrukcji
Ważne !!! - ustal sobie tylko hasła mocne i poznaj ten program a zobaczysz jakie cuda potrafi ... ja go używam od lat dlatego NEO nie wie czy to moje IP czy maszyny sterowanej ... jest niezastąpiony przy pomocy znajomym online !!!

Strona domowa , instalka :

Kod: Zaznacz cały

http://www.teamviewer.com/pl/index.aspx
Instrukcje

Kod: Zaznacz cały

 http://www.teamviewer.com/pl/help/firststeps.aspx
Obrazek