Bezprzewodowy internet - zakup i konfiguracja routera

Wybór nowego sprzętu, problemy sprzętowe.

<<

cliffofstockyards

Awatar użytkownika

Topic author

Wysoko zaawansowany

Posty: 202

Rejestracja: 20 mar 2011, 01:08

Lokalizacja: Kielce

Post autor: cliffofstockyards » 25 gru 2011, 16:30

Bezprzewodowy internet - zakup i konfiguracja routera

Mam problem z zapewnieniem dostępu do internetu 2 urządzeniom (desktop i notebook). Karta sieciowa mojego desktopa ma tylko jeden port ethernet. Z czego się orientuję router podłącza się pod komputer z kartą sieciową. Ale jak mam podłączyć router skoro jedyny port karty sieciowej został już wykorzystany do podłączenia modemu. Zastanawiałem się czy zamiast modemu dostarczonego przez UPC, można użyć własnego routera z wbudowanym modemem. Korzystając z usług UPC musiałbym dodatkowo płacić im 16zł miesięcznie + 100zł na aktywacje:

Kod: Zaznacz cały

http://www.upc.pl/shop/products/internet/bezprzewodowy-internet-upc/1151
Za podobny router tyle że z wbudowanym modemem musiałbym zapłacić 50 zł więcej niż bez modemu. Poza sporą sumką zaoszczędzonych pieniędzy mógłbym także wybrać sobie dowolny router. Myślicie że to dobry pomysł?


Wiceprezes PZPN o trenerze Majewskim: Youtube
<<

DDragon

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 692

Rejestracja: 6 sie 2007, 13:05

Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DDragon » 25 gru 2011, 17:55

Odp: Bezprzewodowy internet - zakup i konfiguracja routera

trochę dziwnie to napisałeś więc napiszę tak:
- jeżeli masz taki router z modemem dostarczany przez UPC to komputer stacjonarny możesz połączyć z nim przez kabel a laptopa przez WIFI i po problemie
- jeżeli masz jakiś osobny router i osobny modem z UPC to modem podłączasz pod router a z routera normalnego są już wyjścia zazwyczaj minimum 4 na rozdzielenie neta (nie licząc oczywiście możliwości WiFi :) )

nir zrozumiałem o co chodzi z tym dodatkowym płaceniem?
Czasem słońce, czasem deszcz... niestety zawsze piach prosto w oczy...
<<

cliffofstockyards

Awatar użytkownika

Topic author

Wysoko zaawansowany

Posty: 202

Rejestracja: 20 mar 2011, 01:08

Lokalizacja: Kielce

Post autor: cliffofstockyards » 25 gru 2011, 18:55

Odp: Bezprzewodowy internet - zakup i konfiguracja routera

Od UPC mam modem bez Wi-Fi. Chodzi mi o to że korzystając z usług UPC musiałbym im płacić 16zł miesięcznie nie wiem czemu, zobacz linka.
Pierwsza opcja: Kupuje zwykły router do którego podłączam modem.
Druga opcja: Odłączam modem dostarczony przez UPC, kupuję router z wbudowanym modemem.
Wybierając drugą opcje oszczędzam na miejscu (a mam mało miejsca pod biurkiem), ale też nie wiem czy nowy modem spełni oczekiwania. Do modemu mam podłączone kabel ethernet, kabel zasilający, ten gruby, sztywny kabel idący od ściany (nie wiem jak się nazywa) i kabel telefoniczny. Nie widziałem żeby routery z wbudowanym modemem miały porty do kabli telefonicznych. Zastanawiam się też czy UPC nie zabezpiecza się przed tym by użytkownicy używali swoich modemów (wkońcu za to mają kasę). Routery bez modemów wybierałem z artykułu:

Kod: Zaznacz cały

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Test_13_routerow_i_konfiguracja_sieci_Wi-Fi-3311.html
Wiceprezes PZPN o trenerze Majewskim: Youtube
<<

DG1966

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 249

Rejestracja: 10 gru 2011, 15:37

Lokalizacja: Polska

Post autor: DG1966 » 28 gru 2011, 16:11

Odp: Bezprzewodowy internet - zakup i konfiguracja routera

Gdy korzystałem kiedyś z UPC - zrobiłem tak.
MODEM upc > SKRĘTKA > ROUTER Wi - Fi
W Routerze Wi-Fi miałem dodatkowe porty do skrętki , czyli "sieć po kablu" .
Śmigało CACY !!!
Polecam Ci ten model działał przez lata i do teraz działa bez problemu !!!