Mój sprzęt a gra Wiedźmin 2

Wszystko co związane z systemami operacyjnymi - problemy, uwagi, opinie.

<<

anonimous

Nowy

Posty: 5

Rejestracja: 23 lut 2012, 16:20

Post autor: anonimous » 23 lut 2012, 16:51

Mój sprzęt a gra Wiedźmin 2


procesor: Intel(R) Pentium(R) DUAL CPU T3200 (małpa) 2.GHz 2.00GHz
RAM: 2,00 GB
karta: NVIDIA GeForce 9200M GS

Minimalne wymagania sprzętowe Wiedźmina 2:
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.2 GHz lub podobny AMD
Karta graficzna: GeForce 8800 512 VR lub podobna karta ATI
Pamięć RAM: 1 GB dla Win XP (2 GB dla Win Vista)


kupiłam wiedźmina 2, jak włączam grę to ładnie słuchać wszystko, napisy i jakieś ikonki (np. żywotność Geralta) a reszta czarna ;/ mimo najniższych ustawień. co mogę zrobić by była widoczna reszta? :help:
ps. a jak włączyłam 'arene' żeby zobaczyć czy chociaż walki będą mi działały to -.- widać wszystko.


<<

MrGramy4Fun

Średnio zaawansowany

Posty: 85

Rejestracja: 25 lut 2012, 14:22

Post autor: MrGramy4Fun » 7 kwie 2012, 11:23

Odp: sprzęt a gra

Nie będzie ci działać.

Te minimalne wymagania to jakaś ściema.

Ja mam 4GB, GTS 450 1GB, procek 4x 2,4 i też ciężko chodzi.
<<

seq23

Średnio zaawansowany

Posty: 55

Rejestracja: 26 lip 2006, 18:21

Post autor: seq23 » 7 kwie 2012, 12:48

Odp: sprzęt a gra

Czyżbyś myślała, że 9200 jest lepsze od 8800... tylko matematycznie bo 400 więcej
ta karta graficzna jest tylko ciutkę nowsza.. lecz zdecydowanie gorsza wydajnościowo od GF8800
w 3DMark 2006 twoja karta osiągnie około 2000 pkt. natomiast GF 8800 już od 8000 pkt... więc w teście jest 4 razy słabsza.. więc nigdy w Wiedźmina na takim sprzęcie nie pograsz
<<

bartek2903

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 651

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:25

Post autor: bartek2903 » 7 kwie 2012, 15:05

Odp: Mój sprzęt a gra Wiedźmin 2

tak wogole to seria M to mobilne karty do laptopow (wiec nie ma co ich porownywac do pc'towych), jezeli nie jest to karta z najwyzszej polki to o graniu w nowe gry mozesz sobie pomarzyc. Wystarczy poogladac testy takich kart( spedzilem nad tym wiele godzin) i wszystkiego sie dowiesz.
<<

seq23

Średnio zaawansowany

Posty: 55

Rejestracja: 26 lip 2006, 18:21

Post autor: seq23 » 7 kwie 2012, 16:40

Odp: Mój sprzęt a gra Wiedźmin 2

bartek2903 pisze:tak wogole to seria M to mobilne karty do laptopow (wiec nie ma co ich porownywac do pc'towych), jezeli nie jest to karta z najwyzszej polki to o graniu w nowe gry mozesz sobie pomarzyc. Wystarczy poogladac testy takich kart( spedzilem nad tym wiele godzin) i wszystkiego sie dowiesz.
Tu kolega się myli... tak jak większość ludzi...
Jeżeli myślisz że porównuję mobilną kartę graficzną do PC-towej czyli mobilną GF9200M do PC-towej GF 8800
Nie wiem czy wiesz, ale do laptopów została wydana także wersja GF 8800..
Sam jestem w posiadaniu laptopa z kartą GF 8800 GTX jakby było mało...
poszukaj sobie w necie Clevo M57RU
A wyniki testu 3DMark 2006 zawsze porównuję do wydań kart mobilnych
z tejże strony http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-kar ... 174.0.html
<<

bartek2903

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 651

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:25

Post autor: bartek2903 » 7 kwie 2012, 17:04

Odp: Mój sprzęt a gra Wiedźmin 2

Pokaz mi prosze laptopa z karta geforce 8800gt albo gtx. zastanow sie jeszcze raz nad tym co napisales i to co ja napisalem, porownaj oba teksty i wyciagnij wnioski, jezeli nie wiesz gdzie w wypowiedzi popelniasz blad to z przyjemnoscia ci pokaze, bo chyba nie wiesz co piszesz.
<<

seq23

Średnio zaawansowany

Posty: 55

Rejestracja: 26 lip 2006, 18:21

Post autor: seq23 » 7 kwie 2012, 17:10

Odp: Mój sprzęt a gra Wiedźmin 2

Co TY piszesz???
Przecież napisałem, że posiadam laptopa z kartą GF 8800 GTX.. mam go przed oczami jest to Clevo M57RU
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Cl ... 504.0.html

kupiłem go sobie 4 lata temu... z parametrów tylko procesor mam słabszy i mniejszą rozdzielczość monitora

Czyżbyś tylko się czepiał braku literki M w opisie.. przecież cały czas piszę o kartach mobilnych dla laptopów.. gdybym wnikał aż tak w szczegóły pisałbym nVidia GeForce 8800m GTX... tylko po jaką (cenzura)
<<

bartek2903

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 651

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:25

Post autor: bartek2903 » 7 kwie 2012, 17:26

Odp: Mój sprzęt a gra Wiedźmin 2

Kur** czlowieku karta 8800gtx to karta do pc'tu a 8800M gtx to mobilna karta do laptopow, roznice miedzy nimi sa i to znaczne, w taktowaniu a zarazem w osiagach. To sa dwie rozne karty graficzne a ty piszesz o nich jakby byly to te same. Prosze cie skoncz i nie denerwuj mnie a siebie nie upokazaj.

PS. Dalsza czesc twojej ostatniej wypowiedzi przeczytalem po napisaniu tego postu. Jezeli od poczatku pisales o wersji M to nastepnym razem prosze cie badz dokladny i nie denerwuj ludzi, dla ciebie to nic nieznaczacy szczegol a dla mnie dwie rozne sprawy, zreszta informatyka opiera sie na matematyce a ona jest przedniotem SCISLYM i to sa zwykle bledy i zarazem wprowadzanie ludzi w blad, to nie jest forum podworkowe. Pozdro ( pisze do ciebie ostro zebys to zrozumial i nie popelniach takich bledow wiecej)
<<

seq23

Średnio zaawansowany

Posty: 55

Rejestracja: 26 lip 2006, 18:21

Post autor: seq23 » 7 kwie 2012, 18:25

Odp: Mój sprzęt a gra Wiedźmin 2

A czy to się od początku nie sprowadzało do tego, iż GF 9200 obojętnie czy M czy nie, nie pociągnie gry takiej jak Wiedźmin 2 (tutaj dodam cyferkę 2, wszak o tą konkretnie grę chodzi Panie Bartoszu2903... sorry... bartku2903) gdzie minimum to GeForce 8800 512 VR obojętnie czy M, czy GT, czy GTS, czy GTX, czy co tam jeszcze wymyślono...
Ja wyjaśniłem Pani anonimous podając odpowiednią stronę (dla słabszych mobilnych kart) iż stosując czystą matematykę...znaczy się cyferki, jej karta jest zdecydowanie słabsza od wymaganego minimum... i tyle...
I do tego "wykwalifikowanych" informatyków nie trzeba.. liczby mówią same za siebie...

nieinformatyk seq23
<<

bartek2903

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 651

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:25

Post autor: bartek2903 » 7 kwie 2012, 18:37

Odp: Mój sprzęt a gra Wiedźmin 2

Zacznijmy od tego ze porownales jego karte do twojej czyli 8800gtx (nie podajac tu ze chodzi ci o model M co juz wprowadza w blad gdyz nikt nie wie z kim ma doczynienia po drugiej stronie i nie wie czy wiesz jaka jest roznica czy nie) Moja pierwsza wypowiedz dot tematu i tylko wspomnialem o twoim porownaniu co wyniknelo wlasnie z niepodania przez ciebie tego oznaczenia. To wszystko.

PS.

Kod: Zaznacz cały

gdzie minimum to GeForce 8800 512 VR obojętnie czy M, czy GT, czy GTS, czy GTX
No i tu kontynuujesz to o co sprzeczka sie toczy, bo to nie jest wcale obojetne. Jak pisalem wczesniej M mam wiele gorsze osiagi od wersji pecetowych. Nie wprowadzaj ludzi w blad(powtarzam sie)

Kod: Zaznacz cały

I do tego "wykwalifikowanych" informatyków nie trzeba
Pierwszy raz sie z toba zgodze, nie jestem informatykiem, a tylko lubie przegladac rozne strony komputerowe( tzn kiedys, teraz mniej)
<<

seq23

Średnio zaawansowany

Posty: 55

Rejestracja: 26 lip 2006, 18:21

Post autor: seq23 » 7 kwie 2012, 20:48

Odp: Mój sprzęt a gra Wiedźmin 2

Myślę, że producent gry nie rozmienia się na drobne i nie precyzuje konkretnego typu karty graficznej GF 8800... M,GT,GTS,GTX, (jedynie ilość pamięci która posiada...) więc z założenia karta GF 8800 jaka by nie była, powinna spełniać minimum jakie gra potrzebuje, by przy minimalnych ustawieniach i rozsądnej rozdzielczości można byłoby w nią zagrać o co właśnie chodzi w tym poście...
Jak to wyjaśniłem na początku karta GF9200 mimo wyższego oznaczenia o całe 400, według testu 3DMark2006 jest 4 razy słabsza od GF8800... wartości tego testu są bardzo, ale to bardzo przybliżone jednak odzwierciedlają bezsprzecznie słabość nowszej karty GF 9200... Jest to zbyt ogromna różnica by nawet rodzaj karty graficznej mobilnej czy pecetowej miał aż takie znaczenie, że nawet przy najmocniejszej wersji (włączając nawet wersje PC) GF 9200 nie pozwoli uruchomić Wiedźmina 2, gdzie minimum by grę uruchomić to GF8800 nawet w najsłabszej wersji mobilnej.
Podsumowując panu bartkowi2903 przeszkadza iż nie dopisałem w którejś części poprzedniego postu literki M do oznaczenia karty graficznej myląc całe społeczeństwo. Nie zmienia to faktu iż 9200 jest gorsze od 8800 .. i w wiedźmina sobie nie pogra pani anonimous... i tylko o to mi chodziło. Prawda?
Niech Pani anonimous stwierdzi czy taka odpowiedź jej wystarczy... reszta świata mnie nie interesuje w tej kwestii.

ps. ja się literek nie czepiam... ę
<<

bartek2903

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 651

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:25

Post autor: bartek2903 » 7 kwie 2012, 21:17

Odp: Mój sprzęt a gra Wiedźmin 2

Chyba dalej czegos nie rozumiesz. Po pierwsze: obaj macie laptopy. Po drugie seria mobilnych kart to, ze tak to nazwe inna sciezka, tzn. jezeli w wymaganiach minimalnych podana jest karta przykladowo geforce 8800gt to w przypadku modelu o tym samym numerze ale innej wersji (np slabszej) ta gra juz nie pojdzie mimo ze obie to 8800. Nie brana jest pod uwage wersja mobilna oznaczona symbolem M, to jest juz inna bajka. Co do numeracji to producenci wypuszczaja czesto karty o mniejszym numerze mocniejsze albo odwrotnie, tu nie ma reguly i na tym nie mozna sie absolutnie opierac. Czy probowales odpalis wiedzmina na karcie gf 8800 na PC, ze mowisz ze i tak i tak nie pojdzie a wymagania minimalne sa wziete z du**? Z doswiadczenia wiem ze wymagania minimalne sa czesto zawyzane, tak, zawyzane, nie zanizane. A co do tego czepiania sie to powtorze jeszcze raz ze w tym wypadku glupia literka M ma ogromne znaczenie!


Ps.
Tak sprawa temtu zostala niewatpliwie rozwiazana lecz nie obraz sie, kontunuuje to bo chce albys wyszedl z tego blednego przekonania i zrozumial pare rzecze, jezeli nie chcesz ok zakonczymy to w tym momecie. Pozdro