Jazz JackRabbit 3D: anulowana gra i jej demo

Rozmowy o legalnych grach komputerowych.

<<

Delacroix

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor Świata

Posty: 903

Rejestracja: 25 wrz 2005, 21:39

Skype: bruno.glening

Lokalizacja: Tu i tam...

Post autor: Delacroix » 10 cze 2007, 01:19

Jazz JackRabbit 3D: anulowana gra i jej demo

tezbest pisze:Seria Jazz Jackrabbit z zielonym królikiem na czele jest znana już od 1994 roku. na pewno większość z Was słyszała plotki czy też legendy krążące wokół mającej powstać jakiś czas temu trzeciej części. Gra wykonana miała być w 3D i oferowac graczowi zupełnie nowe możliwości. Niestety mimo starań wielu ludzi odpowiedzialnych za ten projekt prace zostały przerwane. Dotarłem jednak do materiałów dotyczących tego co twórcy ci zrobili... Wszystkich zainteresowanych tą tematyką zachęcam do wypowiadania się. Polecam równiez przeczytanie artykułu na http://www.gry.ija.pl/jazz3/ <<
To, co napisał tezbest (forum.gery.pl) jest niestety prawdą. Nie ujrzymy nigdy Jazz Jackrabbit 3, czy też Jazz3D. Rozdźwięki w Epic Games musiały się kiedyś tak skończyć. Całe szczęście jednak, pojawiło się publiczne demo testowe tej produkcji. Jest to wersja alpha, czyli w żaden sposób nie można nazwać jej w pełni grywalną. Liczne niedopracowania i błędy w tej wersji boleśnie to potwierdzają. Jest to jednak jedyna pozostałość po zaginionym trójwymiarowym Jazzie.

Demo to zdążyło już poznikać z serwerów. Ktoś "mądry" puścił nawet plotkę, jakoby było to demo nielegalne, które wyciekło od firmy Epic. Plotka ta została podchwycona nawet przez większe serwisy internetowe. Paradoksalnie, prawdopodobnie dzięki temu kilku maniaków trzymało to demo u siebie (wiadomo, magia zakazanego owocu, jak nie pozwalają to będę trzymał tym bardziej) - i dzięki tymże ludziom demo to niedawno wypłynęło, nie tylko na serwisy abandonware, lecz także na normalne bezczelne portale pirackie. Cóż, grunt, że w ogóle się odnalazło.

Nie zmienia jednak to statusu samego dema. Jest to publiczne demo testowe, demo jednej z kilku gier tworzonych w roku 2000, lecz nigdy nie wydanych. Inne zaginione produkcje to m.in. Seed i Hired Guns.

Link do tego dema znajduje się poniżej. Muszę jednak zastrzec, że uległo kilku modyfikacjom, mianowicie dodałem kilka ulepszeń, dzięki którym demo to działa lepiej, niż plik, który dotychczas krążył po sieci. Oto lista zmian:

- dodane pliki UnrealShare.u i UnrealI.u - potrzebne do uruchomienia mapy JLow
- zaktualizowany plik Engine.u - umożliwiło to uruchomienie mapy Jazz3D
- zaktualizowany plik JazzMultiPlayer.u - umożliwiło to uruchomienie mapy JMPAmazing
- zaktualizowane pliki Manifest - dzięki temu naprawiłem oficjalny instalator.

W pierwotnej wersji dema wystarczyło rozpakować archiwum i grać. Jednakże trzy levele nie dawały się uruchomić, no i dla osób nieobeznanych z silnikiem Unreala, znalezienie pliku EXE gry mogło być lekkim kłopotem - w tamtym czasie rzadko się zdarzało, żeby plik EXE był gdzieś indziej, niż w katalogu głównym gry.

Ale dość już o samym demie, klikając w link poniżej, będziecie mogli przekonać się, co twórcy zrobili do momentu anulowania gry i jaki potencjał niosło to ze sobą.

Jazz JackRabbit 3D Demo - 78 MB - FileFront
Ostatnio zmieniony 22 gru 2007, 17:50 przez Delacroix, łącznie zmieniany 1 raz.


Moderatorzy są jak hemoroidy. Przez większość czasu siedzą w ukryciu, ale jak już wylezą, to jest tylko płacz i zgrzytanie zębów.
<<

Termez

Post autor: Termez » 10 cze 2007, 11:23

Re: Jazz JackRabbit 3D: anulowana gra i jej demo

Nie powiem nie jest złe. Ale bardziej Jazz3D podobał mi się w pierwszej części jako bonusowy level. :) Szkoda że nie wyjdzie bo to było nawet miodne.
<<

Delacroix

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor Świata

Posty: 903

Rejestracja: 25 wrz 2005, 21:39

Skype: bruno.glening

Lokalizacja: Tu i tam...

Post autor: Delacroix » 10 cze 2007, 12:35

Re: Jazz JackRabbit 3D: anulowana gra i jej demo

Jest demo, ma edytor. Można rozbudować grę samemu, przekształcić ją niejako w projekt od fanów dla fanów. Trzebaby na forach unrealowskich popytać o chętnych.
Moderatorzy są jak hemoroidy. Przez większość czasu siedzą w ukryciu, ale jak już wylezą, to jest tylko płacz i zgrzytanie zębów.
<<

Backlash

Post autor: Backlash » 4 lip 2007, 00:19

Re: Jazz JackRabbit 3D: anulowana gra i jej demo

Grałem... mogliby dokończyć i wydać... jak na mój wiek to dziwne ale uwielbiam tę serię

Trochę pokracznie to momentami wyglądało ale czego się spodziewać po wersji alpha, często wywalało solidne błędy... zwłaszcza graficzne... bylo trochę problemów z dźwiękiem

ale to tylko wersja alpha.... czemu nie dokończyli??? :(
<<

Delacroix

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor Świata

Posty: 903

Rejestracja: 25 wrz 2005, 21:39

Skype: bruno.glening

Lokalizacja: Tu i tam...

Post autor: Delacroix » 5 lip 2007, 09:04

Re: Jazz JackRabbit 3D: anulowana gra i jej demo

Względy marketingowe, zmiana wydawcy i inne, pomniejsze powody.
Moderatorzy są jak hemoroidy. Przez większość czasu siedzą w ukryciu, ale jak już wylezą, to jest tylko płacz i zgrzytanie zębów.
<<

hermiona

Post autor: hermiona » 27 lip 2007, 23:29

Re: Jazz JackRabbit 3D: anulowana gra i jej demo

Dajcie jeszcze raz gdzieś ten plik... prosieeeeeeeeeeeee.
<<

Iwan

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2561

Rejestracja: 5 paź 2006, 19:22

Post autor: Iwan » 28 lip 2007, 09:26

Re: Jazz JackRabbit 3D: anulowana gra i jej demo

hermiona, nie wiem czy to także wersja z usprawnieniami Delacroixa, ale pobrać można ;)
<<< CIACH >>>
Ostatnio zmieniony 22 gru 2007, 17:51 przez Iwan, łącznie zmieniany 1 raz.
<<

Delacroix

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor Świata

Posty: 903

Rejestracja: 25 wrz 2005, 21:39

Skype: bruno.glening

Lokalizacja: Tu i tam...

Post autor: Delacroix » 22 gru 2007, 17:52

Re: Jazz JackRabbit 3D: anulowana gra i jej demo

Plik odzyskany!
Moderatorzy są jak hemoroidy. Przez większość czasu siedzą w ukryciu, ale jak już wylezą, to jest tylko płacz i zgrzytanie zębów.
<<

Younggagsta486

Nowy

Posty: 3

Rejestracja: 23 maja 2010, 13:46

Post autor: Younggagsta486 » 23 maja 2010, 14:15

Re: Jazz JackRabbit 3D: anulowana gra i jej demo

Siema,
mam pewien problem z tą właśnie grą. Nie mam wersji ulepszonej przez Delacroixa, bo link już dawno wygasł. Gry nie da się wczytać, ale da się ją zapisać. Próbowałem coś z tym zrobić, ale nie bardzo mi wyszło. W pliku Jazz3D (on otwiera się notatnikiem) zmieniłem parametr SavePath= z "../Save" na "Save1.usa/Save" i wrzuciłem wcześniej zapisany plik Save1 do folderu gry "system". Gra się wczytała i wszystko było ok, ale nie dała się już zapisać. Wiem, to co zrobiłem to zwykła prowizorka, ale ja się za bardzo na tym nie znam i mam nadzieję, że ktoś z was będzie wiedział co to może być.

PS. Jeśli już byłem w wierzy zamku i uwolniłem królika który mi powiedział, że to jeszcze nie koniec tego miejsca, to gdzie w zamku są jakieś dodatkowe pomieszczenia? I czy rakietę z RacketPad da się odpalić? Bo pokonałem już ognistą jaszczurkę z górnej części rakiety i nie wiem co dalej
<<

Delacroix

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor Świata

Posty: 903

Rejestracja: 25 wrz 2005, 21:39

Skype: bruno.glening

Lokalizacja: Tu i tam...

Post autor: Delacroix » 24 maja 2010, 10:50

Re: Jazz JackRabbit 3D: anulowana gra i jej demo

Proponuję potestować. Wersja "ulepszona" pozwalała po prostu na odpalenie tam jakichś wczesnych mapek, ale generalnie to jest nieukończone.

Co do save'ów, gra jest na silniku UT, więc save'y są skrewione, gdyby ktoś zmajstrował jakiś oldskool dla tego, to by było lepiej.
Moderatorzy są jak hemoroidy. Przez większość czasu siedzą w ukryciu, ale jak już wylezą, to jest tylko płacz i zgrzytanie zębów.
<<

Younggagsta486

Nowy

Posty: 3

Rejestracja: 23 maja 2010, 13:46

Post autor: Younggagsta486 » 24 maja 2010, 20:29

Re: Jazz JackRabbit 3D: anulowana gra i jej demo

Spróbuję coś z tym zrobić, nawet już z kumplem się dogadałem więc sam nie będę nad tym pracował :) Szkoda tylko, że edytor nie działa, bo można by co nieco dorobić, a gra ma spore możliwości jak na 2000 rok.
<<

Delacroix

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor Świata

Posty: 903

Rejestracja: 25 wrz 2005, 21:39

Skype: bruno.glening

Lokalizacja: Tu i tam...

Post autor: Delacroix » 24 maja 2010, 20:40

Re: Jazz JackRabbit 3D: anulowana gra i jej demo

Hola hola, edytor działa, ma po prostu standardowe wymagania jak na UnrealEd 1.0, po prostu poszukaj UnrealEdFix4 i zobacz, czy to pomoże.
Moderatorzy są jak hemoroidy. Przez większość czasu siedzą w ukryciu, ale jak już wylezą, to jest tylko płacz i zgrzytanie zębów.
<<

Younggagsta486

Nowy

Posty: 3

Rejestracja: 23 maja 2010, 13:46

Post autor: Younggagsta486 » 29 maja 2010, 14:56

Re: Jazz JackRabbit 3D: anulowana gra i jej demo

Rzeczywiście sam edytor jest dobry, tylko nie miałem kilku plików ocx i dla tego nie chciał się uruchomić
<<

Notka

Nowy

Posty: 1

Rejestracja: 1 lip 2012, 19:44

Post autor: Notka » 1 lip 2012, 19:57

Odp: Jazz JackRabbit 3D: anulowana gra i jej demo

@Delacroix
Hmm... A jest opcja ponownego odzyskania tej twojej "poprawionej" wersji? ^^