(nie)działający gamepad SAITEK

Wybór nowego sprzętu, problemy sprzętowe.

<<

krystian125_chudy

Awatar użytkownika

Topic author

Średnio zaawansowany

Posty: 51

Rejestracja: 8 mar 2007, 19:54

Lokalizacja: n/d

Post autor: krystian125_chudy » 14 wrz 2012, 23:08

(nie)działający gamepad SAITEK

Mam następujący problem: kupiłem gamepada marki SAITEK model P580. W opakowaniu miałem załączoną płytę, dzięki której zainstalowałem sterowniki, wyświetlił sie komunikat, że sprzet został poprawnie zainstalowany i gotowy do użycia. Zatem odpaliłem FIFE 12 żeby troche "popykać". Jeśli chodzi o sterowanie zawodnikami poprzez gamepad niby zawodnicy biegają, ale nie działa prawy analog w gamepadzie. Próbowałem różnych konfiguracji w grze, lecz nic to nie dało. Pobrałem również sterowniki ze strony producenta, zainstalowalem i nadal nic nie pomaga. Czy pad posiada fabryczną usterkę, czy to może moje "gapiostwo"? Mam nadzieję, że ktoś pomoże rozwiązać mi ten problem i z niecierpliwością czekam na pomoc. Z góry wielkie dzięki.


<<

limak246

Awatar użytkownika

Średnio zaawansowany

Posty: 75

Rejestracja: 10 mar 2008, 19:19

Post autor: limak246 » 15 wrz 2012, 00:30

Odp: (nie)działający gamepad SAITEK

Mam to samo z modelem Saitek p2600 tylko że kierunki mam odwrotne od prawej gałki. Ściągnij z strony producenta http://www.saitek.com/uk/down/drivers.php sterownik coś takiego Saitek SST Software pod swój system.
<<

DDragon

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 692

Rejestracja: 6 sie 2007, 13:05

Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DDragon » 15 wrz 2012, 15:22

Odp: (nie)działający gamepad SAITEK

mi to wygląda na usterkę pada. w opcjach sterownika albo kontrolera sprawdzałeś czy wykrywa Ci ruchy analogu?
Czasem słońce, czasem deszcz... niestety zawsze piach prosto w oczy...
<<

krystian125_chudy

Awatar użytkownika

Topic author

Średnio zaawansowany

Posty: 51

Rejestracja: 8 mar 2007, 19:54

Lokalizacja: n/d

Post autor: krystian125_chudy » 16 wrz 2012, 20:57

Odp: (nie)działający gamepad SAITEK

Tak, sprawdzałem w ustawieniach no i prawy analog jest wykrywalny. Nie wiem czemu tylko w grze nic nie działa mimo ze w ustawieniach gry było wszystko sprawdzane i ustawiane.
<<

krystian125_chudy

Awatar użytkownika

Topic author

Średnio zaawansowany

Posty: 51

Rejestracja: 8 mar 2007, 19:54

Lokalizacja: n/d

Post autor: krystian125_chudy » 9 lis 2012, 02:34

Re: (nie)działający gamepad SAITEK

Witam, ponawiam ten problem. Otóż z padem wydaje się być ok, lecz napotkał mnie inny dziwny problem. Przez długi czas grałem w pro evolution soccer 2012 i 2013, działało wszystko bez problemu, lecz gdy odpaliłem fife 12 i 13, to już się zaczęły schody. W ustwieniach sterowania klawiaturą można ustawić sobie co odpowiada za prawy drążek, domyślnie jest to 8,6,4,2 zgodnie z kierunkami. Lecz gdy podłączam pada i chcę zmienić ustawienia sterowania padem, to tych ustawień nawet nie ma, nie mam możliwości ustawić sobie, co odpowiada za prawy drążek, przez co niemożliwe jest u mnie np. bronienie rzutów karnych. Jeśli zna ktoś przyczynę i jak to naprawić, będę bardzo wdzięczny.