[problem] z programem Płatnik baza SQL - MDF i LDF

Wszystko co związane z systemami operacyjnymi - problemy, uwagi, opinie.

<<

Dragon2006

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor

Posty: 726

Rejestracja: 14 lut 2006, 16:03

Lokalizacja: Grodków

Post autor: Dragon2006 » 4 lis 2010, 00:46

[problem] z programem Płatnik baza SQL - MDF i LDF

Witam wszystkich.
Znajomy ma laptopa z Vistą. Wszystko zaczęło mu zmulać, co oczywiście jest typowym zachowaniem dla Visty, więc zabrałem laptopa do siebie i zobowiązałem się wgrać Siódemkę lub chociaż zrobić nakładkę Visty, żeby usprawnić działanie sprzętu.
Problem polega na tym, że była tam tylko jedna partycja, chciałem ją zmniejszyć i wydzielić inną, na której zainstalowałbym 7, tak aby nie kasować Visty, ponieważ ma on zainstalowany na Viście program PŁATNIK. W tym momencie nie mam już dostępu do Visty, bo próbowałem zrobić przywracanie systemu - od tego momentu system się już nie uruchamia. Zdążyłem tylko skopiować cały folder PŁATNIKA z Program files, oraz cały folder Microsoft SQL Server, również z Program files. W tym ostatnim mam wszystkie bazy danych Płatnika (pliki MDF i LDF), tylko boję się robić formata na laptopie, bo nie wiem czy te bazy PŁATNIKA są dobrze skopiowane... Próbowałem na swoim kompie zainstalować Windows SQL Server i później podmienić foldery w Program files, ale serwer nie chciał się odpalić. Kompletnie nie znam się na MySQL, co na to poradzić? Czy da się z tych plików, które skopiowałem zrobić bazę, którą później połączę z Płatnikiem ?

Sprawa jest "życia i śmierci", na rano musi mieć kompa do roboty, a ja siedzę po nocach... I bezskutecznie szukam. W laptopie Vista była oczywiście wgrana, jak to w HP bez płyty, więc nie mogę nawet zrobić nakładki...


Jak zrobić cokolwiek mając te pliki? Muszę postawić serwer SQL, i do niego te pliki podpiąć? Jeśli tak, to jak to zrobić krok po kroku? Jakie programy? Z góry dzięki !


<<

johny3329

Nowy

Posty: 1

Rejestracja: 19 sty 2013, 07:24

Post autor: johny3329 » 19 sty 2013, 07:30

Re: [problem] z programem Płatnik baza SQL - MDF i LDF

Hey wszystkim!
Kupiłam nokię 3650 i mam problem.Otóż po pierwsze-bateria.Na wyświetlaczu są wszystkie kreski a wyskakuje-naładuj baterię;po drugie-głośnik-chyba,bo ja kogos słabo słyszę a ten ktos mnie dobrze,musze włączać głośnomówiący ale wtedy tel.piszczy.Mówiono mi ze z tel.jest wszystko ok.W takim razie co może być?Ktos mi cos poradzi?
jimmy