[szukam] dobrych anime podobnych do...

Wszystko odnośnie filmów: edycja, nowości, opinie, recenzje. Bez linków do pirackich filmów!

<<

DDragon

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor

Posty: 692

Rejestracja: 6 sie 2007, 13:05

Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DDragon » 30 sie 2008, 23:36

[szukam] dobrych anime podobnych do...

szukam dobrych anime podobnych do:
-zero no tsukaima
-tsubasa chronicle
-claymore
-fullmetal alchemist
-kenichi

tak nieco ściślej to takich z "w miarę" dobrym zakończeniem i ciekawą fabułą.

jak wyżej zaznaczyłem szukam dobrych anime więc prosiłbym o propozycje tych którzy się na tym znają gdyż Wujka Google sam mogę zapytać ale wyskoczy mi parę tysięcy stron a nie chcę marnować czasu na jakieś "badziewia"


Czasem słońce, czasem deszcz... niestety zawsze piach prosto w oczy...
<<

Capon

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 847

Rejestracja: 5 sie 2007, 01:16

Lokalizacja: Ługi

Post autor: Capon » 31 sie 2008, 00:56

Re: [szukam] dobrych anime podobnych do...

ja polecam:

-Hellsing
Wielka Brytania, czasy współczesne. Podlegająca Królowej organizacja Hellsing zajmuje się likwidacją wampirów, które żyją między ludźmi. Na czele jej stoi Integra Farburke Wingates Hellsing, dziedziczka arystokratycznego rodu. Doradcą i służącym Integry jest wampir Alucard, który zajmuje się najtrudniejszymi zadaniami. Oprócz wielokrotnie kopiowanego w innych produkcjach motywu walki ludzi z wampirami, Hellsing porusza również dużo głębsze zagadnienia, jak np. istota człowieczeństwa. Trzynastoodcinkowa seria anime, luźno powiązana z mangą, opowiada tylko jeden jej wątek (Alucard i Alexander Anderson). Manga rozwija ten wątek, oraz opowiada dużo szerszą historię, organizacji Millenium, która prowadzi do III Wojny światowej i ataku nazistów na Londyn.
-Aplleseed
Appleseed" opowiada o zniszczonym wojną nuklearną świecie. Zdziesiątkowana ludzkość skupia się w mieście Olympus, którego twórcy dążą do stworzenia utopijnego, idealnego społeczeństwa. Niestety, Olympus, jak każda utopia okazuje się po pewnym czasie nierealna...
-Final Fantasy: Wojna Dusz(The Spirit Within)
W nie tak odleglej przyszlosci na ziemie spada meteor zawierajacy obce formy zycia. Przez wiele lat trwala walka pomiedzy ludzmi a niechcianymi przybyszami. Mloda Aki Ross wraz z doktorem Sidem wynajduja sposob na pozbycie sie kosmitow. Jednak opiera sie on na greckiej mitologii, co nie przekonuje owczesnych wladz. Postanawiaja one sprobowac pozbyc sie najezdzcow za pomoca poteznego dziala, ktore może uszkodzic rowniez dusze Ziemi. Aki postanawia czym przedzej wdrozyc swoj plan w zycie zanim bedzie za pozno. Pomaga jej w tym jej stary przyjaciel i garstka zolnierzy, a musza sie spieszyc, bo pewnej osobie bardzo zalezy na uzyciu dziala Zeus...
-Final Fantasy VII
Cloud Strife porzucił życie bohatera i żyje teraz samotnie, pracując w firmie kurierskiej i opiekując się sierotami. Wciąż męczą go wspomnienia o Zacku, Aeris i Sephiroth'cie. Pewnego dnia dostaje propozycję pracy ochroniarza od tajemniczego mężczyzny na wózku inwalidzkim, któremu pomagają dwaj byli Turkowie, Reno i Rude. Cloud miałby go chronić przed gangiem młodego, brutalnego Kadaja. Cloud początkowo odmawia, ale porwanie przez gang dzieci oraz spotkanie ze starymi przyjaciółmi wzbudza w nim dawne wspomnienia i nowe siły. Jednak zmierzenie się z tajemniczymi, srebrnowłosymi braćmi – Kadaj'em, Yazoo i Lozem – to nie wszystko, czemu stawić czoła będzie musiał Cloud. Wszystko wskazuje na to, że ktoś może przyczynić się do powrotu Sephirotha do żywych...
Ostatnio zmieniony 31 sie 2008, 00:56 przez Capon, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
<<

Quort

Awatar użytkownika

Zaawansowany

Posty: 174

Rejestracja: 3 gru 2007, 13:00

Post autor: Quort » 31 sie 2008, 09:06

Re: [szukam] dobrych anime podobnych do...

Poleciłbym ci tą stronę:

Kod: Zaznacz cały

http://baje.pl/
Jest tam dużo anime. Możesz nawet poznać nowe tytuły.

Ja osobiście polecam:

Wszystkie serie Dragon Ball
89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika. Jeśli należysz do tych 11% - wklej to do opisu.
<<

drynda

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 724

Rejestracja: 16 kwie 2006, 18:41

Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Post autor: drynda » 31 sie 2008, 09:15

Re: [szukam] dobrych anime podobnych do...

Polecam ci serial Bleach
Obrazek
Bleach – manga stworzona przez Tite Kubo. Obecnie w Japonii wydano 31 tomów mangi BLEACH (dane z sierpnia 2007). Kolejne rozdziały ukazują się co tydzień w magazynie Weekly Shonen Jump. Na podstawie mangi tworzony jest również serial anime, którego odcinki także ukazują się co tydzień.

Akcja anime ma miejsce w fikcyjnym podtokijskim mieście, Karakura (空座). Opowiada o przygodach 15-letniego licealisty, który potrafi widzieć duchy, Ichigo Kurosakiego i jego towarzyszki, Rukii Kuchiki, która pewnego dnia pojawia się w jego domu. Zaskoczona, że Ichigo potrafi ją zobaczyć, tłumaczy, że jest shinigami (bogiem śmierci) i ściga złe dusze zwane hollowami (z ang. Pusty). Ichigo Kurosaki nie wierzy w jej opowieść, dopóki chwilę później jego dom nie zostaje zaatakowany przez przedstawiciela Pustych... więcej dowiesz się oglądając to anime.

Źródło: wikipedia.pl


Możesz jeszcze poczytać tu:
topics20/temat-ogolny-anime-vt14961.htm
Obrazek
<<

SWAT

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 685

Rejestracja: 1 cze 2006, 13:33

Skype: krystian_44

Lokalizacja: Pustkowia

Post autor: SWAT » 31 sie 2008, 10:04

Re: [szukam] dobrych anime podobnych do...

Kod: Zaznacz cały

http://naruto.wbijam.pl/
Ja polecam anime Naruto.
manga Masashiego Kishimoto oraz adaptacja telewizyjna na jej podstawie. Jej główny bohater, Naruto Uzumaki, to hałaśliwy, nadpobudliwy nastoletni ninja, który nieprzerwanie szuka uznania i szacunku oraz sposobu na zostanie hokage – przywódcą i najsilniejszym ninja w swojej wiosce.
Po prostu być, iść tam gdzie masz iść.
Po prostu być, urzeczywistniać sny.
Po prostu być, żyć tak jak chcesz żyć.
Po prostu być, po prostu być.
<<

daras77721

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 224

Rejestracja: 7 lip 2007, 11:19

Lokalizacja: Elbląg

Post autor: daras77721 » 31 sie 2008, 10:05

Re: [szukam] dobrych anime podobnych do...

Ja polecam ci serial Ergo Proxy.

Obrazek

Oto Romdo - kraina obiecana, gdzie ludzkość miała w końcu odnaleźć swój raj utracony. Gigantyczna, zamknięta szczelnie pod kopułą megametropolia, ostatnie miejsce na zniszczonej i umierającej planecie, gdzie nasza rasa może prowadzić normalne życie. Na pierwszy rzut oka, życie w Romdo wydaje się faktycznie spełniać wszystkie warunki doskonale zorganizowanego i szczęśliwego społeczeństwa - wszechobecna automatyzacja, połączone w globalną sieć komputerową androidy służące ludziom pomocą, ochroną i rozrywką, kontrola urodzin, porządek, pełna kontrola władz nad przestępczością. Jednak już jedne z pierwszych scen uzmysławiają nam również, że prawda wcale nie jest taka kryształowa, jak zdaje się to pojmować opinia publiczna, która - jak wszystko inne - znajduje się pod ścisłą kontrolą rządu.


Możesz poczytać o tym serialu więcej tutaj POLECAM!
Ostatnio zmieniony 31 sie 2008, 10:07 przez daras77721, łącznie zmieniany 2 razy.
Intel Celeron D 3,07 Ghz (podkręcony) , 768 RAM DDR 400 MHz, GeForce A6600TD 128MB, ASROCK P4i65G, Samsung 80 GB


''Ruszyła maszyna już nic nie zatrzyma''
<<

DDragon

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor

Posty: 692

Rejestracja: 6 sie 2007, 13:05

Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DDragon » 31 sie 2008, 17:19

Re: [szukam] dobrych anime podobnych do...

dzięki ;) zapowiada się na to iż mam trochę do oglądnięcia więc nudzić się nie będę ;) i z opisów niektóre zapowiadają się na prawdę ciekawie XD
Czasem słońce, czasem deszcz... niestety zawsze piach prosto w oczy...
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 31 sie 2008, 17:28

Re: [szukam] dobrych anime podobnych do...

dzisiaj zacząlem oglądać Death Note, czyli notes śmierci. W prawdzie jestem na 2. odcinku, ale juz mi się podoba :) koleś znalazł notes boga śmierci (który upuścił go specjalnie, bo mu się nudziło i chciał się zabawić obserwując ludzi), w którym wpisuje imiona ludzi. Giną oni po 40 sekundach na zawał serca (chyba że poda inaczej).

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

Ant

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1234

Rejestracja: 4 maja 2007, 15:19

Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: Ant » 1 wrz 2008, 21:03

Re: [szukam] dobrych anime podobnych do...

Yumeria
A ja ci napiszę że jeżeli lubisz dobrą fabułę i fajne zakończenie, to koniecznie musisz obejrzeć Yumerię, nie przejmuj się tym że ma mało ocen i małą popularność...
Yumeria to najlepsze 12 odcinkowe anime jakie w życiu widziałem!!!
Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem
A jeżeli chcesz sobie obejrzeć jakiś film anime, to polecam ci Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem, jest to w połowie francuska robota, ponieważ w filmie leci muzyka Daft Punk'a, oni tam nic nie mówią, nic nie trzeba czytać, mówią, ale nic nie słychać, jedyne dźwięki to otoczenie i muzyka lecąca w tle.
Gwarantuję ci że nie pożałujesz, muzyka jest super, idealnie pasuje do akcji w filmie, fabuła jest super, wszystko się rozumie oglądając film, i w pewnym momencie można nawet się wzruszyć. :D
<<

Gamala

Awatar użytkownika

Nowy

Posty: 6

Rejestracja: 7 lut 2013, 13:44

Post autor: Gamala » 12 lut 2013, 11:45

Re: [szukam] dobrych anime podobnych do...

A czy mógłby mi ktoś polecić anime w stylu Kino no tabi albo Haibane renmei. Uwielbiam te serie i trudno mi znaleźć coś takiego, co by mnie równie wciągnęło.
<<

scull

Nowy

Posty: 9

Rejestracja: 27 mar 2013, 11:35

Post autor: scull » 28 mar 2013, 12:58

Re: [szukam] dobrych anime podobnych do...

trochę krwawa, ciemna i przytłaczająca, ale podobała mi się:
http://www.filmweb.pl/serial/Kenp%C3%BB ... 1997-98661