Amnezja mroczny obłęd vs Lenovo g700

Kłopot z instalacją, działaniem lub przejściem gry? Pisz!

<<

LolVader

Nowy

Posty: 1

Rejestracja: 11 paź 2013, 18:16

Post autor: LolVader » 11 paź 2013, 18:18

Amnezja mroczny obłęd vs Lenovo g700

Witam mój problem wygląda następująco posiadam laptopa lenovo g700 :
Intel Core i3-3120 2 x 2,5GHz Turbo: 4 x 2,5GHz CACHE: 3 MB
8GB DDR3 1333MHz
nvidia GeForce GT720 2GB DDR3

od wczoraj jestem posiadaczem gry amnezja mroczny obłęd wymagania
Pentium 4 2 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 9600 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP/Vista/7

gra przy pierwszym uruchomieniu ustawiła się na niskie detale i niską rozdzielczość co już na starcie mnie zdziwiło co więcej po zwiększeniu grafiki nie na maksymalne ustawienia (średnio wysokie) gra się mocno przecina zastanawiam się czym to może być spowodowane dodam że przechodzę na lapku far cry 3 na ustawianiach ultra/wysokie gra bez większych problemów śmiga płynnie.
Moje pytanie do was czym to może być spowodowane ? dodam że miałem podobny problem z grą wrc 3 która tez nie ma dużych wymagań i na średnich cięła sie do tego stopnia że musiałem ja deinstalowac granie nie miało najmniejszego sensu. Sam zastanawiałem się czy możliwe jest że gra uruchamia sie na zintegrowanej karcie graficznej ? możliwe że nie widzi karty nVidia ? z góry dziękuje za pomoc


<<

DDragon

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 692

Rejestracja: 6 sie 2007, 13:05

Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DDragon » 12 paź 2013, 13:13

Re: Amnezja mroczny obłęd vs Lenovo g700

1 - czy masz najnowsze sterowniki do grafiki? - też jest tak że najnowsze nie zawsze znaczy najlepsze.
2 - czy masz odpowiednie biblioteki DirectX zainstalowane? (najczęściej są dołączone do instalki gry) lub inne potrzebne dodatki różnego rodzaju (Physx np)
3 - jeżeli masz zintegrowaną kartę graficzną to czy ona wspomaga grafikę GT720? czy jest widoczna/włączona w systemie? Jeżeli tak to spróbuj wyłączyć ją.
4 - jaki masz system operacyjny? Na Win7/8 spróbuj włączyć zgodność starszych gier z XPsp3 a i te czytałem parę tekstów że Win8.1 ma dość spore problemy z kompatybilnością różnych sterowników i programów
5 - spróbuj grę uruchomić na najwyższych możliwych ustawieniach (na max rozdzielczość - odpowiednia dla Twojego monitora, i ustawienia grafiki/efektów) kiedyś tak miałem z jakąś grą że całkowicie nie dało sie grać na niskich ale na maxa detala szło elegancko ;)
Czasem słońce, czasem deszcz... niestety zawsze piach prosto w oczy...