[Problem] Jeden rdzeń w programie CPU-Z

Wybór nowego sprzętu, problemy sprzętowe.

<<

Ant

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Prof. Świata

Posty: 1234

Rejestracja: 4 maja 2007, 15:19

Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: Ant » 30 lis 2011, 22:18

[Problem] Jeden rdzeń w programie CPU-Z

Dziś sprawdziłem sobie za pomocą programu CPU-Z moją pamięć RAM by dowiedzieć się czy mam Dual, nie stety Single pomimo że mam kości w tych samych kolorach na płycie, ale cóż...
W zakładce pierwszej "CPU" na dole jest tak: Selection Processor #1 Cores 1 Threads 1
I tu jest mój problem, mam procesor AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5200+, co jak nazwa wskazuje jest to dwurdzeniowy procesor, a program pokazuje mi że tylko jeden rdzeń.
Kiedy robię kombinację Ctrl+Alt+Del w zakładce "Wydajność" widzę w "Użycie procesora" że mam dwa słupki, czyli dwa rdzenie.
Więc moje pytanie: Jak się upewnić czy mam "włączone" dwa rdzenie? Drugi rdzeń na pewno przyspieszy mi działanie komputera.
Dodam że mam zainstalowane najnowsze sterowniki do procesora.


<<

Ant

Awatar użytkownika

Topic author

Mega Prof. Świata

Posty: 1234

Rejestracja: 4 maja 2007, 15:19

Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: Ant » 1 gru 2011, 14:56

Odp: [Problem] Jeden rdzeń w programie CPU-Z

Dobra, zacznę inaczej, napisałbym temat od nowa ale nie widzę nigdzie opcji "Usuń temat"
Sprawdziłem procesor w różnych programach:
Obrazek
Mam procesor dwurdzeniowy, a mimo to mój komputer widzi tylko jeden. Przed formatem jak jeszcze miałem starą płytę główną to widział 2 rdzenie. Po wymianie płyty i formacie, instalowaniu wszystkiego na nowo włącznie z sterownikami do procesora komputer widzi jedynie dwa rdzenie.
Jak "obudzić" drugi rdzeń?
<<

grey70

Awatar użytkownika

Średnio zaawansowany

Posty: 92

Rejestracja: 4 lip 2005, 21:18

Lokalizacja: Katowice

Post autor: grey70 » 28 lis 2013, 23:04

Re: [Problem] Jeden rdzeń w programie CPU-Z

jaki masz system ? W moim W7 wpisuję msconfig, w zakładce rozruch - opcje zaawansowane - liczba procesorów: tam się to ustawia... w xp : uruchom - msconfig ... dalej nie pamiętam, ale bardzo podobnie