Toshiba Satellite U845T-S4150 - Windows 8 - posypał się boot

Wszystko co związane z systemami operacyjnymi - problemy, uwagi, opinie.

<<

tomekleon

Awatar użytkownika

Topic author

Początkujący

Posty: 42

Rejestracja: 12 sie 2006, 07:16

Lokalizacja: Południowa Polska

Post autor: tomekleon » 28 lis 2013, 16:51

Toshiba Satellite U845T-S4150 - Windows 8 - posypał się boot

Witam serdecznie

Mam problem ze startem systemu w laptopie Toshiba Satellite Ultrabook U845T-S4150 z Windowsem 8.

Wyjaśnię, gdzie powstał problem. Chciałem sobie podzielić dysk na partycje za pomocą GParted w wersji Live (z płyty CD), ponieważ miałem już na dysku trochę plików, których nie chciałbym stracić. W BIOSie ustawiłem bootowanie z napędu DVD podpiętego pod USB, żeby sprawdzić, czy w ogóle ten GParted zastartuje. Zastartował, ale nic nie robiłem - po prostu zakończyłem działanie programu. Następnie wyłączyłem laptopa, odpiąłem DVD od USB i chciałem ponownie załączyć laptopa, aby zrobić defragmentację dysku przed przystąpieniem do dzielenia dysku na partycje. Niestety, Windows 8 już się nie odpalił, pojawił się screen z informacją, że "Your PC needs to be repaired", kod błędu: 0xc0000225. Nacisnąłem Enter (Press Enter to try again) i wtedy pojawiło się nowe okno o tej samej treści, tylko dodatkowo nad kodem błędu pojawiła się linijka "File: \windows\system32\winload.efi". Zaznaczam, że przywróciłem ustawienia BIOSa do domyślnych.
Postanowiłem jeszcze za pomocą Windows 7 Live oraz programu Acronis Disk Director wchodzących w skład płyty Hiren's Boot CD sprawdzić, jak wyglądają partycje dysków.

Zdjęcia ze zdjęciami i screenami:

Kod: Zaznacz cały

http://www.fotosik.pl/u/tomekleon/album/1538823

Czy da się to jakoś naprawić ? lub choćby przywrócić możliwość odzyskania systemu za pomocą partycji Recovery ? Już mi nie zależy na plikach, które są na dysku, lecz na uruchomieniu laptopa.
Albo: jak przywrócić laptopa do wersji "pudełkowej" (fabrycznej) ?

Dziękuję za pomoc.


<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 28 lis 2013, 18:40

Re: Toshiba Satellite U845T-S4150 - Windows 8 - posypał się

Jednak coś robiłeś z partycjami skoro masz problem :]
Wypróbuj porad::

Kod: Zaznacz cały

http://www.qliktips.com/2012/11/fix-windows-8-boot-issue.html
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

tomekleon

Awatar użytkownika

Topic author

Początkujący

Posty: 42

Rejestracja: 12 sie 2006, 07:16

Lokalizacja: Południowa Polska

Post autor: tomekleon » 28 lis 2013, 18:54

Re: Toshiba Satellite U845T-S4150 - Windows 8 - posypał się

Przy próbie naprawy systemu, a nawet przy próbie zainstalowania systemu z płyty z Windowsem 8 (obrazy 32-bit i 64-bit ściągnięte z Microsoftu), podczas wyboru partycji, gdzie miałby być zainstalowany od nowa system wyskakuje informacja, że nie można zainstalować na dysku, wybrany dysk ma styl partycji GPT (albo partycja jest partycją systemową EFI (ESP)).

Maciek, spróbuję podziałać coś wg instrukcji z Twojego linka. Póki co - dziękuję za podpowiedź.


EDIT:

Do momentu
Bootrec /fixboot
wszystko szło fajnie. Ale przy
Bootrec /rebuildbcd
wyskoczyło info: "Successfully scanned Windows Installations. Total identified Windows instalations: 1. [tutaj podana ścieżka]. Add installation to boot list ? Yes (Y)/No (N)/All(A). Wybieram Yes(Y), ale pojawia się wtedy komunikat: Nie można odnaleźć żadnego urządzenia systemowego.
<<

DDragon

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 692

Rejestracja: 6 sie 2007, 13:05

Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DDragon » 29 lis 2013, 07:14

Re: Toshiba Satellite U845T-S4150 - Windows 8 - posypał się

jeżeli chcesz zainstalować tylko W8 od nowa bez względu na pliki to - przy opcji wyboru partycji rozwijasz "Zaawansowane" i usuwasz wszystkie partycje, tworzysz tak jak Ci sie podoba (na samym początku dysku W8 zrobi mini partycje okolo 300 MB na swoje śmieci) i tak będziesz miał czysty W8
Czasem słońce, czasem deszcz... niestety zawsze piach prosto w oczy...
<<

tomekleon

Awatar użytkownika

Topic author

Początkujący

Posty: 42

Rejestracja: 12 sie 2006, 07:16

Lokalizacja: Południowa Polska

Post autor: tomekleon » 30 lis 2013, 09:11

Re: Toshiba Satellite U845T-S4150 - Windows 8 - posypał się

DDragon --> Rozumiem, że chodzi o instalację z płyty DVD z Win 8. Czy mam wykasować wszystkie partycje poza partycją o nazwie Recovery, a następnie wyłączyć laptopa, odpiąć napęd DVD od USB i załączyć laptopa (pojawi się wtedy ekran odzyskiwania systemu) ? Pytam, bo nie miałem wcześniej do czynienia z Win 8 i jego udogodnieniami.