Problem z dźwiękiem ze słuchawek.

Wybór nowego sprzętu, problemy sprzętowe.

<<

Sauron991

Nowy

Posty: 3

Rejestracja: 13 gru 2013, 18:53

Post autor: Sauron991 » 13 gru 2013, 19:03

Problem z dźwiękiem ze słuchawek.

Witam. Mam już od dosyć dawna problem ze słuchawkami. Z miejsca mówię, że jak podłącze do kompa kolumnę to działa normalnie. Ten problem polega na tym, że w grach nie słyszę niektórych dźwięków, które normalnie są, niektóre słyszę tak ledwo ledwo, np. dialogi postaci. Mało tego w filmach na kompie czy na youtube zamiast tekstu czy dialogów słychać takie jakby metaliczne dźwięki. Jakby się kot wydzierał. O co w tym chodzi? Dodam, że to z pewnością nie wina słuchawek bo z innymi działa tak samo. Próbowałem też nowe sterowniki do dźwięku ale też nic. :wsciekly:


<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 13 gru 2013, 20:56

Re: Problem z dźwiękiem ze słuchawek.

Posiadasz słuchawki stereo, a masz ustawiony dźwięk np. 5.1/7.1 itp. (więcej niż 2 kanały), dlatego część dźwięków słyszysz a część dźwięków nie bo idą innymi kanałami.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Sauron991

Nowy

Posty: 3

Rejestracja: 13 gru 2013, 18:53

Post autor: Sauron991 » 13 gru 2013, 21:54

Re: Problem z dźwiękiem ze słuchawek.

Wszędzie mam ustawione na stereo. W realtku, w dźwiękach itp. W dodatku to nie wyjaśnia tego metalicznego dźwięku.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 14 gru 2013, 02:58

Re: Problem z dźwiękiem ze słuchawek.

Twierdzisz że nie wyjaśnia to metalicznego dźwieku, bo nie wyjasnia, ale wyjasnia problem nie słyszenia wszystkich kanałów ścieżki dźwiękowej (bo twierdzisz że ich nie słyszysz). A metaliczny dźwiek jest po prostu jednym z wielu problemów, które cię jeszcze prześladują.

Przed diagnozowaniem problemów zapoznaj się wpierw z tym:
zanim-napiszesz-masz-problem-gra-diagno ... 14197.html
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Sauron991

Nowy

Posty: 3

Rejestracja: 13 gru 2013, 18:53

Post autor: Sauron991 » 15 gru 2013, 20:49

Re: Problem z dźwiękiem ze słuchawek.

Dobrze ale pisałem, że próbowałem nowe sterowniki i te inne badziewia. I pisałem, że wszędzie mam ustawione na stereo i jak robię sprawdzenie to też mi wszystko gra tak? Ale w filmach i grach już nie więc to nie wina sterowników, ani nie wina tych ustawień typu stereo, 5.1 itp. Także pisałem, że działa normalnie z kolumną czyli to nie karta dźwiękowa :mur: