[wasze opinie] Resident Evil - seria

Wszystko odnośnie filmów: edycja, nowości, opinie, recenzje. Bez linków do pirackich filmów!

<<

Delacroix

Awatar użytkownika

Topic author

Profesor Świata

Posty: 903

Rejestracja: 25 wrz 2005, 21:39

Skype: bruno.glening

Lokalizacja: Tu i tam...

Post autor: Delacroix » 3 sty 2011, 22:14

[wasze opinie] Resident Evil - seria

Jako że stary temat gdzieś przepadł w odmętach czasu, zakładam całkowicie nowy. Będzie on miejscem wymiany poglądów na temat filmów spod znaku RE. Na początek, własnymi opiniami się podzielę.

Obrazek

Resident Evil: Genesis* (2002)

*film ukazał się bez podtytułu, Genesis to tytuł jego nowelizacji pióra Keitha DeCandido

Jeżeli film ocenić bez uprzedzeń, ogląda się go ogólnie nieźle. Wartka akcja, klimatyczna muzyka Marylin Mansona i Marco Beltramiego... Tak, ogląda się go przyjemnie. ALE.

1. Jeżeli podejdziemy do niego, jak do horroru, srodze się zawiedziemy. Film nie straszy i już.
2. Jeżeli nastawimy się na tradycyjny film o zombie, też się zawiedziemy. Owszem, większość porusza się w tradycyjnym, ślimaczym tempie, ale zdarzają się biegacze. Gdzieżby zombie miały biegać!
3. Jeżeli umyśliliśmy sobie obejrzeć udaną ekranizację gry komputerowej -- takie rzeczy tylko w Erze!. Fabuła filmu ma tylko trzy rzeczy z nią wspólne: wirusa, firmę i zombie, tudzież inne maszkary. Ale nie jest to historia z gry, raczej alternatywna opowieść.

Obrazek

Resident Evil: Apocalypse (2004)

Film już ma trochę więcej wspólnego z grą, ale i tak wiele pozostawia do życzenia, jako jej ekranizacja. Jest to raczej hollywoodzka wariacja na temat trzeciej części gry (będącej prequelem do dwójki). Ale jak wyżej: jeżeli ktoś ogląda film nie szykując się na horror, film o zombie, czy ekranizację gry komputerowej the way it's meant to be filmed, ten się nie zawiedzie.

Obrazek

Resident Evil: Extinction (2007)

Jeżeli poprzednie filmy miały cokolwiek wspólnego z fabułą gier, to to już jest opowieść całkiem oryginalna w świecie RE. Zombie + klimat MadMaxa/Fallouta/ogólnie wastelandu -- da się to oglądać, ale zombie-maratończycy trochę niesmak budzą -- a tu widać ich wyraźniej, niż w cz.1 i 2. Ograna już tematyka klonów także nudzi. Ale jak na RE -- powiew świeżości jest.

Obrazek

Resident Evil: Afterlife (2010)

Miał to być tytuł roboczy trzeciego RE. Miał to być reboot serii. A co dostaliśmy? Czwartą część serii, z być może wtórną, ale niezłą fabułą i zarąbistym, trącącym nieco klimatem gry RE5, Albertem Weskerem. Podobało mi się, a jakże. Jednak -- uwagi jak powyżej, czyli: nie szykować się na dobry horror, tradycyjny zombie movie, czy wierną ekranizację gry. Sparzycie się.

Obrazek

Resident Evil: Degeneration (2008)

A to ci niespodzianka. Panowie z Capcomu wzięli franczyzę we własne ręce i zrobili ten oto film animowany komputerowo. Fabuła nie dubluje się z żadną grą, jest to raczej side story, ale klimat RE (szczególnie 2 i 4) jest wyczuwalny. Akcja jest jednak zbyt wartka, aby przerazić widza, więc lepiej nie szykować się na horror. Konkretna sensacja SF, i dla odmiany, wierna grom. Nadchodzi część druga, Damnation.

OK, Szanowni Państwo Forumowicze. Wasza kolej!


Moderatorzy są jak hemoroidy. Przez większość czasu siedzą w ukryciu, ale jak już wylezą, to jest tylko płacz i zgrzytanie zębów.
<<

mad_prince

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2162

Rejestracja: 23 lip 2005, 16:11

Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: mad_prince » 3 sty 2011, 22:42

Re: [wasze opinie] Resident Evil - seria

Ja osobiście jestem fanem serii filmów spod znaku RE, gry też mi się podobają, aczkolwiek grałem tylko w 3 i 5, więc ciężko nazywać się fanem. W planach mam 4., może wtedy "awansuję" :)

Osobiście uważam, że twórcy tych filmów dobrze wywiązali się ze swojej roli i na plus im należy zaliczyć, że z gier wzięli tylko niektóre elementy i pokusili się o stworzenie swoich historii. Wystarczy choćby spojrzeć na inne filmy, które "zżynają" z gier co się ta (no albo przynajmniej większość). I co się okazuje? klapa. I nie zrzucajmy tutaj wszystkiego na naszego ulubionego reżysera Uwe :).

Dla mnie filmy RE zawsze były filmami akcji, nigdy od nich nie oczekiwałem przerażenia, raczej historii odbywającej się równolegle do tej znanej z gry. Równie dobrze na podstawie tych filmów mogłyby powstać jakieś ciekawe tytuły na PC czy konsole opowiadające właśnie historię Alice.

Kod: Zaznacz cały

<a> Co właściwie znaczy słowo Ubuntu?
<b> W starym afrykańskim narzeczu: "nie umiem zainstalować Debiana"
"ignorancja częściej jest przyczyną pewności siebie niż wiedza" - Darwin
<<

deepack99

Średnio zaawansowany

Posty: 87

Rejestracja: 3 gru 2011, 12:06

Post autor: deepack99 » 4 gru 2011, 22:50

Odp: [wasze opinie] Resident Evil - seria

Jestem fanem całej serii RE i całkowicie się z tobą zgadzam "mad_prince"
<<

Reduks

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 428

Rejestracja: 25 gru 2009, 19:56

Lokalizacja: Polska :P

Post autor: Reduks » 5 gru 2011, 20:39

Odp: [wasze opinie] Resident Evil - seria

Resident Evil jest,SUPER :D :rotfl: ,chyba z 50 razy oglądałem całą serie :rotfl:
NIE BĄDŹ JEDNOPOSTOWCEM! OTRZYMAŁEŚ POMOC TO TERAZ POMÓŻ INNYM!
<<

kratos31

Awatar użytkownika

TOP Technik

Posty: 458

Rejestracja: 14 lis 2007, 20:36

Lokalizacja: Opole

Post autor: kratos31 » 31 sty 2012, 10:27

Odp: [wasze opinie] Resident Evil - seria

Chyba tylko część 1 i 2 druga były najlepsze 3, 4 to farsa.
<<

scull

Nowy

Posty: 9

Rejestracja: 27 mar 2013, 11:35

Post autor: scull » 27 mar 2013, 13:48

Re: [wasze opinie] Resident Evil - seria

ostatnia część jest już przegięciem, jest zwykłym laniem wody. mam nadzieje ze naprawią serie i w jakiś fajny sposób to zakończą
<<

drunkwolf

Nowy

Posty: 1

Rejestracja: 27 lut 2014, 13:10

Post autor: drunkwolf » 27 lut 2014, 13:17

Re: [wasze opinie] Resident Evil - seria

Bardzo lubię tą serie, a najbardziej to pierwsze trzy części :padam:
Najnowsze już nie mają tego czegoś są zbyt przesadzone. Zgodzę się z scull że ostania część to "zwykłe lanie wody". Szkoda że już nie robią filmów jak dawniej :(