Opera 15 podróbką Chrome - koniec najlepszej przeglądarki!

Wszystko co związane z Internetem.

<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 28 maja 2013, 14:16

Opera 15 podróbką Chrome - koniec najlepszej przeglądarki!

Przypuszczałem, że nowa Opera bazująca na silniku z Chrome będzie pozbawiona wszystkich dotychczasowych możliwości, które nie posiadała żadna inna przeglądarka. Dzisiaj zaprezentowano betę nowej Opery 15 i moje przypuszczenia okazały się prawdą. Nowa Opera to tylko klon nic nie mającego Chrome, a po co używać podróbki skoro mamy oryginał? Opera 12 to ostatnia wersja Opery, którą będę używał, pewnie jeszcze przez ok. 2 lata zanim powstaną nowe wersje stron www i nastąpi brak kompatybilności z Operą 12. Niestety przygodę z Operą trzeba będzie zakończyć po 11 latach.

Kod: Zaznacz cały

http://www.opera.com/next/
Czyli plotki, że Google kupiło Operę potwierdziły się.

Warto zacytować jeden z trafnych komentarzy "yaosj2k":
where is userjs? 
where is usercss?
where is opera command?
where is customized toolbar?
where is customized menu?
where is customized skin?
where is override.ini?
where is opera wand?
where is start bar?
and where is where?
Jeżeli komuś wydaje się, że to tylko wstepna alfa Opery i w finalnej przywrócą większość funkcji, to popatrzcie co zrobiono w Mobilnej wersji Opery, wywalono praktycznie wszystko z Opery 12 Mobile i wydano Operę 14 Mobile, która zbiera niesamowite najniższe oceny od wszystkich dotychczasowych użytkowników na Google Play. Beta Opery 14 Mobile była wykastrowana i finalna wersja jest również taka, dopracowano jedynie niektóre błędy.


28.05.2013
R.I.P. Opera


Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Miodek

Nowy

Posty: 6

Rejestracja: 9 cze 2014, 14:27

Post autor: Miodek » 9 cze 2014, 14:34

Re: Opera 15 podróbką Chrome - koniec najlepszej przeglądark

Cóż, niestety nowa opera to już nie to samo co kiedyś. Choć ja i tak od dłuższego czasu korzystam z Chrome'a. Moim zdaniem niezastąpiony i najmniej awaryjny. Ale wiadomo, to moja prywatna opinia i nikt nie musi sie z nia zgadzac.
Do komunikacji ze znajomymi używam TeamSpeak 3
<<

DDragon

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 692

Rejestracja: 6 sie 2007, 13:05

Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DDragon » 9 cze 2014, 15:40

Re: Opera 15 podróbką Chrome - koniec najlepszej przeglądark

co do opery, fakt, skończyła się z nią pewna epoka :) potym był firefox a teraz jest Chromium (nie mylić z chrome)
Czasem słońce, czasem deszcz... niestety zawsze piach prosto w oczy...