Problem z kartą graficzną

Wybór nowego sprzętu, problemy sprzętowe.

<<

raffal0014

Nowy

Posty: 8

Rejestracja: 10 sie 2014, 15:21

Post autor: raffal0014 » 11 sie 2014, 22:26

Problem z kartą graficzną

Witam (nie wiem czy to prawidłowy dział bo nowy jestem no ale oki) mój problem polega na tym że zainstalowałem system operacyjny Windows 7 Home Premium wcześniej miałem XP no ale przejdzmy do rzeczy, postanowiłem zainstalować jakąś gierkę więc zainstalowałem dla próby Worms'y i co się okazało grafika się tnie i wormsy są nie typowe czyli np. mają 2 oczu :D. Więc od razu przyszło mi do głowy aha nie mam sterownika do karty graficznej ATI Radeon HD 4800 Series więc postanowiłem ją zaktualizować mój komputer>właściwości>menadzer urządzeń>karta graficzna>sterownik i aktualizacja i gdy to kliknę to piszę że karta ma najnowsze aktualizacje. Więc ucieszony wchodzę do gry i patrzę nadal to samo więc postanowiłem poszukać na necie sterownika lecz nic nie mogłem znaleść :mur: a jak coś było to nie na mój model :( więc postanowiłem napisać tutaj bo może ktoś z was ma taki sterownik :). SYSTEM 32bit

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony 18 sie 2014, 18:40 przez Maciek, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: nie używamy słowa PILNE w nazwach tematów


<<

DDragon

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 692

Rejestracja: 6 sie 2007, 13:05

Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DDragon » 12 sie 2014, 18:55

Re: Problem z kartą graficzną [PILNE!]

bo nie aktualizujesz za pomocą windowsowskiego narzędzia tylko pobierasz sterowniki ze strony producenta zgodnie z modelem karty. windowsowskie narzędzie jest w większości przypadków do d....
nie mówiłeś ilubitowy system masz - tutaj masz sterowniki pod system 32bit (bo wcześniej miałeś xp a wątpie aby był 64 :D)
[[[ z drugiej strony zastanawiam się po jakiego grzyba przeszedłeś na 7 z XP przy takim sprzęcie, to duży spadek wydajności i to też może być zauważalne w grach zwłaszcza]]]
a tu link pod win 7 32 bit

Kod: Zaznacz cały

http://support.amd.com/en-us/download/desktop/legacy?product=legacy2&os=Windows%207%20-%2032
Czasem słońce, czasem deszcz... niestety zawsze piach prosto w oczy...
<<

raffal0014

Nowy

Posty: 8

Rejestracja: 10 sie 2014, 15:21

Post autor: raffal0014 » 12 sie 2014, 21:33

Re: Problem z kartą graficzną [PILNE!]

Zgadza się 32bit, przeszedłem na windows 7 ponieważ xp strasznie łapał mi dużo wirusów i do naprawdę dużo i jestem pewien że na pewno tyle w życiu nie widziałeś co u mnie :) i po za tym na xp strasznie się komp cią (zapewne powiesz czemu nie miałem anty wirusa) miałem ale on nawet nie pomagał :/ a tak jak zainstalowałem windowsa 7 to wszystko pięknie ładnie śmiga :)... dzięki za link nie wiem czy to działa bo net mi bardzo muli (wolny-internet-orange-mv400-t19546.html) jak dostanie choć trochę prędkości to pobiorę :)
<<

DDragon

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 692

Rejestracja: 6 sie 2007, 13:05

Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DDragon » 12 sie 2014, 22:14

Re: Problem z kartą graficzną [PILNE!]

wiesz wirusy to nie głównie wina systemu ;) dobry antywirus albo cały pakiet lepiej - ESET Smart Security - za darmo można mieć oryginał z kluczami np z facebooka ;) i system zabezpieczony w miarę, oczywiście z najnowszymi aktualizacjami itp. ja jakbym mógł (nie mam sterowników pod lapka) to z chęcią wróciłbym do XP, a wracając do wirusów - antywirus to podstawa a poza tym rozwaga w chodzeniu po necie a skoro "ciął Ci się komp" to na pewno miałeś go zasyfionego np wirusami i innymi plikami bo nie optymalizowałeś go co jakiś czas (wyrzucanie śmieci no i podstawa - antywirus) szczerze zalecałym Ci powrót na XP jakiegoś dobrego modowanego (sam jeden bardzo dobry znam mod jakbyś chciał link to napisz na PW) a uwierz mi że szybciej niż na XP to twój komputer na windows 7 nie będzie chodził ;)
Czasem słońce, czasem deszcz... niestety zawsze piach prosto w oczy...
<<

raffal0014

Nowy

Posty: 8

Rejestracja: 10 sie 2014, 15:21

Post autor: raffal0014 » 12 sie 2014, 23:03

Re: Problem z kartą graficzną [PILNE!]

Chodzi o to że miałem już nie jednego anty wirusa i nie pomógł... komp właśnie był czyściutki żadnych niezbędnych plików w środku nawet był czyszczony nowa pasta na procku itp itd... od paru dni mam tego windowsa 7 i jest super wszystko pięknie gra ładnie :).... osobiście mam xp na płytce i jak po czasie 7 zacznie szwankować to wtedy zmienię ale jak narazie jest superr. Mój komp może nie jest super no ale tyle lat go mam że dla mnie jest boski skoro pociągną GTA EFLC na pełnych ustawieniach graficznych i ani 1 zacinki.... tak po za tym mam 2GB ramu 2.53GHZ 32Bit to jest słabe ale chodzi komp bosko nie powiem :).
<<

DDragon

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 692

Rejestracja: 6 sie 2007, 13:05

Lokalizacja: Wrocław

Post autor: DDragon » 13 sie 2014, 00:04

Re: Problem z kartą graficzną [PILNE!]

to nie wiem co robiłeś :D chyba wyłączałeś ESET jeżeli go miałeś skoro tyle wirusów miałeś :D poza tym jeżeli formatowałeś tylko partycje systemowe to się nie dziwię że i na nowo postawionym systemie miałeś wiry ;) a co do XPka to jak uważasz choć według mnie to akurat lepszy wybór zwłaszcza jak się ma instalkę z wszystkimi zintegrowanymi poprawkami najważniejszymi co były na XP ;) no ale cóż.
Czasem słońce, czasem deszcz... niestety zawsze piach prosto w oczy...
<<

raffal0014

Nowy

Posty: 8

Rejestracja: 10 sie 2014, 15:21

Post autor: raffal0014 » 18 sie 2014, 13:13

Re: Problem z kartą graficzną [PILNE!]

DDragon tobie dziękuje za pomoc i temat do zamknięcia =)