[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/s9e/text-formatter/src/Utils.php on line 161: DOMDocument::loadXML(): AttValue: " or ' expected in Entity, line: 1
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/s9e/text-formatter/src/Utils.php on line 161: DOMDocument::loadXML(): attributes construct error in Entity, line: 1
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/s9e/text-formatter/src/Utils.php on line 161: DOMDocument::loadXML(): Couldn't find end of Start Tag font line 1 in Entity, line: 1
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/s9e/text-formatter/src/Utils.php on line 161: DOMDocument::loadXML(): Opening and ending tag mismatch: t line 1 and font in Entity, line: 1
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/s9e/text-formatter/src/Utils.php on line 161: DOMDocument::loadXML(): Extra content at the end of the document in Entity, line: 1
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/s9e/text-formatter/src/Utils.php on line 73: Attempt to read property "textContent" on null
Nagrywarka czyta nagrane płyty ale nie chce nagrywać - .::Forum.Portal24h.pl::.

Nagrywarka czyta nagrane płyty ale nie chce nagrywać

Wybór nowego sprzętu, problemy sprzętowe.

<<

karolgt1

Nowy

Posty: 7

Rejestracja: 7 maja 2011, 10:59

Post autor: karolgt1 » 14 lip 2011, 16:57

Nagrywarka czyta nagrane płyty ale nie chce nagrywać

Witam mam taki problem otóż mam nagrywarkę lite-on sohw 1653s i gdy włożę do niej nagraną płytę to normalnie ją widzi, ale gdy chcę coś nagrać na nośniku DVD lub cd to wyskakuje błąd że <font color=red><b>nie ma</b></font> płyty (czyli tak jak by nie widzi czystej płyty ). Proszę o szybką pomoc .

edit: może coś trzeba w biosie pozmieniać ?


<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 14 lip 2011, 19:45

Odp: Nagrywarka czyta nagrane płyty ale nie chce nagrywać

A próbowałeś nagrać ja przy użyciu programu do nagrywania płyt? :]
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

cliffofstockyards

Awatar użytkownika

Wysoko zaawansowany

Posty: 202

Rejestracja: 20 mar 2011, 01:08

Lokalizacja: Kielce

Post autor: cliffofstockyards » 14 lip 2011, 20:21

Odp: Nagrywarka czyta nagrane płyty ale nie chce nagrywać

Czy ty czasem nie próbowałeś jej nagrywać metodą kopiuj w Total Commander, albo innym podobnym programie?
Jak wyżej - użyj programu przeznaczonego do nagrywania płyt.
Wiceprezes PZPN o trenerze Majewskim: Youtube
<<

karolgt1

Nowy

Posty: 7

Rejestracja: 7 maja 2011, 10:59

Post autor: karolgt1 » 14 lip 2011, 20:24

Odp: Nagrywarka czyta nagrane płyty ale nie chce nagrywać

no taki głupi to nie jestem :) używałem alcohol 120 % i nero
<<

Ant

Awatar użytkownika

Mega Prof. Świata

Posty: 1234

Rejestracja: 4 maja 2007, 15:19

Lokalizacja: Wolsztyn

Post autor: Ant » 15 lip 2011, 10:57

Odp: Nagrywarka czyta nagrane płyty ale nie chce nagrywać

Samo używanie opcji "Kopiuj" w Total Commander'ze nie jest głupie, mój brat tak nagrywa na laptopie i wszystko jest wporządku z płytami.
Ale jeżeli chodzi o nagrywarkę, to ile ona ma już lat? Ja sam mam taki problem że nie mogę nagrywać płyt CD (zawsze mam komunikat że płyta chroniona, mimo iż na początku roku jeszcze nagrywałem bez problemów, teraz już żadnej płyty CD nie nagra), a mogę jedynie nagrywać płyty DVD, ale i tak już nie z taką niską prędkością jak kiedyś, pamiętam jak miałem możliwość nagrywania 1x, teram minimum to jedynie 4x.
Moja nagrywarka jest jeszcze z czasów Windows'a 95-98, i jest to wina wieku nagrywarki, może twoja nagrywarka też już odchodzi na emeryturę?
<<

karolgt1

Nowy

Posty: 7

Rejestracja: 7 maja 2011, 10:59

Post autor: karolgt1 » 15 lip 2011, 11:12

Odp: Nagrywarka czyta nagrane płyty ale nie chce nagrywać

no moja też jest już dosyć stara. ale dzisaj będę ją czyścił
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 15 lip 2011, 14:32

Odp: Nagrywarka czyta nagrane płyty ale nie chce nagrywać

karolgt1 pisze:no taki głupi to nie jestem
Ale informacji o czynnosciach ktore wykonywales nie podales.
http://rtfm.killfile.pl/#precyzja
karolgt1 pisze:ją czyścił
Tzn.? Niewłaściwe "czyszczenie" więcej zepsuje niz pomoże.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

karolgt1

Nowy

Posty: 7

Rejestracja: 7 maja 2011, 10:59

Post autor: karolgt1 » 15 lip 2011, 21:58

Odp: Nagrywarka czyta nagrane płyty ale nie chce nagrywać

dzisiaj kupiłem płyty DVD firmy emtec i mi nagrało 3 płyty a jak kupiłem płytę cd philipsa i dalej mi jej nie pokazuje ale i tak dobrze bo DVD czyta i to nic nie czyściłem .pomóżcie co może być że nie czyta cd ?
<<

seq23

Średnio zaawansowany

Posty: 55

Rejestracja: 26 lip 2006, 18:21

Post autor: seq23 » 17 lip 2011, 11:47

Odp: Nagrywarka czyta nagrane płyty ale nie chce nagrywać

Napiszę, ponieważ miałem przypadek z kumplem któremu nagrywarka też nie nagrywała płyt CD.. ciągle tylko DVD nagrywał, a jak przyszło mu nagrać CD, to lipa... Ponieważ miał nagrywarkę w stacjonarnym kompie i jeszcze na gwarancji, oddał ją do naprawy gwarancyjnej.... po dwóch tygodniach dostał nową... nikt nawet nie wnikał i nie chciał wyjaśnić czy też naprawić przyczynę takiego stanu.. po prostu dostał koleś nową nagrywarkę, nawet nowszy typ... A ta nowa, też się zepsuła w ten sam sposób, nawet szybciej, lecz okres gwarancyjny nie został przedłużony więc został z tym co ma...

A teraz przypadek mój... sprzed kilku tygodni... moja nagrywarka w kompie w ogóle nie nagrywała, ani płyt CD ani DVD.. mimo iż jest sprawna....
Na innym forum zadałem pytanie: Która poprawka systemu Windows XP powoduje, że nagrywarka przestaje nagrywać... Ponieważ po formacie nagrywarka działa bez problemu... a po jakimś czasie, kiedy zaobserwowałem ten stan.. nie wiem.. tygodnia, dwóch już nie nagrywa.
System oryginalny, nagrywarka sprawna, ponieważ zamieniłem napęd w drugim laptopie i obie nagrywarki działają... nawet wgrałem do tego samego laptopa drugi system i tam nagrywarka działa... CUD NAD CUDY...
I wiesz co???? Nikt nie był w stanie napisać dlaczego tak się dzieje...

Być może u ciebie wystąpiło sprzętowe uszkodzenie, nie do naprawy... Aby mieć pewność należy po prostu wyjąć nagrywarkę i podłączyć w innym komputerze... wtedy będziesz miał pewność, czy to wina całego kompa, czy też tylko nagrywarki...
<<

Iwan

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2561

Rejestracja: 5 paź 2006, 19:22

Post autor: Iwan » 19 lip 2011, 15:47

Odp: Nagrywarka czyta nagrane płyty ale nie chce nagrywać

Postaram się krótko i na temat. Jak nagrywała i przestała nagrywać, lub czytała i przestałą czytać, a z komputerem nic nie grzebałeś, to pewnie po prostu się już wysłużyła. Najskuteczniejsze rozwiązanie (a przy tym dużo lepsze i tańsze) od płyt czyszczących to po prostu rozebrać napęd i wacikiem nasączonym optymalnie izopropanolem (ale może być zwykły spirytus, denaturat, czysta wódka) przetrzeć soczewkę. Jeśli po tej operacji nadal nie działa, to czas kupić nową nagrywarkę lub oddać tą do naprawy jeśli masz gwarancję.

Ewentualnie tutaj sporo o awariach nagrywarek.

Kod: Zaznacz cały

http://cdrlab.pl/article_wstep_3836_Diagnoza+nagrywarki.html
<<

kaskader1795

Nowy

Posty: 1

Rejestracja: 7 maja 2015, 09:26

Post autor: kaskader1795 » 7 maja 2015, 09:30

Re: Nagrywarka czyta nagrane płyty ale nie chce nagrywać

Kup inną płytę bo tak jak nagrywasz pliki multimedialne na płycie minusowej to nie pójdzie a jak na + to pójdzie nagrywanie
płyty minusowe służą do nagrywania plików zarchiwizowanych a + do plików multimedialnych też tak miałem zakupiłem płytę + i poszło
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 7 maja 2015, 20:02

Re: Nagrywarka czyta nagrane płyty ale nie chce nagrywać

kaskader1795 pisze:płyty minusowe służą do nagrywania plików zarchiwizowanych a + do plików multimedialnych
:rotfl:
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"