[Kino Azjatyckie]

Wszystko odnośnie filmów: edycja, nowości, opinie, recenzje. Bez linków do pirackich filmów!

<<

dariusz

Awatar użytkownika

Topic author

Ekspert

Posty: 465

Rejestracja: 28 sty 2006, 15:35

Lokalizacja: Nojewo

Post autor: dariusz » 7 lut 2010, 21:38

[Kino Azjatyckie]

Z doświadczenia wiem że mało osób ogląda filmy azjatyckie. Pragnę was jednak zachęcić poprzez kilka filmów.

Red Cliffs

Zacznę od tego filmu gdyż moi koledzy anty Azjaci obejrzeli ten film i im się podobał.
Film składa się z dwóch części i opowiada o zjednoczeniu władców prowincji w celu obronienia Czerwonych klifów.
Jest to ogromny rozmach. Duże ilości sił mierzące się między sobą. Dynamika, humor. Sztuki walki ,,Martial Arts", oraz co dla mnie najważniejsze unikalne piękno dawnej Azji.
Uwierzcie. Jeśli nie macie co oglądać w danej chwili serdecznie zapraszam do obejrzenia filmu.

Obrazek


Mulan 2009

Owy film pokazuje losy córki byłego dowódcy chińskich sił zbrojnych. Ojciec po wielu latach został ponownie wezwany na służbę. Niestety jest już w podeszłym wieku i w dodatku schorowany. Córka zastępuje jego miejsce choć nie jest dozwolone by kobiety przynależały do armii. Poznaje Ona losy żołnierzy. Dzieli z nimi swe uczucia i ostatecznie zostaje generałem. Po zakończeniu wojny wraca do swego ojca by się nim zająć do jego ostatnich dni.

Obrazek



Ong Bak2

Film opowiada o losach chłopca którego rodzina zginęła w zamachu. Wychowany w sztukach walki po latach mści się na mordercach.
Występuje tutaj duża ilość efektownych sztuk walk.

Obrazek


Shinobi

W kraju żyją dwie wioski które wykształciły własne unikalne techniki walki, używając niezwykłych mocy. Żyją one od długiego czasu w spokoju obok siebie. Niestety cesarz uważa iż owe wioski są niebezpieczne. Nakazuje więc by stoczyły ze sobą pojedynek. Wioski wystawiają najpotężniejszych ludzi, w tymże czasie cesarz przypuszcza atak na wioski.

Obrazek


The Warrior And The Wolf
Nie miałem okazji obejrzeć całego, tak więc zamieszczę gotowy opis.
Akcja filmu rozgrywa się w Erze Walczących Królestw, przed zjednoczeniem Chin, kiedy tysiące żołnierzy walczyło z koczowniczymi plemionami. Żołnierze wysyłanie na najdalsze zakątki znanego świata często są zmuszani do najgorszego. Brutalna walka o przetrwanie często wywołuje u człowieka najgorsze ludzkie instynkty. Odważny Lu Chenkang (Joe Odagiri) jest inny. Jest mężny, lojalny i niesamowicie wyszkolony w sztuce wojny. Jednakże, jest dobrego serca i stara się nie zabijać. Kiedy jego dowódca i przyjaciel, generał Zhang Anliang (Tou Chung-hua) zostaje strasznie ranny, Lu przejmuje dowodzenie nad wojskiem. Zmuszony szukać schronienia w wiosce tajemniczego plemienia Harran, odkrywa ukrywającą się piękną, młodą kobietę (Maggie Q).

Obrazek

Jeżeli jesteście zainteresowani również innymi filmami wystarczy że napiszecie, chętnie od czasu do czasu w wolnej chwili coś dopisze.


<<

Gamala

Awatar użytkownika

Nowy

Posty: 6

Rejestracja: 7 lut 2013, 13:44

Post autor: Gamala » 12 lut 2013, 11:42

Re: [Kino Azjatyckie]

Ktoś widział tą wersję Mulan? Bo mnie zaintrygował ten film. :)
<<

Malek

Nowy

Posty: 3

Rejestracja: 19 sie 2015, 16:38

Lokalizacja: Łódź

Post autor: Malek » 19 sie 2015, 16:50

Re: [Kino Azjatyckie]

Bo to jest naprawdę fajna historia i do tego legendarna.