[opinie] najlepsze Horrory 2008 roku

Wszystko odnośnie filmów: edycja, nowości, opinie, recenzje. Bez linków do pirackich filmów!

<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 22 lis 2008, 02:16

[opinie] najlepsze Horrory 2008 roku

Mój post NIE zawiera SPOILERÓW.

Jako, że to jeden z moich ulubionych gatunków filmów postanowiłem przedstawić wg mnie (i tego co oglądałem) czołówkę wyróżniającą się w tegorocznym zestawieniu.

1. Sierociniec (el orfanato) - chyba najlepszy wydany w tym roku horror, ciekawa i nieprzewidywalna fabuła (do konca nie bylo wiadomo co stalo sie z chłopcem), dobra nastrojowa muzyka (kto ogladal w kinie ten wie).
2. REC, dobrze nakręcony horror, ale nic więcej. Styl zoombi skądś już znamy nieprawdaż (miliony filmów już o tym nakręcono), styl kręcenia kamerą przez dziennikarza... taki drobny styl zapożyczony z "Blair Witch Project"? ;), ale ogólnie film trzyma od poczatku do końca w napięciu, nie mając przy tym żadnej ambitniejszej fabuły ;)
3. Lustra (Mirrors) - początek zapowiadający się bardzo ciekawie, fabuła też niezła ale... no właśnie te ale dotyczy wielu niespójności i niedorzeczności które w tym filmie wystąpiły. Przykład potknięć: kto zapala światło w zalanej piwnicy i wchodzi do wody - samobójca? Ogromnych wielbłądów w fabule nie przedstawię bo byłyby one SPOILERAMI - proponuje samemu myśleć oglądając ten film ;)
Niestety rok 2008 nie obfitował tak naprawdę w żadne bardzo dobre horrory, co najwyżej dobre. Kino Hollywoodzkie jest kinem dla mało wymagających osób.

Czy ktoś mógłby polecić jeszcze jakiś tegoroczny horror wart obejrzenia?
Ostatnio zmieniony 22 lis 2008, 02:18 przez Maciek, łącznie zmieniany 1 raz.


Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Aq

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 520

Rejestracja: 19 lip 2007, 12:54

Post autor: Aq » 23 lis 2008, 00:49

Re: [wasze opinie] najlepszy Horror 2008 roku

Co by tu napisać.

Sierociniec – tego filmu osobiście nie oceniał bym w kategorii horroru, bo jak dla mnie to po prostu mocny thriller. Fakt, faktem, są tam przesłanki z gatunku horroru ale we własnej kino tece oceniam go na poziomie innej kategorii. Oczywiście nie ujmując mu niczego, film jest naprawdę dobry i ciekawy, trzymający bardzo wysoki poziom i do tego europejski co mu się chwali. Bardzo dobry pomysł i skonstruowana cała akcja z niesamowicie nieprzewidywalnym zakończeniem. Proponował bym do tego gatunku obejrzenie Ciemność – „Darkness”

Kod: Zaznacz cały

http://ciemnosc.filmweb.pl/
Lustra - To typowy horror, z elementami nadprzyrodzonymi. Mroczny klimat, połączony z amerykańskim stylem, ale dający w tym wszystkim ciekawe rozwiązanie. Dosyć dobre zakończenie. No wreszcie Kiefer Suterland zagrał w czymś innym niż 24h.

REC - nie oglądałem.

Jeśli na horror stawiam na Lustra.
<<

Delacroix

Awatar użytkownika

Profesor Świata

Posty: 903

Rejestracja: 25 wrz 2005, 21:39

Skype: bruno.glening

Lokalizacja: Tu i tam...

Post autor: Delacroix » 25 lis 2008, 01:04

Re: [wasze opinie] najlepszy Horror 2008 roku

Saw V / Piła V - dalszy ciąg znakomitej serii thrillerów zahaczajacych o horror gore (przez lwią część widzów uważana po prostu za horror). Kolejne tajemnice, kolejne krwawe próby, kolejne niespodzianki.

The Midnight Meat Train / Nocny pociąg z mięsem - nic ambitnego. Jednakże, to Clive Barker. I efekt jest. Film trzyma w napięciu, nawet gdy wiadomo doskonale, jak się skończy (każdy, kto czytał opowiadanie o tym samym tytule z Ksiąg Krwi, zna zakończenie). Krew się leje, tego nie da się ukryć.
Moderatorzy są jak hemoroidy. Przez większość czasu siedzą w ukryciu, ale jak już wylezą, to jest tylko płacz i zgrzytanie zębów.
<<

Iwan

Awatar użytkownika

Moderator

Posty: 2561

Rejestracja: 5 paź 2006, 19:22

Post autor: Iwan » 23 gru 2008, 21:57

Re: [wasze opinie] najlepszy Horror 2008 roku

Jako że w tym roku zbyt wielu horrorów nie obejrzałem, więc nie mam za bardzo porównania i faworytów nie przedstawię, ale za to odniosę się do waszych opinii :)
Maciek pisze:2. REC, dobrze nakręcony horror, ale nic więcej. Styl zoombi skądś już znamy nieprawdaż (miliony filmów już o tym nakręcono), styl kręcenia kamerą przez dziennikarza... taki drobny styl zapożyczony z "Blair Witch Project"? ;) , ale ogólnie film trzyma od poczatku do końca w napięciu, nie mając przy tym żadnej ambitniejszej fabuły ;)
Zgodzę się z Tobą Maćku, film nakręcony w ciekawy sposób, fabuła taka sobie, ale film trzyma w napięciu :) Zakończenie trochę rozczarowuje, no ale w końcu jest nieszablonowe :D
Delacroix pisze:Saw V / Piła V - dalszy ciąg znakomitej serii thrillerów zahaczajacych o horror gore (przez lwią część widzów uważana po prostu za horror). Kolejne tajemnice, kolejne krwawe próby, kolejne niespodzianki.
Tutaj jestem troszkę zawiedziony, wprawdzie film wiele wyjaśnia, ale zagadki nie były już takie interesujące i trzymające w napięciu jak w poprzednich częściach...
Delacroix pisze:The Midnight Meat Train / Nocny pociąg z mięsem - nic ambitnego. Jednakże, to Clive Barker. I efekt jest. Film trzyma w napięciu, nawet gdy wiadomo doskonale, jak się skończy (każdy, kto czytał opowiadanie o tym samym tytule z Ksiąg Krwi, zna zakończenie). Krew się leje, tego nie da się ukryć.
Szczerze mówiąc spodziewałem się innego zakończenia, bardziej realistycznego, no ale cóż :P Rzeź ostra, to fakt. Fabuła ciekawa, film nie nudzi. Ale nie mogłem powstrzymać się od śmiechu, kiedy zobaczyłem część nogi lecącą w stronę narzeczonej fotografa xD
<<

dariusz

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 465

Rejestracja: 28 sty 2006, 15:35

Lokalizacja: Nojewo

Post autor: dariusz » 23 gru 2008, 22:05

Re: [wasze opinie] najlepszy Horror 2008 roku

Ehh dziś już trudno o dobry Horror. Ludzie stawiają na max efektów i rozprysków krwi.

Np obejrzana prze zemnie Piła V tylko spowodował uśmiech na twarzy. Jak każda inna jej część powyżej Dwójki Bowiem 2 pierwsze cz były jak dla mnie nastawione na reakcje psychologiczne między ludźmi.

Natomiast Nominując Horror 2008. Mogę wybrać Tylko REC.
Tylko ten film jako jedyny wzbudził we mnie jakiś przyjemny dreszczyk.

Wymienione przez Macika w pozostałe filmy.
Sierociniec mnie nudził a lustra wciągnęły bowiem miały ciekawy niekonwencjonalny pomysł. :)
Nvidia 9200 512 Mb, Intel Dual Core 2Ghz, Hdd 320 Gb, 4 Gb DDR 2 Ram.
<<

deepack99

Średnio zaawansowany

Posty: 87

Rejestracja: 3 gru 2011, 12:06

Post autor: deepack99 » 4 gru 2011, 23:07

Odp: [opinie] najlepsze Horrory 2008 roku

Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną i Silent Hill (obejrzyjcie w nocy to jest klimat :D)
<<

bartek2903

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 651

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:25

Post autor: bartek2903 » 5 gru 2011, 17:03

Odp: [opinie] najlepsze Horrory 2008 roku

Mnie powalilo Paranormal Activity 2. Nie ogladalem pierwszej czasci ale po tej jeszcze przez dwa dni mialem problemy z zasnieciem. Dlaczego? Otoz jest to film o zjawiskach paranormalnych, zycie pozagrobowe i te sprawy. Jestem pewien ze nie powiecie iz w 100% jestescie pewni ze takie cos nie istanieje, osobiscie mam watpliwosci czy w to wierzyc czy nie (mysle ze wierzac w Boga powinno sie rozniez i z duchy(zjawy)) dlatego tez film krecony w specyficzny sposob wywoluje u mnie niesamowite emocje. Mam wrazenie ze może sie to wydarzyc naprade. Z poczatku może sie wydawac troche nudnawy ale oczekujac jakiejs akcji nie jestem w stanie oderwac wzroku i w napieciu czekam az cos drgnie. Nie jest to film wysoko oceniany, mysle ze to kwestia gustu. Mi sie bardzo podobal. Swoja droga horrory maja to do siebie ze maja budzic strach, fajnie jest poogladac jak ktos kogos morduje w efektowny sposob, ale to nie to czego w tym momecie szukam. Ani jedynka ani dwoja nie zostaly niestety nakrecone w 2008 ale zaczalem ten post i postanowilem dodac traktujac to jako ogolna rozmowe na temat dobrych horrorow. Mam nadzieje ze nie zostanie usuniety;)
<<

Reduks

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 428

Rejestracja: 25 gru 2009, 19:56

Lokalizacja: Polska :P

Post autor: Reduks » 5 gru 2011, 20:23

Odp: [opinie] najlepsze Horrory 2008 roku

Paranormal Activity? Moja ocena na ten film to 6/10 ,obejrzałem wszystkie części i mówię że niezbyt ciekawy .Chcesz się naprawde przestraszyć? Obejrzyj filmy snuff .NIE POLECAM ,NIE OGLĄDAŁEM BO TO SĄ CHORE FILMY, PONIEWAŻ ZABIJA SIĘ TAM NA ŻYWO! Nie ma tam czegoś takiego jak efekty specjalne...(przeczytałem o tym gdy artykuły z creepypasty) Nie wyobrażam żeby można było coś takiego kręcić ,ja na przykład ZA NIC nie obejrzałbym tego. :|
NIE BĄDŹ JEDNOPOSTOWCEM! OTRZYMAŁEŚ POMOC TO TERAZ POMÓŻ INNYM!
<<

bartek2903

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 651

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:25

Post autor: bartek2903 » 5 gru 2011, 23:04

Odp: [opinie] najlepsze Horrory 2008 roku

Dorbra ale my mowimy o filmach ktore kazdy zdrowy na umysle czlowiek jest w stanie ogladnac, nie siegajmy po skrajnosci bo nie o to chodzi. Nie slyszalem o czyms takim jak snuff i raczej nie chce sie zaglebiac wystarczy to co napisales, a co do P.A to trzeba odpowiednio do tego podejsc, zreszta jak juz pisalem kwestia gustu a z tym jak wiadomo sie nie dyskutuje.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Topic author

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 5 gru 2011, 23:55

Odp: [opinie] najlepsze Horrory 2008 roku

bartek2903 pisze:kwestia gustu a z tym jak wiadomo sie nie dyskutuje.
Oczywiście że się dyskutuje i nawet się go mierzy. Patrz np. marketing, który przecież opiera się na gustach.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

bartek2903

Awatar użytkownika

Profesor

Posty: 651

Rejestracja: 20 lut 2007, 16:25

Post autor: bartek2903 » 6 gru 2011, 23:45

Odp: [opinie] najlepsze Horrory 2008 roku

Proste stwierdzenie: Produceni chca trafic do mozliwie najwiekszej ilosci odbiorcow, tym samym trafic w gusta wiekszsci potencjalych klientow, co za tym idzie mamy mnostwo horrorow bez innowacych pomyslow, wymieniony przeze mnie PA czy Macka - 'Lustra' z pewnoscia zalicza sie do bardziej nowatorskich filmow, z tego co wiem, na roznych stronach nie sa to filmy wysoko oceniane w porownaniu do chociazby Teksanskiej Masakry Pila Mechanoczna, Resident Evil czy Krzyk itp. ktore nie wprowadzaja alsolutnie nic nowego, sa bardzo przewidywalne ale sprawdzone, jest pewnosc ze ludzie to kupia. Co do samego teamtu to zastanawiajac sie nad najlepszym horrorem, juz niekoniecznie 2008r to nie wiem jak wy ale ja kierowalbym sie filmem ktory wzbudzil we mnie strach, zaskoczyl pomyslem i przede wszystkim zakonczeniem. A propo Luster to podobne zakonczenie bylo w Silent Hill.

Nieodbiegajac bardzo od tematu, moim horrorem nr1 z 2008r jest REC. Nie wiem czy ogladalem wszystkie warte uwagi filmy z tego roku ale na pewno znaczna czesc.
<<

Gamala

Awatar użytkownika

Nowy

Posty: 6

Rejestracja: 7 lut 2013, 13:44

Post autor: Gamala » 12 lut 2013, 11:41

Re: [opinie] najlepsze Horrory 2008 roku

Sierociniec to bardzo dobry film, ale jak już ktoś wcześniej zauważył - raczej thriller niż horror. Ale i tak polecam. :)
<<

adlena

Nowy

Posty: 1

Rejestracja: 26 lip 2013, 11:33

Post autor: adlena » 26 lip 2013, 12:05

Re: [opinie] najlepsze Horrory 2008 roku

dzięki za posta,ładny forum
adlena
<<

Timothybus

Nowy

Posty: 6

Rejestracja: 27 sty 2019, 15:13

Skype: TimothybusZD

Lokalizacja: Denmark

Post autor: Timothybus » 27 lut 2019, 21:40

opinie najlepsze Horrory 2008 roku

Jakie sa najlepsze oferty kredytowe dla firmy w biezacym roku? W sumie malo jest jakichs nowych reklam w tym czasie.