Bezsensowne nabijanie postów...

Uwagi, propozycje i komentarze dotyczące naszego Forum.

<<

Wizard

Post autor: Wizard » 11 lip 2006, 22:57

Re: Bezsensowne nabijanie postów...

Dzis napisalem posta w TYM temacie. Zostal skasowany, powod byl smieszny, omal nie spadlem z krzesla gdy to zauwazylem:
Powód: Post nie wnoszący nic do tematu
. Oh yeah. Nic nie wnoszacy do tematu!? Panowie (a może dzieci?) moderatorzy, czy wy wiecie na czym polega wasza praca? Kim wy jestescie? Sadzac z waszego zachowania, podejrzewam, ze nie. Cytat z wikipedii: "Moderator to osoba oceniająca jakość komentarzy". Wlasnie. JAKOSC! Czy moj post byl ponizej normy? Odpowiedz jest oczywista. No chyba, ze wolicie posty w stylu: "Tak, to i to jest super. Fajnie." Niestety tego typu komentarze przewazaja na tym forum. Na szczescie sa osoby przezentujace odpowiedni poziom. Ale takich osob mozna policzyc na palcach jednej reki.

PS. Tak to jest panie adminie jak sie zatrudnia "dzieci" na powaznym stanowisku...
PS2. Ten post nie jest wynikiem frustracji, a zazenowania. Pewnie za chwile mi wyskocza 12-latki ze slowami typu frustracja itp... Bez komentarza.


<<

Zygispan666

Post autor: Zygispan666 » 12 lip 2006, 00:47

Re: Bezsensowne nabijanie postów...

Hmmm, miałem nie pisac w tym temacie, ale jednak sie skusze.

Po pierwsze: ten temat sensu nie ma, bo ludzie się rodzą na nowo, mamy ciagle 12 latków, i ciągle bedą pisac pierdoły na tym forum. Myslisz, ze taki przeczyta regulamin zanim sie zarejestruje? "łeee, ale duzo literek nie czytam tego, tfu!" Zganisz jednego, przyjdzie nastepny. Zganisz drugiego, pojawią sie kolejni... Nie ma rady. A taki temat, to wyraz frustracji, lecz ledwo zarejejestrowany 12 latek, najpierw (cenzura) (juz sam sie zaczynam denerwowac!) temat "Potfszeba kraka do Lula 3D", a nie wezmie sie za czytanie co wkurza Modów-najpierw. Faktem jest zatem, ze praca moderatora jest iscie Syzyfowa, bez konca, lecz z sensem.

Po drugie-kontrargument: Nie przesadzajmy z tym rygorem, bo w koncu zatracimy PIERWOTNĄ IDEĘ FORUM, ktora raczej sprowadza sie do pomocy innym uzytkownikom...
<<

milosz28

Awatar użytkownika

Średnio zaawansowany

Posty: 70

Rejestracja: 29 sty 2006, 10:03

Lokalizacja: Będzin

Post autor: milosz28 » 12 lip 2006, 11:33

Re: Bezsensowne nabijanie postów...

Wizard pisze:Dzis napisalem posta w TYM temacie. Zostal skasowany, powod byl smieszny, omal nie spadlem z krzesla gdy to zauwazylem:
Cytat:
Powód: Post nie wnoszący nic do tematu
Jak nie chcesz czytać więcej takich powodów, to czytaj dokładnie to, o czym piszą założyciele tematu i wtedy odnoś się do tego. Akurat ja usunąłem Twój post i zgodze się z jednym:
Wizard pisze:"Moderator to osoba oceniająca jakość komentarzy"
(i nie tylko) a tamten komentarz był kompletnym nieporozumieniem, więc daruj sobie...
Wizard pisze:No chyba, ze wolicie posty w stylu: "Tak, to i to jest super. Fajnie."
to, że ktoś napisze długi post, nie znaczy, że jest on dobry i na temat.
Ostatnio zmieniony 12 lip 2006, 11:36 przez milosz28, łącznie zmieniany 1 raz.
THANKS FOR THE INFO!

nie lej wody o wszystkim i niczym - lepiej pisz zwięźle i na temat. Staraj się również szanować wymogi założyciela tematu i odpowiednio do nich zastosować.
<<

Wizard

Post autor: Wizard » 12 lip 2006, 13:14

Re: Bezsensowne nabijanie postów...

Nie na temat? Czytania ze zrozumieniem ucza w podstawowce!
Dlaczego uwazam, ze napisalem jak najbardziej na temat? Oto powody:
1. "...wiem o co loto w tej grze, czytalem sporo zapowiedzi (glownie dzieki zachwycaniu sie graczy), ogladalem galerie." Dalej sadzisz, ze nie wiem o czym mowie?
2. "Nienawidze po prostu takich gier." Autor tematu prosil o ocene. Otrzymal ja. Dalej trzymasz swoje?
3. Zapewne dalej twierdzisz, ze jezeli sie nie gralo w jakas gre to nie mozna jej ocenic. Jestes w bledzie i tyle. Przedstawie ci moje stanowisko:
a) napisalem powody dlaczego daje taka ocene a nie inna
b) dlaczego ludzie zachwycaja sie CoD3 (przypadkowy przyklad) skoro nawet nie grali, baa nawet nie ma tej gry na PC, PS3 czy X360?
<<

milosz28

Awatar użytkownika

Średnio zaawansowany

Posty: 70

Rejestracja: 29 sty 2006, 10:03

Lokalizacja: Będzin

Post autor: milosz28 » 12 lip 2006, 13:39

Re: Bezsensowne nabijanie postów...

Wizard pisze:Czytania ze zrozumieniem ucza w podstawowce!
widocznie nie każdego dobrze nauczyli, a skoro nienawidzisz takich gier, to po co piszesz swoją opinie, skoro wiadomo jaka będzie?

a ponadto teraz Wizard nabijasz posty w temacie o nabijaniu postów... czy to co tu napisałeś, jest według Ciebie na temat? nie będe się z Tobą sprzeczał, bo nie musze Ci się tłumaczyć... nie musze się tłumaczyć każdemu naburmuszonemu dzieciakowi, któremu się nie spodobało to co zrobiłem i to tyle... jak chcesz tu coś jeszcze napisać, to na temat, więc najpierw go przeczytaj, bo następny post nie na temat leci do kosza
Ostatnio zmieniony 12 lip 2006, 13:59 przez milosz28, łącznie zmieniany 2 razy.
THANKS FOR THE INFO!

nie lej wody o wszystkim i niczym - lepiej pisz zwięźle i na temat. Staraj się również szanować wymogi założyciela tematu i odpowiednio do nich zastosować.
<<

88bonzo

Awatar użytkownika

Zaawansowany

Posty: 165

Rejestracja: 3 lip 2006, 09:18

Lokalizacja: Otherland

Post autor: 88bonzo » 13 lip 2006, 12:23

Re: Bezsensowne nabijanie postów...

Ja się w 100% zgadzam z kolegą Wizard, ! zbyt dużo konkretnych postów jest negowanych! a za niektóre nawet można dostać warna :-/ staram się zawsze pisać na temat, nie mam 12 lat żeby pisać o pierdołach i zielonych żabkach. Wiem, że takich jak ja jest tu więcej, alę są też tacy, którzy piszą byle co aby tylko "podlizać" się adminowi albo moderatorowi i za to nie są warnowani. A jeżeli ktoś wyrazi swoją pinię i nie zgadza sie ona z opinią moderatora jest odrazu usuwana. Ludzie żyjemy w demokratycznym kraju gdzie panuje wolność słowa a nie komuna!

Odnosząc się do wypowiedzi Wizard`a (temat o grze Pray)... jeżeli była by obraźliwa, zawierała mase wulgaryzmów to wywalenie jej bym zrozumiał, ale użytkownik ten napisał post poprawną polszczyzną, dobierając kunsztownie słowa, które nikogo nie obrażały, post zawierał jedynie opinie recenzenta na temat gry ... no to przepraszam tu chyba jest coś nie tak z moderatorami. To że czyjaś opinia nie zgadza się z opinią moderatora, to chyba nie jest wystarczający argument do usuwania postu.

Co do nabijania postów przez niektórych użytkowników ... zachowanie takie powinno być karane! ale trzeba to robić z głową, a osoby odpowiedzialne za to powinny być bardziej odpowiedzialne i adekwatne do tej roboty.
Zamyka zmęczone oczy świat. W oczach tych ostatni ogień zgasł, jego sucha twarz pomarszczona ...coraz mniej radosna ... coraz mniej zielona.
<<

milosz28

Awatar użytkownika

Średnio zaawansowany

Posty: 70

Rejestracja: 29 sty 2006, 10:03

Lokalizacja: Będzin

Post autor: milosz28 » 13 lip 2006, 14:46

Re: Bezsensowne nabijanie postów...

88bonzo pisze:A jeżeli ktoś wyrazi swoją pinię i nie zgadza sie ona z opinią moderatora jest odrazu usuwana
jeszcze nigdy nikomu nie usunąłem postu z tego powodu, że nie zgadzam się z czyimś zdaniem i nie sądze, żeby tak zrobił któryś z moderatorów lub administrator! Nie wiem na podstawie czego wymyśliłeś taką teorie...
88bonzo pisze:Odnosząc się do wypowiedzi Wizard`a (temat o grze Pray)... jeżeli była by obraźliwa, zawierała mase wulgaryzmów to wywalenie jej bym zrozumiał, ale użytkownik ten napisał post poprawną polszczyzną, dobierając kunsztownie słowa, które nikogo nie obrażały, post zawierał jedynie opinie recenzenta na temat gry
a co to? obrońca się znalazł? ten temat nie jest poświęcony opini na temat pracy moderatorów czy administratora, a jeżeli nie odpowiadają Ci moderatorzy, to zgłoś to administratorowi, może przyzna Ci racje. Póki co nie miałem od Niego żadnych zastrzeżeń. A co do usuniętego postu to ja go usunąłem i wiem dobrze co tam pisało, więc nie pisz głupot o jego kunszcie, bo ja już to z autorem wyjaśniłem.

A co do podlizywania się moderatorom... moderatorzy też nie mają 12 lat, żeby można było im się podlizać, więc daruj sobie takie śmieszne komentarze. Jestem w pełni ukształtowany psychicznie i takie zagrywki na mnie nie działają... i nie sądze, żeby działały na któregoś z moich kolegów - moderatorów.
Posty usuwane są wtedy, gdy uważamy że tak należy - to po pierwsze; po drugie - ktoś te posty nam zgłasza, więc nie jesteśmy osamotnieni w naszych decyzjach.
Wystarczy pisać na temat (nie musi być to forma rozprawki - lepiej napisać zwięźle i na temat niż niepotrzebnie "lać wode") i w miare poprawnie gramatycznie (bo o wulgaryzmach i obrażaniu kogoś nie musze chyba wspominać). A druga rzecz: czasem założyciel tematu ma własne wymogi od osób, które się chcą wypowiedzieć w danym temacie - wypadałoby uszanować taką prośbe.
Ostatnio zmieniony 22 lip 2006, 09:50 przez milosz28, łącznie zmieniany 1 raz.
THANKS FOR THE INFO!

nie lej wody o wszystkim i niczym - lepiej pisz zwięźle i na temat. Staraj się również szanować wymogi założyciela tematu i odpowiednio do nich zastosować.
<<

Balrog84

Post autor: Balrog84 » 19 lip 2006, 22:23

Re: Bezsensowne nabijanie postów...

temat niejakiego ultra z dnia 19 lipca 2006: uwaga grozi bolem brzucha...

Kod: Zaznacz cały

"Jest Problem z topowaniem wyników na stronie kiedy próbowałem głosować wtedy w telewizji leciał mecz i nie mogłem bo pisało, że muszę zarejstrować się na stronie lub zalogować!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wsciekly:"
az mi zal bylo usuwac ten topic:D:D
<<

krzyhoo9

Post autor: krzyhoo9 » 20 lip 2006, 17:37

Re: Bezsensowne nabijanie postów...

Totalne przegięcie.Balrog84 jeśli możesz to podaj wiel autora tego posta. NIe da się ukryć ale PORTAL24H zamienia się w wielką dzieciarnię!!!!!!!!!!!!!!!1
<<

milosz28

Awatar użytkownika

Średnio zaawansowany

Posty: 70

Rejestracja: 29 sty 2006, 10:03

Lokalizacja: Będzin

Post autor: milosz28 » 20 lip 2006, 17:52

Re: Bezsensowne nabijanie postów...

krzyhoo9 pisze:NIe da się ukryć ale PORTAL24H zamienia się w wielką dzieciarnię!!!!!!!!!!!!!!!
Nie zgadzam się z tym stwierdzeniem... tu nie chodzi tylko o portal24h... chodzi o to, że do głosu na forach zaczynają dochodzić dzieci, zwane "dziećmi neostrady". I stąd właśnie biorą się tego typu posty. I tu dużą rolę odgrywają inni użytkowicy, którzy widząc taki post powinni zgłosić go moderatorom, a my zareagujemy na takie zgłoszenie najszybciej jak to będzie tylko możliwe (sami nie jesteśmy w stanie wszystkiego znaleźć, a chodzi przecież o to, żeby takie posty eliminować i to najszybciej jak się da). Jak takiemu dzieciakowi usunie się 4 posty z kolei to może przy następnym zastanowi się 2 razy, zanim coś napisze (a w razie czego ranga SPAMER, którą pewnie niektórzy noszą teraz z dumą, do czegoś została stworzona :] ).
THANKS FOR THE INFO!

nie lej wody o wszystkim i niczym - lepiej pisz zwięźle i na temat. Staraj się również szanować wymogi założyciela tematu i odpowiednio do nich zastosować.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 22 lip 2006, 09:09

Re: Bezsensowne nabijanie postów...

Temat jest jak już wczesniej zwrócono na to uwagę o nabijaniu postów, a NIE o ocenianiu moderatorów. Jeżeli chcecie sobie pogadać o pracy MODów to stwórzcie odrębny temat.

Skargi na modów można zgłaszać mi na PW. Dotychczas wszystkie, nieliczne skargi które do mnie docierały były od "nowicjuszy" Forum, których duma została urażona zazwyczaj poprzez usunięcie ich niegramatycznego, całkowicie niezgodnego z Regulaminem postu. Przypominam sobie też kilka Ostrzezeń które usunęłem, bo zostały "rozdane" przez pomyłkę.

I w tym temacie niektórzy próbowali "bezsensownie nabijać posty" - zostali wynagrodzeni!

Podsumowując:
Jeżeli razi Cię "bezsensowny post" pozostaje Ci go zgłosić do moderacji ikonką "!" (prosta, szybka ale za to jak skuteczna metoda!). I wielkość bazy mysql na tym zyska :)
Ostatnio zmieniony 22 lip 2006, 09:12 przez Maciek, łącznie zmieniany 1 raz.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Piki

Awatar użytkownika

Topic author

Ekspert

Posty: 421

Rejestracja: 6 lis 2005, 12:24

Lokalizacja: Borów

Post autor: Piki » 22 lip 2006, 10:04

Re: Bezsensowne nabijanie postów...

Wreszcie ktos powrocil do tematu :D

Znalazlem nowy, ciekawy temat, w ktorym zostal nabity post "moderujący". Macie tu ten temat. Mam nadzieje, ze to nie ten "moderator" przeniósł go do Śmietnika :przestraszony:

To chyba właśnie w takich tematach powinna byc uzyta ikonka Obrazek, zgadza sie? Ale my mamy tez moderatorow "bez rangi". Wlasiciwie to powinnismy byc z tego dumni :cool:

jakub1991, sorka, ze podalem akurat Twoj temat. Teraz nie chcialo mi sie szukac innego - chociaz w smietniku jest cala masa takich tematow :hyhy:
<<

Matiuk

Post autor: Matiuk » 22 lip 2006, 10:31

Re: Bezsensowne nabijanie postów...

Dobrze, że zwróciłeś na to uwagę! Bo przecież jest to kolejne nabicie posta, posta, który nic nie wniósł do tematu ... Maciek - może i osoby pomagające "na chama" warto będzie karać za właśnie np. takie wybryki