[poradnik] Jak stworzyć obraz płyty CD - instrukcja!

Gotowe rozwiązania/porady, którymi chcielibyście się podzielić z innymi :ok: W tym dziale nie zadajemy pytań.

<<

Napster

Post autor: Napster » 12 mar 2006, 11:04

[poradnik] Jak stworzyć obraz płyty CD - instrukcja!

Jak stworzyć obraz płyty CD? Wiele osób pyta mnie o te właśnie zagadnienie. :) Dlatego postanowiłem napisać krótką instrukcję - co i jak. Myślę że przyda wam się to.

-------------------------------------------------------------------------------------

Na początek ściągnijmy jednego z najlepszych programów do wirtualnych dysków i obrazów płyt - Alcohol 120%.

Obrazek

Alcohol 120% (wersja 30-dniowa) - http://www.underpl.org/underpl_dfile.php?id=385

Instalujemy program a potem wgrywamy crack'a. Uruchamiamy program. Dla zielonych wydaję się trochę skomplikowany ale wystarczy chwila aby się do niego przyzwyczaić. Teraz musimy wsadzić płytkę z której chcemy zrobić obraz. Wsadzamy ją do napędu. :D

Obrazek

Teraz klikamy Kreator odczytu:

Obrazek

Jeśli na liście pojawi się info o płycie to znaczy że wszystko jest OK i możemy przejść klikając Dalej.

Obrazek

Teraz jest najważniejszy moment. Pojawia się okno ustawień obrazu. Z boku po lewej górnej stronie wybieramy gdzie ma zostać zapisany plik z obrazem. Np. na dysk D. Na dole po lewej stronie wpisujemy nazwę obrazu, czyli np. nazwę gry, filmu, programu... itd. Po prawej stronie wybieramy typ zapisu obrazu. Osobiście polecam typ CloneCD (*.ccd) ponieważ jest najpopularniejszy i najlepszy. Przechodzimy dalej.

Obrazek

Teraz tylko czekać aż nasz polowny komputer wykona co ma do wykonania. Po wszystkim klikamy Zakończ.

Obrazek

To wszystko. Teraz już mam nasz własny obraz płyty. :ok:

BY NAPSTER :]
Ostatnio zmieniony 16 cze 2007, 09:37 przez Napster, łącznie zmieniany 4 razy.


<<

Dobrus

Wysoko zaawansowany

Posty: 339

Rejestracja: 19 lis 2005, 19:25

Post autor: Dobrus » 12 mar 2006, 21:54

Re: [poradnik] Jak stworzyć obraz płyty CD - instrukcja!

A nie wiesz jak zrobić pbraz płyty plików z dysku? wiem że Nero można robić ale nie wiem jak! :zawstydzony:
<<

mateusz355

Post autor: mateusz355 » 12 mar 2006, 21:56

Re: [poradnik] Jak stworzyć obraz płyty CD - instrukcja!

Otwierasz Nero, wybierasz opcję dysk z danymi, potem dodajesz pliki i na koncu zamiast Nagrywarki którą masz jako napęd wybierasz "Image Recorder". Pozniej wybierasz tylko miejsce zapisu obrazu. :ok:
<<

...AAA...

Post autor: ...AAA... » 30 lip 2006, 10:48

Re: [poradnik] Jak stworzyć obraz płyty CD - instrukcja!

Dobrus pisze:A nie wiesz jak zrobić pbraz płyty plików z dysku?
Wręcz stworzony do tego jest WinISO, owierasz, wybierasz pliki (możesz także edytować image!), a program tworzy obraz w formacie ISO, który potem wrzucasz na płytę...