mało miejsca na dysku C (win)

Gdy szukasz lub masz problem z jakimś programem.

<<

ValdeK

Post autor: ValdeK » 5 paź 2006, 17:25

mało miejsca na dysku C (win)

:wsciekly: :cenzura: :wsciekly: Jak włacze Opere i siedze w necie to pojawia sie ifo windowsa ze na dysku C jest za malo miejsca...Wlaczam EasYCleaner. Zawiesza sie ale jednak czysci. Pojawia sie info że 6 plików temp jest w użyciu. I nawet jak mi sie uda wyczyscic za godzine to samo :/ Już mnie to wku :cenzura: ia


<<

Nivener

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 549

Rejestracja: 19 sty 2006, 18:44

Post autor: Nivener » 5 paź 2006, 18:40

Re: mało miejsca na dysku C (win)

może byś tak sprawdził ile naprawde jest wolnego miejsca ?? bo z tego co napisałes że nawet tego niee strawdziłeś ;) A może być tak że wolengo zostało 10mb a takie tempy zajmują po 1 mb :P Więc najpierw sprawdź ile masz miejsca :D Usuń ze dwa programy lub jakas gre którą przypadkiem tam pakłes ;p i będziesz miał Św. spok<font color=red><b>ó</b></font>j ;) Jezeli będziesz miał jakieś dużo miejsca wolnego a opera dalej będzie sie pluła to oznacza ze albo opera sie spiepszyła labo masz jakiegoś robala (takiego małego symulanta :P ) co sprawia że zamiast ważyć góra 1 mb Win czyta go jako 1GB ;) (to jest naprawę chamski robaczek :D )
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 5 paź 2006, 18:45

Re: mało miejsca na dysku C (win)

I zapewne wszystko co instalujesz (gry programy) instalujesz na partycje C wiec czemu Cie to dziwi ze miejsce na tej partycji sie skonczylo?

Nie ma dysków o nieograniczonej pojemności. Zresztą wszystko co znam jest "skończone", ale podobno swiat jest nieskonczenie wielki ale tego nikt nie jest w stanie sprawdzic :D
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

ValdeK

Post autor: ValdeK » 5 paź 2006, 18:55

Re: mało miejsca na dysku C (win)

Instaluje na D wszystko. Plik Temp miał 800 mb a plik Photoshopa 1 GB !

Dzisiaj 18:55

Rozmiar dysku: 5 GB Wolne: 884 MB

[ Dodano: Czw 05 Paź, 2006 19:03 ]
Dzisiaj godzina 19:03

Działałem chwile w PS...

Wolne 65 MB
<<

Nivener

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 549

Rejestracja: 19 sty 2006, 18:44

Post autor: Nivener » 6 paź 2006, 15:38

Re: mało miejsca na dysku C (win)

ValdeK, hehe rozmiiar dysku C powinien minimum wynosić jakieś 15 GB ;) Ja tak mam i zawsze "no problem" :D
<<

ValdeK

Post autor: ValdeK » 6 paź 2006, 15:53

Re: mało miejsca na dysku C (win)

Mroczny, no ja mam dysk 120 gb. I ten co mi kompa składał zrobil ze dysk ma 5 gb. i nic na to nie poradze...
<<

grey70

Awatar użytkownika

Średnio zaawansowany

Posty: 92

Rejestracja: 4 lip 2005, 21:18

Lokalizacja: Katowice

Post autor: grey70 » 6 paź 2006, 17:17

Re: mało miejsca na dysku C (win)

Oprócz katalogu windows/temp, opróżnij też zawarość katalogów C:\Documents and Settings\ [nazwa użytkownika] \Ustawienia lokalne\Temp\ i C:\Documents and Settings\[nazwa użytkownika]\Ustawienia lokalne\Temporary Internet Files\Content.IE5\
_Gothic3_
<<

ValdeK

Post autor: ValdeK » 6 paź 2006, 17:43

Re: mało miejsca na dysku C (win)

Dzięki za pomoc ale i tak robie jutro chyba formata. Tylko musze jakos zwiekszyc dysk C...
<<

grey70

Awatar użytkownika

Średnio zaawansowany

Posty: 92

Rejestracja: 4 lip 2005, 21:18

Lokalizacja: Katowice

Post autor: grey70 » 6 paź 2006, 18:01

Re: mało miejsca na dysku C (win)

po prostu przed formatem pozgrywaj ważne pliki na płyty i powiękrz dysk C. PS robi pliki wymiany wielkości 50% pamięci, więc zwiększ wielkość C o jakieś 2Giga, powinno wystarczyć
_Gothic3_
<<

ValdeK

Post autor: ValdeK » 6 paź 2006, 18:13

Re: mało miejsca na dysku C (win)

spox. zgram na dvd i cd. a czy ktos wie jak powiekszyc dysk?
<<

Nivener

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 549

Rejestracja: 19 sty 2006, 18:44

Post autor: Nivener » 6 paź 2006, 19:11

Re: mało miejsca na dysku C (win)

Jak powiększyć hmm... Rozpoczynasz instalacje WinXP ;) Jak dojdziesz do ekraniku gdzie są wyświetlone partycje to zaznacz partycje C i naciśnij klawisz C lub D (sprawdź tam to pisze "Jeżeli chcesz usunąć partycje naciśnij klawisz ...") usuń ja i zrób to samo z reszta partycji potem zrobi bi sie jedna (jest to przestrzen dyskowa wolna od partycji) naciskasz na to C lub D (sprawdź który z nic hjest odpowiedzialny za utworzenie partycji!!) naćiśnij to co trzeba i w miejscu gdzie wpisuje sie wielkość partycji wpisz 20000 (20GB) potem zatwiedź i to samo zrób z reszta wolnej przestrzeni (tylko tam daj już resztę która zostanie) potem zaznacz dysk C i nacisnij "Enter" i wybież formatowanie NTFS (zwykłe niee szybkie!!) i zatwiedź ;) Gdy już się WinXP instalnie to wejdź do Mój Komputer i formatnij druga partycje !! potem spokojnie sie ciesz partycją C o wielkości 20GB (na 98% nigdy ci miejsca niee zabraknie ;) )

Życze Powodzenia :D
<<

Globus23

Post autor: Globus23 » 6 paź 2006, 19:30

Re: mało miejsca na dysku C (win)

a po co odrazu przejść do instalacji Xp-ka. Przecież są specjalne programy. Poszukaj na googlach czegoś a propos partycji. Na pewno coś znajdziesz.
<<

Kamillo

Post autor: Kamillo » 7 paź 2006, 00:06

Re: mało miejsca na dysku C (win)

no tak hmmm ale zeby podzielic na partycje to chyba trzeba z poziomu instalatora windows nie?
a i tak traci sie dane z partycji
<<

grey70

Awatar użytkownika

Średnio zaawansowany

Posty: 92

Rejestracja: 4 lip 2005, 21:18

Lokalizacja: Katowice

Post autor: grey70 » 7 paź 2006, 05:28

Re: mało miejsca na dysku C (win)

danych z partycji się nie traci używając Partition Magic,
_Gothic3_
<<

Nivener

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 549

Rejestracja: 19 sty 2006, 18:44

Post autor: Nivener » 7 paź 2006, 07:49

Re: mało miejsca na dysku C (win)

Spox programy też istnieją ale sa na tyle skomplikowane że wystarczy jeden błąd i ValdeK, może zrombać co i tak zmius go do zrobienia formata ;)
<<

grey70

Awatar użytkownika

Średnio zaawansowany

Posty: 92

Rejestracja: 4 lip 2005, 21:18

Lokalizacja: Katowice

Post autor: grey70 » 7 paź 2006, 17:46

Re: mało miejsca na dysku C (win)

Pyta, więc odpowiadam :D
zawsze może spróbować
_Gothic3_