Nowy Firefox 2.0 juz jest!

Gdy szukasz lub masz problem z jakimś programem.

<<

Dobrus

Wysoko zaawansowany

Posty: 339

Rejestracja: 19 lis 2005, 19:25

Post autor: Dobrus » 30 paź 2006, 22:02

Nowy Firefox 2.0 juz jest!

Obrazek

Screen:
Obrazek

Słynna i uznana przeglądarka internetowa jest teraz jeszcze szybsza, jeszcze bardziej bezpieczna i daje Ci całkowitą swobodę w dostosowaniu jej do Twojego stylu życia w Sieci. Dodaliśmy do Firefoksa 2 wiele znaczących usprawnień i nowych funkcji, dzięki którym przeglądanie Internetu stanie się jeszcze przyjemniejsze. Pobierz Firefoksa 2 i korzystaj z Sieci w najlepszy możliwy sposób.

Najlepszy sposób korzystania z Sieci
Firefox 2 wprowadza nowe funkcje, dzięki którym możesz bardziej wydajnie korzystać z Internetu.

Przeglądaj Internet bezpiecznie
Obok zabezpieczeń przeciw oprogramowaniu typu spyware, wirusom oraz wyskakującym oknom, Firefox został wyposażony w mechanizm ochrony przed próbami oszustwa (phishingiem).

Dostosuj swoją przeglądarkę
Wybierz spośród tysięcy przydatnych dodatków, które usprawniają działanie Firefoksa. Przekonaj się, jak łatwo możesz go dostosować do swoich potrzeb i upodobań.

Do FF 2.0 dodana zostala opcja podkreslania bledow! naprawde polecam!!

Najnowszego Firefoxa można pobrać z:
http://www.mozilla-europe.org/pl/products/firefox/
Ostatnio zmieniony 30 paź 2006, 22:16 przez Dobrus, łącznie zmieniany 3 razy.


<<

markowronczyno

Post autor: markowronczyno » 30 paź 2006, 22:24

Re: Nowy Firefox 2.0 juz jest!

Używam tej przeglądarki. wersja 2.0. Niczym nie różni sie od wesji 1.5. :/
<<

Wizard

Post autor: Wizard » 31 paź 2006, 09:12

Re: Nowy Firefox 2.0 juz jest!

Post wyzej: lol.

Zmiany w stosunku do wersji 1.5 sa duze, i naprawde bardzo fajne. Troche zmieniony wyglad, przywracanie sesji (rewelacja!), wbudowany anty-phishing, moduł sprawdzania poprawnej pisowni, krzyzyk na kazdej karcie, podpowiedzi wyszukiwania - to tylko niektore, ale moim zdaniem najbardziej przydatne. A za pomoca kilku klikniec myszka, dostosujemy swoja przegladarke do swoich potrzeb... Open Source i tyle :).
Ostatnio zmieniony 31 paź 2006, 16:38 przez Wizard, łącznie zmieniany 1 raz.
<<

Dobrus

Wysoko zaawansowany

Posty: 339

Rejestracja: 19 lis 2005, 19:25

Post autor: Dobrus » 31 paź 2006, 15:46

Re: Nowy Firefox 2.0 juz jest!

Lista zmian w wersji 2.0 (w języku angielskim)
http://www.mozilla.com/en-US/firefox/2.0/releasenotes/
<<

stand_up

Post autor: stand_up » 31 paź 2006, 16:25

Re: Nowy Firefox 2.0 juz jest!

Nareszcie mam aleteratywę dla Opery. Oby porpawili bład wchodzenia na niektóre fora gdzie nie da się klilknąć w temat i zalogować się.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 31 paź 2006, 17:58

Re: Nowy Firefox 2.0 juz jest!

Zmiany duże? Raczej niewielkie - bo jak wiadomo to przeglądarka nastawiona na minimalistykę. Ale sprawdzanie błedów w standardzie to naprawdę świetna sprawa (w Operze jest od niemal zawsze po doinstalowaniu odpowiedniej wtyczki - więcej m.in. na Opera wiki)

Nie zachwycałbym się tak tą wersją finalną Firefoxa bo ma m.in. duży problem z zarządzaniem pamięcią (pożera po pewnym czasie użytkowania duże ilości ramu). Powinni jednak to szybko poprawi wypuszczajac nową wersję (przecież to nie IE gdzie łatki wychodza raz na 5 lat :D)

Ale co Firefox to Firefox a nie IE7 które nadal jest 5 lat za murzynami z obsługą standardów CSS i xhtml :mur:

Lektura do poduszki:
Porównanie przeglądarek dla Windows PL: http://www.purepc.pl/node/716?pageNo=6
Mity o Firefoxie (ich obalenie) AN: http://mywebpages.comcast.net/SupportCD ... Myths.html
Wnioski można wyciągnąc samemu.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Piki

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 421

Rejestracja: 6 lis 2005, 12:24

Lokalizacja: Borów

Post autor: Piki » 1 lis 2006, 19:34

Re: Nowy Firefox 2.0 juz jest!

Dobrus pisze:Do FF 2.0 dodana zostala opcja podkreslania bledow! naprawde polecam!!
Mi nie podszebne takie códo. Ja nie robjem błenduf, wienc zostanem przy Opera...

P.S: Mam w Operze te pożal się Boże poprawianie błędów. Jeśli w Firefox jest takie samo, to "dziękuję, postoję"
<<

Dobrus

Wysoko zaawansowany

Posty: 339

Rejestracja: 19 lis 2005, 19:25

Post autor: Dobrus » 3 lis 2006, 14:56

Re: Nowy Firefox 2.0 juz jest!

Przeglądarka Mozilla Firefox 2.0 przebojowo weszła na rynek, osiągając ponad dwukrotnie większą ilość ściągnięć od Internet Explorera 7. Niestety, pojawiły się problemy rzucające cień na ten sukces.

Serwis listvine.com wymienia powody, które mogą postawić migrację z wersji 1.5 na 2.0 pod znakiem zapytania. Wielu użytkownikom nie spodobał się nowy interfejs, który uznano za mało ergonomiczny. Funkcje antyphishingowe są dosyć proste a ponadto mogą stanowić zagrożenie dla prywatności. Często pojawiają się problemy z kompatybilnością istniejącymi dodatkami. Firefox 2.0 na skutek wycieku pamięci potrafi zajmować dużą ilość RAMu. Problem ten był często zgłaszany przed wydaniem wersji finalnej. Występują problemy z obsługą CSS co przeszkadza w wyświetlaniu niektórych stron. Firefoksowi 2.0 zdarza się zawiesić w losowych momentach. Użytkownicy narzekają też na problemy z historią a także gorszą niż w wersji 1.5 obsługą RSS.

Z kolei SecurityFocus podaje, że krytyczna dziura wykryta przez Michała 'lcamtufa' Zalewskiego istnieje nadal w Firefoksie 2.0 mimo, że załatano ją w Firefoksie 1.5.0.5.

Przykłady te, a także szybko wykrywane dziury w Internet Explorerze pokazują, jak trudnym zadaniem jest obecnie tworzenie przeglądarek. Nie wystarczy już tylko parsować kod HTML. Trzeba wspierać wiele standardów, rozszerzeń a przy tym cały czas pamiętać o bezpieczeństwie. Wojna przeglądarek nie straciła na intensywności z chwilą wydania FF 2.0 i IE 7.0. Teraz dużo będzie zależeć od szybkości wydawania łatek na dziury i błędy zgłaszane przez użytkowników.

[dobreprogramy.com]
Ostatnio zmieniony 3 lis 2006, 14:56 przez Dobrus, łącznie zmieniany 1 raz.
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 3 lis 2006, 15:00

Re: Nowy Firefox 2.0 juz jest!

Dobrus, a duża część informacji w Twoim ctrl+c, ctrl+v to sciema bo nawet ja wiem że nic nie skopali w RSSie

nieKompatybilność dodatków? Wszystkie dodatki firmowane przez Mozille sa przecież kompatybilne.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Maciek

Awatar użytkownika

Administrator

Posty: 3526

Rejestracja: 5 lut 2005, 12:49

Post autor: Maciek » 3 lis 2006, 15:00

Re: Nowy Firefox 2.0 juz jest!

Dobrus, a duża część informacji w Twoim ctrl+c, ctrl+v to sciema bo nawet ja wiem że nic nie skopali w RSSie

nieKompatybilność dodatków? Wszystkie dodatki firmowane przez Mozille sa przecież kompatybilne.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur
Obrazek
Gdy nie masz argumentów w dyskusji, napisz: "o gustach się nie dyskutuje"
<<

Piki

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 421

Rejestracja: 6 lis 2005, 12:24

Lokalizacja: Borów

Post autor: Piki » 11 lis 2006, 20:04

Re: Nowy Firefox 2.0 juz jest!

Coś mnie dzisiaj natknęło żeby wypróbować tego Firefox'a. I powiem szczerze, że jak na razie podoba mi się bardziej niż Opera. Co prawda, wszystko na początku sprawia dobre wrażenie, ale z czasem się nudzi lub spotykamy się z jakimiś wadami czy problemami. Dobrym tego przykładem jest najnowsza edycja Fify: na początku wydawała się udaną grą, ale po tygodniu grania okazało się, że wcale tak nie jest. Jednak Firefox od razu sprawia wyjątkowo dobre wrażenie - wrażenie dobrze zrobionej i w pełni dopracowanej przeglądarki internetowej! Czy naprawdę tak jest? Na to pytanie będę w stanie odpowiedzieć dopiero za 2-3 dni użytkowania FF, bo nie chcę znowu zbyt pochopnie czegoś oceniać (myślę tu właśnie o najnowszej Fifie, którą oceniłem jako bardzo dobrą po 2 godzinach grania...). Zachęcam do testowania, bo Firefox 2.0 może stanowić dobrą alternatywę dla Opery. I szybciej się uruchamia niż Opera :P
Pozdrawiam! ;)
<<

Danio

Awatar użytkownika

Zaawansowany

Posty: 150

Rejestracja: 31 lip 2006, 18:06

Lokalizacja: Borne Sulinowo

Post autor: Danio » 11 lis 2006, 20:09

Re: Nowy Firefox 2.0 juz jest!

Mi się nadal bardziej podoba Opera. Wypróbowałem nowego FireFoxa 2.0 i jakoś nie wywarł na mnie dużego wrażenia. Zainstalowałem sobie jeszcze wtyczkę sprawdzania błędów i jest ok. Dosyć przydatna rzecz. Cały czas korzystam z wersji 8.xx, ponieważ jak używałem nowszej to na niektórych stronach nie wyświetlały się poszczególne elementy :( Możliwe, że już to poprawili. Nie mam pojęcia...
<<

Piki

Awatar użytkownika

Ekspert

Posty: 421

Rejestracja: 6 lis 2005, 12:24

Lokalizacja: Borów

Post autor: Piki » 11 lis 2006, 22:18

Re: Nowy Firefox 2.0 juz jest!

Danio pisze:Cały czas korzystam z wersji 8.xx, ponieważ jak używałem nowszej to na niektórych stronach nie wyświetlały się poszczególne elementy
Ja, gdy korzystałem z Opery, to tylko na chwilę zainstalowałem tą najnowszą wersję. Wolałem starą, bezpieczną i niemal bezbłędną wersje 8.5. Dopracowana, sprawdzona - kochana :)

A Firefox'a też pewnie zdołam pokochać. Potrzeba czasu :P